1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dış cepheden harç alınmayacak
Dış cepheden harç alınmayacak

Dış cepheden harç alınmayacak

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kent estetiğinin arttırılması ve bu konuda vatandaşlara gerekli kolaylığın sağlanması, önlerinin açılması amacıyla, ilgili daire müdürleri ile toplantı yaptı. Ke

A+A-

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kent estetiğinin arttırılması ve bu konuda vatandaşlara gerekli kolaylığın sağlanması, önlerinin açılması amacıyla, ilgili daire müdürleri ile toplantı yaptı. Kent estetiğinin kentlerin markalaşmasında çok önemli bir unsur olduğunu belirterek başlatılan uygulama hakkında bilgi Belediye Başkanı Doğan “İzmit cennet gibi bir yer, güzel bir doğası var ama maalesef yapılaşma konusunda iyi olduğumuzu söyleyemeyiz. Elbette ki bunlar geride kalmış, olmuş bitmiştir. Biz bunları iyileştirme çabası içinde olacağız” dedi.

AVRUPA KENTLERİNDEN GÜZEL OLACAK

Kent estetiği ile şehre hava katmayı, esnafın daha çok kazanmasını ve vatandaşların daha ferah, iç açıcı bir yerde yaşamasını amaçladıklarını söyleyen Dr. Nevzat Doğan “Fethiye Caddesi’nde gerçekleştirdiğimiz ve herkes tarafından çok beğenilen dekoratif ışıklandırmayı kent geneline yayıyoruz. Turan Güneş Caddesi, Bağdat Caddesi ve pek çok cadde ve sokaklarımız ışıklandırılıyor. Ayrıca Anıtpark ve Kandıra sapağında yarım ay şeklindeki ışıklı taç ile Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki ışıklandırma bulundukları yerlere ayrı bir güzellik kattı. Biz iddia ediyoruz, bu çalışmaları devam ettirdiğimizde Avrupa’daki pek çok şehirden çok daha güzel bir kent olacağız” şeklinde konuştu.

HEP BERABER

Belediye olarak kent estetiği ve güzelliğinden birinci derecede sorumlu olduklarını, ancak esnafların dükkanlarından, vatandaşların da evlerinden sorumlu olduklarının altını çizen Başkan Doğan “Tüm İzmit halkına sesleniyorum; gelin hep beraber şehrimizi daha da güzelleştirelim. Ev ve işyerlerinin dış cepheleri güzel olduğunda albenisi daha fazla olur. Esnaf ve vatandaş cephe iyileştirmesi yaparken biz de belediye olarak kaldırımları güzelleştireceğiz, ışıklandırmaları yapacağız ve cazip hale getireceğiz” diyerek çağrıda bulundu.

HARÇ ALINMAYACAK

Vatandaşların binalarını boyayıp, küçük tadilatlarla güzelleştirirken belediyeye her hangi bir harç ödemek zorunda kalmayacaklarını da sözlerine ekleyen Doğan “Dış cephe tadilatlarında belli bir vergi tahakkuku, harç gerekiyor. Yaptığımız toplantıda harç alınmamasını kararlaştırdık. Vatandaşlarımız gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra kaldırımlara iskele ve buna benzer gereçlerini kurabilir, işlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Bunlar için harç talep etmeyeceğiz. Çocuklarımıza örnek olalım, daha güzel bir mahalle, daha güzel bir apartman bırakalım” diyerek halka kolaylık sağladıklarını söyledi.

Başkanlık makamda yapılan toplantıya İmar ve Şehircilik Müdürü Reyhan Erbayrak, Yapı Kontrol Müdürü Mehmet Öğretmen, Denetim ve Ruhsat Müdürü Erdoğan Alkan, Emlak İstimlak Müdürü Recep Barış, Hukuk İşleri Müdürü Av. Serpil Alçıkaya katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.