1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Dersimize günlük çalışıyoruz; sınava korkumuz olmaz”
“Dersimize günlük çalışıyoruz; sınava korkumuz olmaz”

“Dersimize günlük çalışıyoruz; sınava korkumuz olmaz”

AK Parti Kocaeli AR-GE Başkanlığı tarafından düzenlenen 4.Teşkilat Akademisi çerçevesinde teşkilat eğitimleri bugün 6 ilçede yapıldı.

A+A-

Eğitim toplantılarına İzmit ve Kandıra’dan 753, Gebze, Dilovası, Darıca ve Çayırova’dan 580 teşkilat mensubu katıldı. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez’de eğitim toplantısında hazır bulundu.

İzmit ve Kandıra Teşkilat mensuplarının  eğitim toplantısı Sabancı Kültür Merkezi’nde,Gebze, Dilovası, Çayırova ve Darıca İlçelerinin eğitim toplantıları da Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı.

İlçe ana kademe, gençlik ve kadın kolları yönetimleri, meclis üyeleri ile mahallelerin ana kademe, gençlik ve kadın kolları başkanlarının katıldığı Teşkilat Akademisi’nde; “Seçmenin İletişim Kodları ve Siyasal İletişim” dersini Münir Arıkan, “Teşkilatçılık  ve 2019 Seçim Stratejileri” dersini Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Ateş Çemberinde Türkiye-Dava İnsanı ve Mücadele Ruhu” dersini de Prof.Dr. Mehmet Çelik, ders verdi.

“Büyükşehir Çalışıyor; Çalışınca oluyor”, “Durmak Yok Yola Devam” sloganlarını salona hep bir ağızdan söyleten Münir Arıkan: “Bu seçim ne anlama geliyor?” Sizin ve ülkenin iç ve düşmanları için ne anlama geliyor.? Yeni Dünya Düzeni kuruluyor; yeni aktörü de, Türkiye’dir. O’nun lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu seçimin en önemli anlamı budur.” dedi.

yy33.jpg

Hiçbir şeyin zihinde yaratılmadan evvel gerçek hayatta var olamayacağını belirten Arıkan, gerçekten inanılırsa dünyanın değişebileceğini söyledi. 

Teşkilat eğitimlerinin AK Parti’nin klasiği olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Eğitim bizim için son derece önemli. Eğitim, teşkilatlar için olmazsa olmazdır. Eğitime önem veren teşkilatlar, diğerlerinden bir adım öne çıkar. Kocaeli’ye bu özelliği kazandıran hiç aksatmadan sürdürdüğü eğitim programlarıdır. Halkıyla güçlü iletişim kuran teşkilatlar başarılı olur.”dedi.

"Ok yaydan çıkmıştı"

Erken seçim kararı ile ilgili değerlendirme yapan Işık: “Devlet Bahçeli’nin çağrısı doğrusu sürpriz bir çağrıydı. İttifak yapacağımız partinin yaptığı erkek seçim çağrısına duyarsız kalınamazdı, Ok yaydan çıkmıştı. Bu çağrıyı geri çevirmek mümkün olmazdı. Bize düşen, Türkiye’nin gündeminden seçimi düşürmekti.”şeklinde konuştu. 

Dünyada bütün ülkelerin ekonomileri etkileyecek bir döneme girildiğini bunun Türkiye’ye de yansımalarının olacağını belirten Işık, dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi gelişmeleri şöyle özetledi: “Hazırlıklı olunursa avantaja, aksinde dezavantaja dönüşür. Rusya dünya sahnesine çıktı. Bölgesinde kendisine karşı tedbir alınmak durumunda olunan bir ülke durumuna geldi. Dünya da yeni bir siyasi düzen atmosfer oluşuyor. Türkiye’ye yüzeysel olarak etkileyecek. Bölgemizdeki olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler önümüzdeki süreçte hızlanacak. Küresel ekonomideki gelişmeler, gelişmekte olan piyasaları etkiliyor. Bundan Türkiye’ye de etkilenir. Yapısal reformları hayata geçirip Türkiye’nin ikinci sıçramasını yapacağız. Gezi olayları ve sonrasında Kobani olayları, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi gibi yaşşanan olaylardan sonra Türkiye’nin şeytan taşlamaktan tavaf yapmaya vakti olmadı.”

24 Haziran  seçimlerinin Türkiye içi bir milat olacağını belirten Babakan Yardımcısı Işık: “Bizim açımızdan da bir milat. Türkiye Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçecek. Pekçok şeyi kökten değiştirecek. Yönetiminde istikrar sandıkta  istikrar sağlanacak. Halk sandıkta kime oy veriyorsa o iktidar olacak. Cumhurbaşkanımızın 1. turda yüksek oyla ipi göğüsleyeceğine inanıyoruz. Bu sistemin hayata geçtikten sonra siyasetin dili yumuşayacak. Siyasete, nezaket ve zarafet gelecek. MHP ittifak yapacağız. Bu sistemde 24 Haziran ile birlikte güçlü iktidar ve güçlü meclis olacak. Herkes kendi işini yapacak. Bu sistemi 24 Haziran’da hayata geçireceğiz.”

"Böyle bir partinin seçim korkusu olur mu?"

Işık, seçim hazırlıkları ile ilgili de şunları söyledi: “Kocaeli olarak partimizin kurulduğundan bu güne kadar 13 seçim yaptık. Her seçimde yüzümüz güldü, alnımız ak oldu. Rakipleri incitmeden, seçim sonuçlarını kutladık. Çok yoğun çalıştık, Allah bereketlendirdi. Muhalefet partilerinin hazırlıksız yakalandığı söyleniyor. Hazırlıksız yakalanmak onların kabahati Bizim planımız; seçimlerin zamanında yapılmasaydı. Dersine her gün çalışan öğrencinin sınav korkusu olmaz AK Parti dersini günlük çalışan parti neden seçimden korksun. Bu eğitim programı en güzel göstergesidir. Halkımızla irtibatımızı hiç koparmadığımız için sınav korkumuz yok. Sahada, milletvekilimizin olmadığı gün yok. Teşkilatlarımız her gün alandalar. Böyle bir partinin seçim korkusu olur mu? 24 Haziran’da meyvelerini toplayacağız."
 

Etiketler : ,
“Dersimize günlük çalışıyoruz; sınava korkumuz olmaz”

“Dersimize günlük çalışıyoruz; sınava korkumuz olmaz”

AK Parti Kocaeli AR-GE Başkanlığı tarafından düzenlenen 4.Teşkilat Akademisi çerçevesinde teşkilat eğitimleri bugün 6 ilçede yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.