1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Demokratik bölünme başladı, şimdi sıra...”
“Demokratik bölünme başladı, şimdi sıra...”

“Demokratik bölünme başladı, şimdi sıra...”

Vatan Partisi Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak 7 Haziran seçimlerinin sonunda gelinen noktaya ilişkin yazılı basın açıklaması yaparak mecliste gelinen son noktaya madde madde değindi.

A+A-
Vatan Partisi İlçe Başkanı Gürsel Albayrak eleştirilerinde “Seçim sonuçlarına sevinenleri şaşkınlıkla izliyoruz. 7 Haziran 2015 Pazar Günü yapılan 25. Dönem Milletvekili genel seçimleri sonucu oluşan mecliste iki sonuç çıkar;  Bölünme Anayasası ve kemer sıkma politikası. AKP+CHP+HDP ortaklığı, halkı ezen zorba devleti inşa etmekle görevlendirilmiştir. Tayyip Erdoğan’ın iktidarını pekiştirdiler ve onu Yüce Divan’dan kurtaracak çözüme teslim oldular. HDP, yani PKK, zorba devletin halkı etnik gruplara bölme aletidir. ABD, iki ayakla yürüyor. Silahlı araçlar yanında “barışçı” ya da “demokratik” maskeli araçlar da kullandı." sözlerini kaydetti.
Albayrak, "Yalnız PKK’ya bakarsak, Türkiye’yi kimin böldüğünü göremeyiz. Türkiye’yi ABD bölüyor. Tehlikenin ciddiyeti de buradan geliyor. PKK, kendisi de sık sık vurguluyor, ABD’nin stratejik piyonudur.  ABD, Ortadoğu’daki asıl müttefikinin Türkiye değil PKK olduğunu resmî açıklamalarla ilan ediyor. Bu gerçeği milletten gizlemeye çalışanlar ve görmek istemeyenler, ABD’nin güdümündeki güçlerdir." diye konuştu.

"Şimdi sıra..."

Albayrak şunları kaydetti:

"ABD, iki ayakla yürüyor. Türkiye’yi yalnız silahlı terör örgütüyle bölemezdi. Silahlı araçlar yanında “barışçı” ya da “demokratik” maskeli araçlar da kullandı. PKK’nın yasallaştırılması, Türkiye’ye nicedir dayatılıyor. Abdullah Gül’ün Ankara’da ABD Dışişleri Bakanı Powell’in ziyareti sırasında, 2 Nisan 2003 günü imzaladığı “İki Sayfa Dokuz Maddelik Gizli Anlaşma”nın en kritik maddesi, PKK’nın yasallaştırılmasıydı. Şimdi sırada “Kürdistan’a özerklik” var. Türkiye, barışçı yoldan bölünür mü, önümüzdeki soru budur. İlerde bunu da tartışacağız, şimdilik soruyu koyuyoruz. Yugoslavya, Çekoslovakya, Irak ve Suriye tecrübeleri, derin dersler içeriyor. Sistemin Türkiye üzerindeki hâkimiyetini AKP+CHP+HDP ortaklığıyla pekiştirmesini zafer olarak kutluyorlar.  Bunun da açıklaması var kuşkusuz: Sevinenler Her sistem, ezdiği sınıfları budalalaştırarak ayakta durur."

Albayrak’a göre Meclis olguları:
1.  Etnik ve mezhepsel bölünme ekseninde bir Meclis oluşturulmuştur. Belki de daha büyük zorluk, aynı bölünmenin seçmen kitlesi içinde yaşanıyor olmasındadır. Atlantik merkezlerinin dayattığı dar kafalı milliyetçilik ve dinsel bağnazlık, seçmen eğilimlerini belirlemiştir.
2. ABD’nin stratejik piyonu olan silahlı terör örgütü, Meclisin göbeğine oturtulmuştur.
3.  ABD’nin Türkiye’yi artık Tayyip Erdoğanların AKP’si aracılığıyla yönetemeyeceği koşullarda, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si hükümet ortağı yapılmıştır. Böylece sistemin öngördüğü Bölücü Koalisyon sandıktan çıkartılmıştır.
4. Mecliste Türk milletini anayasadan sürecek ve özerkliği getirecek Yeni Anayasa için gerekli çoğunluk sağlanmıştır.
5. Meclisteki muhalefet, ABD güdümlü Gladyo-Mafya-Tarikat sisteminin denetimindedir.
6. Sistemden kurtulmak için biricik seçenek olan Vatan Partisi’nin, Meclise girmesi önlenmiştir.
Sistem, halkın itirazına zorbalıkla yanıt vermek durumundadır. O durumda devreye sokulacak siyasetler de bellidir. Yalnız şiddetle olmaz, etnik ve mezhepsel yobazlık da piyasaya sürülecektir; zaten sahnede vaziyet almış bulunuyorlar.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.