1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhuriyetimiz 93 yaşında; fikirlerimiz farklı ama hepimiz bu ülkeyi çok seviyoruz
Cumhuriyetimiz 93 yaşında; fikirlerimiz farklı ama hepimiz bu ülkeyi çok seviyoruz

Cumhuriyetimiz 93 yaşında; fikirlerimiz farklı ama hepimiz bu ülkeyi çok seviyoruz

Dün Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’in 93’üncü yıldönümünü kutladık.

A+A-

Siyasi görüşlerimiz, ülkenin yönetiliş biçimi ve geleceği ile ilgili fikirlerimiz birbirinden çok farklı olsa da, hepimiz bu vatanı, bu bayrağı ve bağımsızlığı çok seviyoruz. Cumhuruiyet’in 93’üncü yıldönümünde İzmit’lilere sorduğumuz sorunun yanıtlarını alırken  bunu gördük. Birbirimize karşı daha saygılı ve hoşgörülü olmayı da öğrenmek zorundayız.

Ayşegül KALAYCI

BERRA AKINCI(38-Bankacı)

Atatürk’ün emanetine sahip çıkamadık

“-Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümünü ben utanç içinde kutluyorum. Atatürk’ün bıraktığı emanete sahip çıkamadık. Bu gidişle, Cumhuriyetin 100’üncü yılına ulaşacağını da pek sanmıyorum. Cumhuriyeti temel ilkeleriyle korumuş ve geliştirmiş olmamız gerekirdi. Başkanlık sistemini desteklemiyorum. Parlamenter sistem devam etmeli.”

BORA VELİOĞLU(28-Mak. Mühendisi)

Türkiye hedeflerine ulaşacaktır

“-Cumhuriyetimiz 93’üncü yılına gelirken, 15 Temmuz’daki Darbe Girişimi sırasında Türk milletinin gücünü bütün dünyaya gösterdik. Cumhuriyetin 100’üncü yılında Türkiye AK Parti sayesinde bütün hedeflerine ulaşacaktır. Buna inanıyorum. Başkanlık sistemine geçilmesini de destekliyorum. Ülke çok daha iyi yönetilebilir.”

NİGAR YÜNCÜ(37-Hizmetli)

Türkiye eskisinden çok daha iyi

“- Cumhuriyetin 93’üncü yıldönümünde ülkemizin  geldiği noktayı çok iyi buluyorum. Artık, hastanelerde kuyrukta beklemiyoruz. Kendim ve çocuklarım için, erzak, giysi yardımı alıyorum.  Başkanlık sistemine geçilmelidir. Başkanlık sistemi ile birlikte Cumhuriyetin 100’üncü yılındaki bütün hedeflerimize ulaşabiliriz.”

MÜNİR ŞANCI(41-Kırtasiyeci)

AK Parti ile Türkiye hedeflere ulaşır

“-Cumhuriyetimizin 93 üncü yıldönümünde artık Avrupa ülkeleri ile eşit seviyedeyiz. Gelir düzeyimiz yükseldi. Türkiye çok iyi yönetiliyor. Başkanlık sistemini de destekliyorum. Türkiye, AK Parti iktidarları ile, geleceğe yönelik bütün hedeflerine ulaşacaktır. Başkanlık sistemi ile daha hızlı büyüyeceğimize gönülden inanıyorum..”

ALİ DURMAZ(29-Büfeci)

Türkiye eskiye göre kötü durumda

“-Cumhuriyetin kuruluşunun 93’üncü yıldönümünde gelinen durumun eskiye göre kötü olduğunu düşünüyorum. Ülkemizde demokrasi, hukuk, eşitlik  ortadan kalktı. Tek adamcılık anlayışı iyice yerleşti. Türkiye’nin kötü yönetildiğini, kötüye gittiğini düşünüyorum. Başkanlık sistemine karşıyım. Parlamenter sistem devam etmeli. “

ADNAN KARTAL(40-Emlakçı)

Erdoğan dünya lideri olacak

“-Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümünde bütün dünyaya, bu ülkedeki birlik ve beraberliği açıkça göstermiş olduk. Türkiye çok iyi yönetiliyor. Başkanlık sistemini gönülden destekliyorum. Recep Tayyip Erdoğan dünya lideri olacaktır. Türkiye’nin Cumhuriyetin 100’üncü yıldönümü için koyduğu bütün hedeflerine ulaşacağından da eminim.”

ORHAN CÖMERT(37-Taksici)

Ülkemiz, 15 yıl öncesine göre çok daha iyi

“- Cumhuriyetin 93’üncü yıldönümünde Türkiye’nin 15 yıl öncesine göre çok daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de artık inanç özgürlüğü var. Başkanlık sistemini destekliyorum. Türkiye gayet iyi yönetiliyor ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılına gelindiğinde konulan bütün hedeflere ulaşmış olacağımıza inanıyorum.”

KUTAY ÜRKMEZ(26-İşçi)

Vatan evlatları siyaset yüzünden şehit oluyor

“-Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümünde ülkemizin görünümünün iyi olmadığını düşünüyorum. Vatan evlatları siyasi rant yüzünden şehit oluyorlar. AK Parti içinde pek çok FETÖ’cü bulunduğuna inanıyorum. Bence Türkiye’yi dış güçler yönetiyorlar. Başkanlık sistemini desteklemiyorum. Parlamenter sistem devam etmelidir. “

SELİN ATASOY(27-Öğrenci)

100’üncü yıla kadar ülkeye şeriat gelebilir

“-Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümünde ülkemiz Osmanlı hasreti içinde yanıp tutuşan siyasilerin elinde geri geri gidiyor. Bağımsızlığımızı ve laiklik ilkemizi kaybettik. Cumhuriyetin 100’üncü yıldönümüne kadar ülkemize şeriat düzeni gelmiş olabilir. Başkanlık sistemini elbette desteklemiyorum. Daha kötü duruma geliriz.”

CEVDET BARUTÇU(43-Müteahhit)

Başkumandan ülkemizi felaketten kurtardı

“-Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümü öncesinde ülkemiz büyük bir felaketin eşiğine geldi. Başkumandanımız Recep Tayyip Erdoğan  liderliği sayesinde ülkemizi korudu. Başkanlık sistemini destekliyorum. Türkiye çok iyi yönetiliyor ve Cumhuriyetin 100’üncü yıldönümünde ülkemiz bütün hedeflerine ulaşmış olacaktır.”

ESMA SEYREK(34-Okutman)

Atatürk adını anmak, yakında suç olacak

“-Cumhuriyetimiz 93’üncü yıldönümünü kutlarken, ülkemiz  yeniden padişahlık sistemi ile yönetilmeye başlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin son yıllarını yaşadığını düşünüyorum. Yakın gelecekte Atatürk adını anmak suç sayılacaktır. Türkiye kötü yönetiliyor. Başkanlık sistemini kesinlikle desteklemiyor ve istemiyorum. Demokrasi mutlaka korunmalı.”

TUĞBA TAVUKÇU(34-Muhasebeci)

Çocuklarımızı Atatürkçü yetiştiriyoruz

“- Cumhuruiyetimizin 93’üncü yıldönümünü gururla kutluyoruz. Ülkeyi yönetenler ne kadar uğraşırsa uğraşsın, içimizdeki Atatürk sevgisini bitiremeyecekler. Çocuklarımızı da Atatürkçü ve Cumhuriyetçi olarak yetiştiriyoruz. Yarınları onların kurtaracağına inanıyorum. Başkanlık sistemine karşıyım. Parlamenter sistemin devamını istiyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.