1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diyanet Vakfı’ndan “İyilik Buluşmaları” 
Diyanet Vakfı’ndan “İyilik Buluşmaları” 

Diyanet Vakfı’ndan “İyilik Buluşmaları” 

Türkiye Diyanet Vakfı Kocaeli Şubesi’nin tanıtım ve tanışma amacıyla düzenlediği “İyilik Buluşmaları” adlı toplantı Antikkapı’da yapıldı. 

A+A-

İl Müftüsü Diyanet Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Doğan ve şube yönetim kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı programa, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, İl Müftü Yardımcıları, bazı ilçe müftüleri  ile daire müdürleri ile hayırsever işadamları katıldı. TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin ile İstanbul İl Müftüsü Prof.Dr.Hasan Kamil Yılmaz da programa konuşmacıları arasında yer aldı. 

50 ÖĞRENCİ EĞİTİMDE
Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban’ın Kur’an tilavetinin ardından TDV tanıtım filmi gösterildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü ve Diyanet Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Doğan, yenilenen 13 kişilik Vakıf Şube yönetimi ile hayri-dini hizmetleri yoğunlaştırdıklarını söyledi. 40’ı kız olmak üzere 50 öğrencinin vakfın öğrenci evlerinde kaldığını iaşe ve eğitimlerine destek verdiklerini belirten Doğan, “Ortaokullara 90 bin Kur’an-ı Kerim dağıttık. Büyükşehir Belediyemiz ve Vakfımızın destekleri ile Kocaeli olarak Diyarbakır’a Kız Kur’an Kursu yaptırıyoruz. İzmit’te Diyanet Yayınevi açmak için yer arayışımız sürüyor; kısa bir süre içinde hayata geçireceğiz.” dedi. Doğan, Allah’ın mülkü ve manevi anıtlar olan vakıflarla ilgilenenlerin vakıfların bekçisi ve hizmetçisi olduğunu belirtip, “Vakıflara bir çivi çakan abad; bir çivi söken berbat olur” sözünü hatırlattı. 

DİYARBAKIR’A KURAN KURSU
Diyarbakır ve Mardin’e Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet desteği verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, şöyle konuştu: 
“Terörle anılan bölgemizde, terörün beli kırıldı, iyileşmeler var. Terörün arkasında İslam, Kur’an, Peygamber düşmanları, haçlı zihniyeti, sinsi-sinsi ülkemizi bölmek için operasyonlar yapıyor, yapmaya devam edecekler. FETÖ, DAEŞ, PKK’yı besleyip İslam ülkelerinin başına bela ediyorlar. Bunlara karşı vakfı medeniyetini canlandırmalıyız. Atalarımız, kolu kanadı kırılmış leylekleri bile tedavi için vakıflar kurmuş. Hayır kampanyalarımızı genişletmeliyiz. Diyarbakır’da temeli atılacak Kur’an Kursu’na elimizden gelen katkıyı sağlayacağız.” 

“BİR KURUŞUN HESABINI VERİRİZ”
7 kıtada 135 ülkede 42 yıldır hizmet verdiklerini belirten Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, yurt içi ve yurtdışında yaptıkları faaliyetleri detaylarıyla anlattı. Çetin, “Türkiye Diyanet Vakfı’na yapılan bağışların 1 kuruşunun bile hesabını verebilecek yapıdayız. Bağış ve yardımlarda zerre tereddütünüz olmasın. Vakıf olarak 2011’de yeniden yapılanarak eğitime ağırlık veriyoruz.” dedi. 

“Vakıf Medeniyeti ve Türkiye Diyanet Vakfı” konulu konuşma yapan İzmit Karaabdülbaki Köyü’nden olan İstanbul İl Müftüsü Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz, hayır kurumları ile vakıfların, özellikle ekonomik kriz dönemlerinde sosyal patlamaların önüne geçtiğini söyledi. 

Prof.Dr.Yılmaz, FETÖ, örgütü din adına dindarlık adına tahribat yaptı. Bizim insanımız; zekatını, sadakasını verir, hayır-hasenatını yapar. Ramazan ayında ne kadar destek verirseniz, hayır kanallarının devam etmesine katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.

Kocaeli Valisi Güzeloğlu da “İyilik Buluşmaları”nda şunları söyledi:
“Biz Dünya’nın en zengin devleti değiliz, ama bu alanda gönlü, katkısı en zengin ve en büyük devletiyiz. Vicdani, insani ve imani olarak bu büyük millet ve devlet, Cumhurbaşkanımızın vizyoner liderliğinde ve ortaya koyduğu irade temelinde birleşti. Bugün, üç milyonu aşkın muhacir kardeşlerimiz bu ülkede yaşam kaygısı olmaksızın hayatını sürdürüyor. Aslında vakfedilecek şey sadece mal değildir, bizatihi candır. Allah, bu değerlerin inşası ve ihyasında bu mesuliyetin hayata taşınmasında bu çabaları daim eylesin. Bu meselede, gönlüyle olan herkese teşekkür ederim.”

Bu haber toplam 851 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.