1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Derince’de ticari alanlarda binalar 4 kat olabilecek
Derince’de ticari alanlarda binalar 4 kat olabilecek

Derince’de ticari alanlarda binalar 4 kat olabilecek

Derince Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısında ticari alanlarda kat artışı görüşülerek karara bağlandı. Ticari alanlarda binaların 4 katlı olarak inşa edilmesine karar verildi. Derinc

A+A-

Derince Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısında ticari alanlarda kat artışı görüşülerek karara bağlandı. Ticari alanlarda binaların 4 katlı olarak inşa edilmesine karar verildi. Derince Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ın yurt dışında olmasından ötürü Başkan Vekili Hikmet Karadeniz’in yönettiği oturumda meclis üyeleri Adnan Balcı ve Hakkı Öner de katiplik görevlerini üslendi.

Şırnak’a kepçe

Meclisin ilk olarak gündeminde yer alan Şırnak’ın Hilal Belediyesi’ne kazıcı kepçe hibe edilmesi konusu görüşüldü ve oybirliğiyle kabul edildi. Mecliste iki önemli gündem maddesi ele alındı. 1/5000 ölçekli nazım imar planına uygun olarak hazırlanan 1/1000 uygulama imar planı değişikliği teklifiyle konut alanı kullanımlı 2774, 2775 ve 2776 nolu imar adalarında toplu yapı yapılması nedeniyle söz konusu imar adaları arasında yer alan imar yolları kaldırılarak konut alanına ilave edilmişti. Kaldırılan yol alanına eşdeğer alan ise konut alanı kullanımına sahip 2774 ve 2776 adaların batısındaki 700 metrekare genişliğindeki imar alanı ilave etmek suretiyle sağlanmıştı.

Artık 4 kat

Yeni oluşan konut alanında Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından onaylanan rapor doğrultusunda kat artışına onay veren komisyonun raporu oy çokluğuyla kabul edildi. İmar Komisyonu’nda görüşülen bir diğer madde olan, yoğun ticaret kullanımına sahip alanlarda ticaretin desteklenmesi ve geliştirilmesi adına binanın tamamı ticari kullanılmak koşuluyla ön bahçe yapı yaklaşma mesafesi içinde kalmak suretiyle bodrum ve zemin katta TAKS ve KAKS değerleri aşılarak 4 kat olacak şekilde bina yapımına izin verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi. Bu maddelerin dışında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Yavuz Sultan, Dumlupınar ve Çınarlı mahallelerinde imar plan tadilatı ile ilgili yazıları İmar Komisyonu’na havale edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.