1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’A YÜREKTEN DUA EDİYORUM
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’A YÜREKTEN DUA EDİYORUM

A+A-

Makalemizin başlığını okuyan bazı zirzopların ukalaca tepkilerini duyar gibiyim.  
Zirzop kelimesi, aklına estiği gibi davranan, şımarıkça durduğu yerde durmayan, anlamlarına gelir. Zirzopluk çeşit çeşittir, hiçbir zirzopun ne kendisine nede ülkesine faydası olmaz. Kimi zirzoplar; inandığı halde, kötü hırsından kin ve nefretinden dolayı kendini günahsız başkalarını alabildiğine günahkâr, hatta dinde çıkmış gibi görerek, bugüne kadar yaptıkları ve yapacakları amellerini boşa çıkarmaya çalışırlar ve kaybederler. 
         Bir diğer zirzoplar güruhu ise;  saltanat ve menfaatlerini kaybettiklerinden veya kaybetmek üzere olduklarından, tüm kinleriyle sayın cumhurbaşkanına fütursuzca saldırmak suretiyle devleti itibarsız hala getirmek gücünü kırmak uğruna, akıllarına estiği gibi yazmaya ve konuşmaya çalışırlar.  vatan, millet, bayrak, din, milli tarih, milli kültür, yerli düşünce, yerli kalkınma hamlelerine ve manevi değerlerimize düşman olan alçaklarla beraber hareket etmeyi görev kabul ederek, kendilerini yerli olmaktan çıkarıp mandacılığa soyunanlar bilerek veya bilmeyerek kendilerine, ülkeye ve millette zarar verdiklerini düşünemeyecek kadar şımarıktırlar. 
Müstemlekeci ruhuyla yaşamayı tercih eden, bazı zirzoplar güruhunun, sayın cumhurbaşkanına, Başbakan’a ülkeyi yöneten resmi ve sivil devlet görevlilerine ve milletimize dua etmemizden rahatsız olabilirler. İnanmış gibi yapan fanatik zirzoplar güruhunun, duanın ne olduğunu kime faydalı olacağını düşünmeden nankörlüklerinden dolayı, kendileri gibi düşünmeyen insanların iktidarını görmektense, köle gibi sürünmeyi tercih edebilirler. 
Duanın ne anlama geldiğini kime ve kimlere yapılacağını bilen bazı zirzoplar, sözde İslam adına yola çıktıkları halde,  basit dünyeviliklere olan aşklarından sadır olan,  kin ve nefretlerinin tesirinde kalarak, müslüman olan insanlara dua yerine lanet okumayı tercih etmeleri, İslam’ın ruhuna aykırı olduğunu anlayamayacak kadar zırtapoz (patavatsız) olamazlar.   
 
         Zirzopluk kelimesini, hiçbir kişiyi, grup, ırkı, mezhep, meşrep, cemaat, tarikat, siyasi parti, sair kuruluşlar için kullanmadım. Zirzop kelimesini, yanlışı bildiği halde yanlışa ısrar eden,  doğruyu söyledikleri halde, yanlışlarla birlikte hareket eden kafa karıştıran renksiz zihniyetler için kullanmaktayım. Hiçbir mü’min kaba kuvvetten korkmaz, eline geçirdiği kaba güçle meydan okumaz. İnanmış bir mü’min, şuurlu inancıyla, fikriyle, düşüncesiyle ahlak ve adaletiyle, Yüce Allah’ın rızasına muvafık bir şekilde, zalim zihniyetlere meydan okumaktan çekinmez. Ölüm takdir edilmiş bir ferman olduğu için ölüm endişesi taşımazlar.
 Emanetin nerde ne zaman nasıl ne şekilde alınacağını Yüce Allah’ın takdir ettiğine inandıklarından, hiçbir tedbirin ölümü bir salise ileriye geriye tehir etmeyeceğini bilirler.  Gerçek böyle olduğuna göre, ölüm kapısından nasıl bir imanla, nasıl bir amelle geçeceklerinin endişesiyle hareket ederler. Yüce Allah’ın emrettiği şekilde meşru tedbirleri alarak ve Yüce Yaratana tevekkül ederek neticeye razı olurlar.  Beşerin tehditleri, iftiraları, hakaretleri, alçaklıkları, vız gelir tırıs geçer. Hak ve hakikati söylemek hususunda kınayıcıların kınamasından korkmazlar. 
Bu özet girişten sonra dua ile alakalı bazı ayet ve hadisleri naklederek konumuza devam edelim.  Yüce Rabbimiz (CC) şöyle buyuruyor:   “De ki,  sizin duanız olmasa, Rabbim size ne kıymet verir.” (Furkan 77) “ …Kulum bana dua edince duasına karşılık veririm. O halde olarda benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki doğru yol üzere gidebilsinler.” (Bakara 186) “ Oysa Rabbinizi şöyle buyuruyor; Bana dua edin  ki size icabet edeyim..”(Mü’min 60)
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmaktadır: “Kendinize çocuklarınıza, mallarınıza, size hizmet edenlere beddua etmeyiniz.” (Müslim, Ebu Davut)  “Kime dua kapısı açılırsa ona rahmet kapıları açılır. (Tirmizi)
[“Belaya dua ile karşı koyun.” “ Kardeşin kardeşe yaptığı dua kabul edilir.” “Allah’tan iyilik istenir bela istenmez.” “Mü’mine lanet etmek onu öldürmek gibidir.” “ Müslümana sövmek (aşağılamak hakaret etmek) fasıklıktır…” ] (Buhari, Müslim)
“Mazluma da zalime de yardım edin.  Sahabe sordu; Ey Allah’ın Resulü mazluma yardımı anladık da zalime nasıl yardım edeceğiz. Resulullah (s.a.v.) buyurdu. Zalimin zulmüne engel olmaya çalışın bu ona yardımdır.” (Tirmizi) “ Bir kötülük gördüğünüz zaman onu elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle,  ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.” ( Müslim, Ebu Davut) 
Bu ayet ve hadisleri doğru anlamak için, şu temel kurallı hatırımızdan çıkarmamalıyız. Kâfirlerin bağışlanması için dua edilmez, fakat onların hidayete ermesi için dua edilir. Hidayete ermiş, müslüman olduğunu açıkça söyleyen ve üzerinde Müslümanlık alametleri olan günahkâr Müslümanlara dua etmemek, lanetlemek, beddua etmek yukarıda naklettiğimiz hadise göre müslümanı öldürmek gibidir.
Şuurlu mü’minler, bela musibetlerin defi için gayri Müslimlerin hidayete ermesi için dua ederler. Zalimlerin zulmüne engel olmak hususunda, mü’minlerin ümmet şuuru ile hareket etmelerini sağlayacak, tefrika fitnesine düşmemeleri için, hikmetle ve dua niyetiyle tebliğ görevini yaparlar. Günah ve hata yapan mü’min kardeşine, hatalardan ve günahlardan kurtulması için gıyabında dua etmeyi kendine şiar edinirler. 
İnkâr etmeden günah işleyen, hata ve kusur yapan müslüman kardeşine beddua ve hakaret yapmaktan sakınırlar. Onların ve kendilerinin ayaklarının kaymaması için Yüce Allah’a dua ve niyazda bulunurlar. Fitne ve fesatçıların timsah gözyaşlarına aldanmazlar. Kur’an ve sünnet yolundan ayrılmazlar. Kendi düşüncelerini din yerine koymazlar. Müslüman olarak ölmenin gayreti içinde olurlar. Gıybet ve dedikodu yapmaktan, kardeşleri için kötü zanda bulunmaktan sakınırlar, iftira yapmayı asla akıllarından geçirmezler.   
Kendi kusur ve günahlarını görmeden başkalarının günahları üzerinden konuşarak kardeşlerine hakaretlerde bulunmazlar. Nur suresinin 31. Ve Ali İmran suresinin 102. Ve 103.Ayetlerine göre hareket ederler.  [“… Ey mü’minler! Hepiniz birlikte Allah’a tövbe edin, belki kurtulursunuz” “ Ey iman edenler!  Allah’tan nasıl korunmak gerekiyorsa öyle korunun, hakkıyla takvalı olun ve mutlaka müslüman olarak can verin.” “Hepiniz birlikte Allah’ın ipine (Kur’an ve sünnete) sımsıkı tutunun, birbirinizden ayrılmayın ve Allah’ın üzerinizdeki  nimetini düşünün.”..]
Bir mü’min olarak, vatanına, milletine, dinine İslam ümmetine hizmet eden ve ihanet etmeyen parti, cemaat, tarikat, mezhep, meşrep mensubu müslümanları ayırt etmeden hepsine hayır dua ediyorum. Ayrıca devletimizi yöneten güvenliğini koruyan, Sayın Cumhurbaşkanımız T. Erdoğan’a Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na, Genelkurmay Başkanımıza, kuvvet komutanlarımıza, güvenlik güçlerimize ülkeyi yöneten sivil ve resmi bürokratlarımıza,  şuurlu bir imanla ihlâslı ameller yaparak, yüce Allah’ın yardımına mazhar olmalarını niyaz ediyorum. 
  Müslümanları kandırmak hususunda inanıyormuş gibi yapmak suretiyle İslam’a ve Müslümanlara zarar verenlerin niyetlerini boşa çıkarmak, dış şer güçlerin zalimce ve haince saldırılarının son bulması hususunda Yüce Allah’a (CC) yürekten dua ediyorum.   Ülkemize zarar veren, dış şer güçlerin hidayetleri varsa hidayetlerini, hidayetleri yoksa Yüce Rabbimizin kahhar sıfatının, iç ve dış İslam düşmanlarının üzerine tecelli etmesini Yüce Mevla’mızdan niyaz ediyorum.     Cumhurbaşkanımızın, mazlum müslümanlara ve mağdur insanlara yaptığı, yapmasını düşündüğü ve İslam işbirliği teşkilatı toplantısı münasebetiyle İslam ülkelerinin liderlerine yapılmasını teklif ettiği hizmetlerden dolayı, Yüce Rabbim, kendilerini her türlü tehlikelerden iç ve dış düşmanların fitnesinden muhafaza buyursun. Yüce Allah Ayaklarını kaydırmasın. Âmin         
                                                                 
 

Bu yazı toplam 1649 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum