1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demokrat Hekimler adaylıklarını açıkladı
Demokrat Hekimler adaylıklarını açıkladı

Demokrat Hekimler adaylıklarını açıkladı

Kocaeli Tabip Odası’nın bu hafta sonu 28-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak olağan genel kurulu öncesi Demokrat Hekimler Grubu da başkan adayını ve listesini açıkladı.

A+A-

Plajyolu’ndaki Kocaeli Tabip Odası binasında yapılan açıklamada Demokrat Hekimler Grubu’nun başkan adayının Prof.Dr.Cengiz Erçin olduğu duyuruldu. Bilindiği gibi daha önce de Çağdaş Hekimler Grubu adına Op. Dr. Zeki Hamşioğlu adaylığını açıklamıştı.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ
Demokratik Hekimlerin adaylık açıklamasında konuşan Demokrat Hekimlerin başkan adayı Prof.Dr.Cengiz Erçin, “Bu genel kurulun tüm hekimler, sağlık emekçileri ve halkımız için umutlarımızı tazelediğimiz, gelecek ufku oluşturduğumuz, birlik ve dayanışmamızı güçlendirdiğimiz, Tabip Odamızı hem demokratik, hem de dinamik bir örgüt olarak yeniden ayağa kaldıracağımız yeni bir başlangıç olmasını hedefliyoruz” diye belirtti.

SAVAŞIN REÇETESİ BARIŞTIR
“Bizler, Demokrat Hekimleriz, TTB’liyiz” diyen Erçin, “Kendimizi ülkedeki demokrasi ve özgürlük mücadelesinin, sağlık emekçilerin haklı emek mücadelesinin ve halkın sağlık hakkı mücadelesinin bir parçası olarak görüyoruz. Ülkede sürekli bir savaş-çatışma iklimi hüküm sürüyor ve en temel insani-mesleki talebimiz olan barış yoksa o ülkede ortak yaşam duygusu, ortak gelecek hayali, bütün toplumsal düzeylerde birbirine saygı iklimi yaratılamaz. Savaş çok temel bir halk sağlığı sorunudur ve bu sorunun reçetesi de barıştır” dedi. Erçin, herkesi hafta sonu kongreye davet etti.

DEMOKRAT HEKİMLER
GRUBU ADAY LİSTESİ

(YÖNETİM): Dr. Özcan CEYLAN, Dr. M. Cengiz ERÇİN, Dr. Ramazan GEYYAS, Dr. Bülent KARA, Dr. Ali Hıdır KAYIŞOĞLU, Dr. Nilgün SAYMAN (BİLEN), Dr. Sarper SUR
(ONUR KURULU): Prof.Dr. Savaş CEYLAN, Dr. Naim ÇELİK, Dr. Ferhan DAĞ,  Dr. İsmail DEMİR, Dr. Abdullah HACIHANEFİOĞLU, 
(DENETLEME KURULU): Dr. Selvi ÇINAR, Dr. Kaan GÜNAL, Dr. Dilek KAPLAN
(BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ): Dr. Ümit BİÇER, Dr. Işık ELGÜN, Dr. Nurşat KOÇAK BORAN, Dr. Ömer KURTAŞ, Dr. Deniz İMER TANIYAN, Dr. Burhan Çağlar USTA, Dr. Meryem YILDIZ ŞEYHOĞLU, Dr. İsmet YÜKSEK.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.