1. YAZARLAR

  2. Sevcan TAMER

  3. Dinde terör olmaz
Sevcan TAMER

Sevcan TAMER

Yazarın Tüm Yazıları >

Dinde terör olmaz

A+A-
Yine vahşet, yine kan, yine göz yaşı.. Dünya yeni bir terör olayının yok ettiği bir sürü masum insanın yürek yakan sonundan bahsediyor.. Yapılan canavarlığın acımasızlığını ve adam öldürmeyi görev edinmiş vicdansızların soğuk kanlı tavrını, şaşkınlık ve korkuyla anlatıyor.. Katliamda hasbelkader sağ kalmış olan görgü tanıklarının hali unutulamaz..
Fransa’da yaşanan terör, bizim kısa süre önce Ankara’ da yaşadığımız acının hemen hemen aynısı.. Ölüme mahkum edilen onlarca kişinin ülkesi, dili, dini, mezhebi, dünya görüşü hiç önemli değil.. Önemli olan suçsuz insanlara acımasızca uygulanan ölüm fermanı..Tamam, dünyada bir takım doğal afetler sonucu çok fazla sayıda insan bir anda yok olup gidebiliyor.. Kayıplar, ülkeleri sarsacak derecede büyük sorunlara yol açsa da, sonuçta adı üstünde.. “ Doğal Afet “.. Fakat, bu yaşanan terör olaylarının başka bir adı, sığınılacak bir yanı - yönü yok ki.. Bunun tek müsebbibi dinci olduğunu ifade eden, kindar ve acımasız insanlar ne yazık ki.. Evet, böylesi acımasızca ve nefretle saldırarak büyük katliamlara neden olan bu topluluk, yaptıklarının Allah için olduğunu söylüyorlar.. Ve canlı bomba olarak kendi canlarını da ortaya atan o kişiler, planladıkları katliam öncesi yine Allah adını haykırarak can alıyorlar..
          
Adeta dünyayı yeni bir savaşa zorluyorlar.. Veee, bu yaşananlardan anlaşılan şu ki, oluşturulmak istenen savaşın karşı tarafında Müslümanlar ve İslam dini var.. Bizi endişelendiren hiç bir Müslüman’ın tasvip etmeyeceği bu kanlı katliamların, İslam’a zarar verecek olmasıdır.. İslam adına yapıldığı söylenen ancak nedeni Müslümanlarca hiç bilinmeyen bu acımasız savaşın aktörleri “IŞİD” denen (Irak Şam İslam Devleti) bir örgüt.. Bu isimle ortaya çıkmalarının on veya on bir senelik bir geçmişi var.. Bizlerle tanışması ise üç, dört yıllık bir zaman.. İdeolojilerini, dünya kamu oyuna “ Şeriat hukukuna dayalı İslam Devleti kurmak” gibi gösterseler de, aslında bunun kendilerini kabul ettirmek için kullandıkları bir araç olduğu söyleniyor.. Bu örgütün kuralları belli..    

Katı ve tavizsiz.. Kurallara uymayan, örgüte biat etmeyenlerin sonuysa malum. Ölüm.. Kılıç ve kopan kafa.. 
Kendi ifadelerine göre bunları yapmalarının tek nedeni İslam Diniymiş dedik ama..    Gel gör ki uyguladıkları hiç bir acımasızlık ve katliam, İslam dininde geçerli değil..    

Bu nedenle genel bir değerlendirme yapmak gerektiğinde görülüyor ki, örgütün şu ana kadar yaptığı her olay İslam dinine ve Müslüman camiasına zarar veriyor.. İslam adına uyguladıklarını söyledikleri vahşet sonucu Müslümanların tümü, dünyaca terörist olarak görülüyor..Kim bu insanlar Allah aşkına.. Kimler bu örgütün finansörleri.?
 Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığı’ da bir rapor hazırlamış.. Ve bu raporun fetvalarda ve vaazlarda işlenmesi kararı alınmış.. Amaç toplumu bu örgüt ile ilgili aydınlatmak ve İslam’ı IŞİD örgütünün baskısından kurtarmak.. Raporda bu örgütün bilhassa gençleri hedef aldığı da belirtiliyor ve etkili sloganları şöyle sıralanıyor.. “ Biz Cennette yeniden doğacağız”.. “ Bir kere öleceksin, niçin şehitliği seçmiyorsun ”.. “ Allah yolunda ölen, ebedi diriliği kazanıyor”.. gibi..                                  

Sonra, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Por. Dr. Mehmet Görmez dünyaya sesleniyor..
“Bir Müslüman bunu yapar mı.? Aman dileyene zarar verir mi.? Savunmasız insanların yok edilmesi İslam ile bağdaştırılamaz.. Kuran’ da ne böyle bir emir vardır, ne de     Cihat böyledir.. Dinimize en büyük zararı bu örgüt veriyor” sözleriyle devam ediyor..     Tarihin en derinliklerine indiğinizde İslam ve Müslüman toplumu büyük eziyetler çekmiş, hakaretlere uğramış, çaresiz bırakılmıştır.. Bütün olan bu olumsuzluklara ve acılara rağmen Hz. Peygamberimiz düşmana karşı kurallar çerçevesinde savaş verirken, ordusuna insaflı, merhametli ve hakkaniyetli davranması için uyarılarda bulunmuştur.. O zaman dünyanın IŞİD’i değil, İslam’ın temel direği Kuran’ı ve Sevgili Peygamberi Hz. Muhammedi (S.A.S) örnek alması gerekmez mi.? Gerçek İslam bakışı bu dur işte..
 Sonuç olarak, İslam Dini ve Müslümanlar adına gelinen bu noktada, sorumluluk taşıyan bütün İslam alimlerine ve din adamlarına çok iş düşüyor.. 
Oynanan dış destekli oyunların daha net farkına varabilmemiz ve uyanmamız için IŞİD denen örgütün, kime ve neye hizmet vermeye çalıştığını tüm dünyaya ve Müslüman alemine duyurarak aydınlatmaları ivedilikle şarttır.. Artık, IŞİD’ e biat eden Müslüman vatandaşlarda, tüm dünyada uyanmalıdır ki, gerçeği, yapılan hain ittifakları görebilsinler.     
Bu yazı toplam 426 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum