1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhuriyet yıkılmayacaktır
Cumhuriyet yıkılmayacaktır

Cumhuriyet yıkılmayacaktır

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız, Tufanları gösteren, tarihlerin yadıyız, Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti, Cehennemler kudursa, ölmez nigahbanıyız. Harbiye Marşı böyle başlıy

A+A-

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,

Tufanları gösteren, tarihlerin yadıyız,

Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,

Cehennemler kudursa, ölmez nigahbanıyız.

Harbiye Marşı böyle başlıyor.

Bu marşın ilelebet söyleneceğinden, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Çünkü Cumhuriyet bizimdir.

Cumhuriyeti sahiplenmek, uyduruk bir Evet-Hayır referandumuna benzemez.

Ne diyor Harbiye Marşı?

“Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti…”

Siz bakmayın farklı kanlara, başka kanlara, kanı bozuklara…

Mustafa Kemal’in işaret ettiği “Damarlardaki Asil Kan” önemlidir.

Bugün Cumhuriyet’in kuruluşunun 87 nci yıldönümü.

Bugün bizim bayramımız, Türk halkının bayramı.

Türk halkının gözünde ordusuna olan güveni azaltmak, yıpratmak ve hatta bölmek için yoğun faaliyetlerin sürdürüldüğü bugünlerde, Atatürk Cumhuriyetinin gerçek sahipleri yılmadan haykırmaya devam edelim. Türkiye Cumhuriyeti, Türk Ordusu ve Mustafa Kemal'in bütün kurumları ile bizimdir.

Atatürk Cumhuriyeti, bir değerler silsilesidir. Türkiye’nin Osmanlı’dan beri arzuladığı, hedeflediği, Batılılaşma, modernleşme, devletin ve halkın üzerinden din tahakkümünü, dinin üzerinden de devlet tahakkümünü kaldırma gibi değerlerin bir bileşkesidir.

Atatürk Cumhuriyeti, “Devrimci” niteliği ile hataları zaman içinde ortadan kaldırma, değerleri yenileme ve çağa uyma imkanını da vermiştir. Biz bu değerlerle yetiştirildik, bu kazanımların bir bir elden gittiğini görmekteyiz. Karşı devrimi bir adım öteye taşımak için, gözlerimizin önünde Atatürk Cumhuriyeti’ne, yıkılmaz dediğimiz kurumlarına saldırılıyor, geleneğine güvendiğimiz Cumhuriyet sallanıyor.

Kamuoyunu aydınlatmak, yapıcı tenkitlerle en mükemmeli aramak yerine, hata yapanları milli kurumlarımızla bütünleştirip, yıkıcı ve bölücü faaliyet yapanlara tek ses ve tek yürek ile cevap verelim.

Bu Cumhuriyet bizimdir...

Atatürk bizimdir...

Ülkenin ve Atatürk devrimlerinin içeriden ve dışarıdan gelebilecek tüm tehditlere karşı korunması için tüm Cumhuriyetçi güçlerin toplanması lazımdır.  Bizler var oldukça ve yılmadan haykırdıkça, “Bu şafaklarda yüzen al sancağı” indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Cumhuriyet’in 87 nci yılı kutlu olsun…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.