1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Deli bal mı yediniz siz?..
Deli bal mı yediniz siz?..

Deli bal mı yediniz siz?..

Sayın Cumhurbaşkanı! Sayın Başbakan! Bakanlar! Milletvekilleri! Önce sorayım hepinize; deli bal nedir bilir misiniz? Bilenleriniz vardır mutlaka. Bilenler bilmeyenlere anlatsın desem, ne Başbak

A+A-

Sayın Cumhurbaşkanı!..

Sayın Başbakan!..

Bakanlar!..

Milletvekilleri!..

Önce sorayım hepinize; deli bal nedir bilir misiniz?

Bilenleriniz vardır mutlaka. Bilenler bilmeyenlere anlatsın desem, ne Başbakan, ne de Cumhurbaşkanı dinlemez bir kere! O nedenle de bilemez yine. İsterseniz ben söyleyeyim, ben anlatayım ne olduğunu!..

Özellikle bizim oralarda, hani Başbakan’ın “eşkıya” olarak nitelendirdiği insanlarımızın yaşadığı bölgelerde olur o “deli bal”. Yörede çokça bulunan ve adına yerel dilde “komar” da denen orman gülü çiçeklerinden ve kestane çiçeklerinden oluşan balın adıdır ki, “deli” olan yanını “komar” çiçekleri oluşturur. Yuttuğunuzda gırtlağınızda hafif bir acılık bırakır. Bu nedenle herkes sevmez o balı. Ne ki, tansiyon hastalarına da oldukça iyi gelir. Küçük bir açıklama daha ekleyeyim; “komar” ile zakkum aynı familyanın bitkileridir.

Ne yapar peki bu bal!

Çok yerseniz, biraz da “komar” baskın olanını yerseniz, önce gözlerinizin önünde yıldızlar çakmaya başlar. Sonrasında ortam yeşermeye, en son da kararmaya başlar ki, artık hiçbir şey göremezsiniz…

Şimdi; Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten sizler, bu baldan yemiş olmayasınız sakın! Bu bal sizi tutmuş olmasın sakın!

Bunca yetkin insan, nasıl olur da bu kadar açık bir tehlikeyi göremez, söyler misiniz? Size oy verenlerin bilinçsizliği, yandaşlarınızın yağcılığı mı sizi bu denli yanlışa yöneltiyor?..

Nasıl olur da, haber kanallarının Hakkari – Çukurca’da 12 şehit haberi verdiği bir süreçte, Cumhurbaşkanı olarak televizyon kanallarına çıkarsınız ve;

“Devlet üstünde güç yok” diyebilirsiniz? Derseniz, söylediğinize siz inanır mısınız? Adamlar özerkliklerini ilan etmişken ve sizin sesiniz çıkmıyorken, bu söylediğiniz suya yazılan yazı değil mi?..

Ya siz Başbakan! Aynı saatlerde, şehitlerin kanı Hakkari dağlarında kurumamışken, televizyon ekranından vatandaşların gözünün içine baka baka;

“Sabrımızı taşırmak istiyorlar. Misliyle karşılık vereceğiz” derseniz, ramazan nedeniyle askıya aldığınızı söylediğiniz sözlerinizi nereye götüreceksiniz?

“Somali ile ortak geçmişimiz, ortak kültür bağlarımız var” derseniz, o şehitlerin aileleri size ne der?

“Körlenmiş zihinlere karşı sesimizi Somali için daha da yükseltmemiz gerekir” diyeceğinize, ölen bunca genç insanın ölmemesi doğrultusunda  sesinizi yükseltmeniz gerekmez mi?

“Komşumuz açken tok yatmasaydık, kardeş Somali halkı bu durumda olur muydu? Sorumluluğu başkalarına atmayalım” derken, ölen insanların, gençlerimizin sorumluluğu hiç mi gelmedi aklınıza?..

Size oy verenler, size “yetmez ama evet” diyenler de dahil, siz, hepiniz, deli bal mı yediniz?..

Gözlerinizin önünde uçuşan yıldızlar bal tutması değil, PKK kurşunlarıdır, bilesiniz…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.