1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çöplerin temizlemesi için illa haber mi olması lazım!
Çöplerin temizlemesi için illa haber mi olması lazım!

Çöplerin temizlemesi için illa haber mi olması lazım!

Kerpe, temizlenmeyen çöpler nedeniyle adeta bir çöplüğe dönmüştü. Yapılan haberler sonrası çöpler temizlendi.

A+A-
İlimizin şu sıralar en fazla rağbet gören yerlerinden biri olan Karpe’de bir tülü temizlenemeyen çöpler nedeniyle vatandaşlar büyük sıkıntı çekiyordu. Biriken çöpler adeta Kerpe’yi çöplüğe dönüştürmüştü. Bir türlü alınmayan çöpler haber olunca Kandıra Belediyesi’nin ilk işi alelacele çöpleri temizlemek oldu. Vatandaşlar, “Bu çöplerin alınması için illa haber mi olması lazım. Bizim onca şikayetimize rağmen belediye neden hiçbir çalışma yapmadı” diye sitem ettiler.
AĞAÇ ALTINDA OTURMAK İSTİYORUZ
Temizlik problemi vesilesiyle görüşlerini aktaran Kerpe sakinleri, Kerpe'nin Kocaeli'nin en güzel tatil beldelerinden biri olduğunu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından daha da güzelleştirildiğini fakat bir eksiği olduğunu dile getirdiler. Kerpe'de ağaç altında çay içilebilecek, sohbet edilebilecek bir çay bahçesinin olmadığını söyleyen Kerpe sakinleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Kerpe'de uygun bir alana, doğal yapıya sahip bir çay bahçesi yapılmasını istediklerini, beldeye gelen ziyaretçilerin de bundan memnun olacaklarını sözlerine eklediler.
BELEDİYEDEN AÇIKLAMA
Konu ile ilgili kandıra Belediyesi’nden bir açıklama yapıldı. Kerpe'de çöplerin alınmadığı ve Kerpe'nin çöplüğe döndüğü iddialarının tamamen uydurma ve haksız ithamlar olduğu vurgusu yapılan açıklamada, '”Kandıra Belediyesi olarak 933 kilometrekarelik bir alanda 96 mahalle ve 320 mevkide vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Temizlik İşleri Müdürlüğü'müz bünyesinde gündüz 6 çöp kamyonu, gece ise 2 çöp kamyonu ve 37 personelimiz ile aralıksız olarak  çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Özellikle yaz aylarının başlaması ile birlikte sahil bölgelerinde evsel atık alımı ve çöp bidonlarının boşaltılması işlemi ise her gün 2 çöp kamyonu ile yapılmaktadır. Basına servis edilen haberdeki resimlerden anlaşılacağı üzere çöp çevresinde bulunan atıklar evsel atık olmayıp,  kullanılamaz hale gelen veya ihtiyaç fazlası ev eşyası, inşaat ve bahçe atıklarıdır. Bu atıklar ise belediyemiz tarafından yapılan program gereği Salı günleri, belediye kepçe ve kamyonları ile alınan atıklardan oluşmaktadır” denildi.

BU ATIKLAR SALI GÜNÜ ÇIKARILMALI

Çöplerin Salı günü toplanıldığı belirtilen açıklamada, “Belediyemiz tarafından yapılan tüm duyuru ikaz ve anonslara rağmen kullanılamaz hale gelen ihtiyaç fazlası ev eşyasının yada bahçe atıklarının belirlenen günün dışında sokağa bırakılması ve çevrenin kirletilmesi zaten 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili hükümlerine aykırı ve cezai işlem uygulanması gereken bir işlemdir. Kaldı ki, bahse konu atıkların alımı belediye iş programımız çerçevesinde programlanan gün olan salı günü , yapılmış ve atıkların bertarafı sağlanmış olup servis edilen haber kasıtlıdır. Bu atıkların çevrenin korunması, düzenli bir şekilde bertaraf edilmesi amacı ile belediyemizin belirlediği  gün çöp toplama işlemi sırasında yol üstünde hazır bulundurulması vatandaşlarımızın sorumluluğundadır.  Sayılan tüm bu nedenlerden dolayı AK Partili bir belediye olmamız hasebiyle, Kerpe'de çöplerin alınmadığı iddiası ile bu iddia üzerinden Ak Parti'nin yıpratılması gayesi güdülmesi manidardır. Kamuoyuna ve tüm vatandaşlarımıza önemle duyurulur.” siye belirtildi.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.