1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diş Hekimlerine Okumuş aday
Diş Hekimlerine Okumuş aday

Diş Hekimlerine Okumuş aday

Diş Hekimleri Odası Mevcut Başkanı Hasan Orakçı’nın yeniden aday olmadığı kongrede Gönül Uluca Okumuş rakipsiz olarak seçime girecek.

A+A-

Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı Kocaeli Diş Hekimleri Odası 15. Olağan Genel Kurulu’nu bugün fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirdi. Genel Kurulda başkanlık için yeniden aday olmayan Mevcut Başkan Hasan Orakçı’nın yerine Gönül Uluca Okumuş listesini ilan etti. Kongrenin Divan Başkanlığını Mehmet Kılıç yaparken, yardımcılıklarını ise Hamza Turan, Osman Öztürk ve Reyhan Kozgün üstlendi. Diş Hekimleri yarın saat 09.00’da oda binasında sandık başına geçip oy kullanacak. 450 oda üyesinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonucunda ise 9 yönetim kurulu üyesi, 3 denetleme kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi ve 7 delege seçilecek. 


ÖNEMLİ MİSYON
Yönetimde kaldığı 2 yıllık süre boyunca ülke gündemi ve mesleki gündemlerinin oldukça yoğun olduğunu ifade eden Mevcut Başkan Hasan Orakçı, “Terör olaylarında birçok vatandaşımızı kaybettik. Bir an önce ülkemizde ve bütün dünyada barışın egemen olmasını diliyorum. Bizlerin mesleğimizi icra ederken hastalarımıza gösterdiğimiz önemle birlikte tüm meslektaşlarımızın toplumsal değerlerimize sahip çıkmak ve mesleğimizi yüceltecek sağlık politikalarının üretilmesinde öncü olmak ve katkı sağlamak gibi önemli misyonu bulunmaktadır” şeklinde konuştu.


NEGATİF YÖNÜNÜ YAŞADIK
Orakçı şu ifadelere yer verdi: “Ne var ki meslek odalarının bu rolü demokrasinin tam olarak oturduğu hukukun üstünlüğünün devletin en üst mercilerindeki kişiler tarafından kabul edildiği ülkelerde mümkün olmamaktadır. Dayatma bir yönetmeliğin sonuçlarını hepimiz en negatif yönünü yaşamaktayız. Tam olarak hazırlık yapılmadan sahada uygulanmasından birçok zorlukla karşılaşılan bir yönetmelik çıkarıldı. Özel de çalışan diş hekimlerinin çalışma esaslarını düzenleyen yönetmelik, Türk diş hekimlerin görüş alınmadan muayene kapatma kararı alındı.
 

MUHATAP ALMADILAR
Kocaeli Diş Hekimleri Odası olarak bizler de bu yönetmelik çıkmadan önce oda merkezinde, Gebze İlçesi’nde ve 3 ADSM’de hekimlerimizin nasıl etkilenecekleri konusunda bilgilendirme toplantıları yaptık. Yaşanan zorluklardan sonra biraz daha ılımlı bir tavır sergilenerek meslek örgütümüzle birlikte bir takım çalışmalarda bulunulmaya başlandı. Umuyoruz ki 1 Haziran’da ki uygulamadan önce bizleri zorlayıcı maddelerde düzenlemeler yapılır”  


DAHA İLERİYE ÇIKARTMAK DİLEĞİM
Başkan Adayı Gönül Uluca Okumuş ise şunları kaydetti: “Gerek özelde gerek kamuda çalışan arkadaşlarımızın her birinin sorunları her geçen gün artmakta. Yeni mezun meslektaşlarımız kaygıyla mezun olmaktadırlar. Durum böyleyken 2 dönemdir oda yönetiminde görev alan biri olarak odamızın başarısızlığında da başarılarında da emeğim ve sorumluluğum vardır. Bu dönemde de Diş Hekimleri Odası’nın kurumsal kimliğini daha ileri seviyeye çıkartmak dileğimdir”


Gönül Uluca Okumuş’un Yönetimi:
Hasan Orakçı, Gönül Uluca Okumuş, Töre Genç, Bora Bayrak, Serkan Emen, Ece Erinçışık, Fatma Ruban Yavuz, Hamza Turan, Meral Bozyiğit

Disiplin Kurulu Üyeleri:
İsmail Yazıcı, Nuran Kaya, Reyhan Karaaslan, Bilge Genç Çetek.
Denetleme Kurulu Üyesi:
Mehmet Kılıç, Ali Akçay, Asuman Gökçe.
Delegeler:
Müzeyyen Topçu Tan, Niyazi Özyuva, Hakan Tanta, Reyhan Kozgün, Töre Genç, Cem Bakırcı, Engin Tokmak.

 (Çiğdem ARMAĞAN)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.