1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doğan 2 yılını anlattı
Doğan 2 yılını anlattı

Doğan 2 yılını anlattı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bugün düzenlediği basın toplantısında 2 yılda yaptıkları hizmetleri anlattı. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına İzmit Kaymakamı

A+A-

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bugün düzenlediği basın toplantısında 2 yılda yaptıkları hizmetleri anlattı. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Polat, AKP ve CHP’li Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri ile davetliler katıldı. AKP’nin eski ilçe Başkanı Nedim Arsal’la sorunlar yaşayan Başkan Doğan’ın toplantısına AKP yeni İzmit ilçe Başkanı Ali Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri önemli bölümünün katılması dikkat çekti.

Marka şehir İzmit

“Marka Şehir İzmit” sloganıyla yapılan sunumun ardından İzmit Belediye Başkanı Doğan, sade ve fazla uzatmadan 2 yıl süresince yaptıkları hizmetleri anlattı “Yeni İzmit” vurgusu yaptı. Doğan, alışılmadık bir şekilde de isimlerini vererek Saraybahçe, Bekirpaşa, Alikahya, Kuruçeşme ve Akmeşe eski Belediye Başkanları ile İzmit’te çeşitli dönemlerde hizmet veren Belediye Başkanlarına, Meclis üyelerine ve Daire Müdürlerine teşekkür etti. Doğan, 20 yıldır işçisine borçlu belediye imajını ortadan kaldırdıklarını, 2010 yılına çalışanına ve esnafa borçsuz bir şekilde girdiklerini, İzmit’e hizmet etme kararlılığımız neticesinde bir çok yanlış uygulamaya son verdiklerini söyledi, “Yıllardır İzmit’te bulunan ancak vergi vermeyen pek çok yerin vergi borçlarını tahsil ederek gelirlerimizi artırdık. Bu gelir ile toplam 60 dönüm yer aldık. Belediyeye ait hiçbir yeri satmadık, satmayacağız” dedi.

“Bana cimri diyorlar”

Belediyenin tek kuruşunun zayi olmaması için çabaladıklarını hatta bu konuda kendisine cimri denildiğini belirten Başkan Doğan, konuşmasında sehven “Doktor milletvekiliniz olarak” sözünü düzeltti, “Milletvekilliği defterini kapattık. Belediye Başkanlığı daha güzel ve keyifli” dedi. Doğan Büyükşehir Belediyesi’nden her zaman destek gördüğünü, İzmit’in 50-100 yıl sonrası için projeler ürettiklerini ve hizmetler yaptıklarını söyledi. Kültür Tepesi’nde Şelale projesini kendisinin düşündüğünü belirten Doğan, Vali Konağı ile ilgili olarak, “Valilik ne der kaygısına kapılmadan Vali Konağı’nın yıkılıp halka açılması gerektiğini söyledik. Orduevi’nin misafirhane ve sineması da yıkılacaktır” diye konuştu.

Gölkay’ı övdü

Gölkay Tesisleri’nin halkın nefes alabileceği bir yer olduğunu öne süren İzmit Belediye Başkanı Doğan, “Burada su sporları yapılıyor. İzmit’e çok katkısı olacak bir taşla birçok kuş vurulacak. İstihdam sağlanacak, altyapıya katkısı olacak, halkın piknik yapacağı bir yer haline geliyor.”dedi. Doğan, 2 yılda hizmetlerin yapılmasında en büyük mimarlarının AKP Meclis Grubu ile bazı engellemelere rağmen CHP Meclis grubunun ve daire müdürlerinin olduğunu öne sürdü.  Doğan, Sanayi ve Ticaret Odalarına da Tarih Koridoru Projesi ile ilgili mini bir sitemde bulundu desteklerini istedi, “Tarihle ilgili projelerde Sanayi ve Ticaret Odalarının bir şeyini görmedik. Bu kentten istifade ediyorlarsa bazı jestler yapmalıdırlar, bunu İzmit halkı adına bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Havuz sayısı artacak

Geçen yıl 4 olan mahalle havuzlarını bu yıl 10’a çıkaracaklarını belirten Başkan Doğan yaptıkları ve yapacaklarını şöyle anlattı: “Belediyenin görevi sadece yol yapmak, çöp toplamak değildir. Biz çok ötesinde düşünüyoruz. Sosyal Belediyecilik yapıyoruz. 3 mahalleye cep sinemaları yapılacak. 80 çocuk hem sinema seyredecek hem de eğitilecek, film izleyen çocuklara patlamış mısırları ben ısmarlayacağım. İzmit Belediyesi olarak Kocaelispor’a katkı sağlamaya çalıştık, inanıyorum ki iyi noktalara gelecek. İzmit Belediyesi Spor Tesisleri en güzel amatör tesisler oldu, Hedefimiz Süper Lig’dir. Cenaze hizmetlerimiz takdir alıyor, bunu yapılan anketlerde görüyoruz. Kaçak yapılarda hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Zengin fakir demeden adaletle hareket ediyoruz. 100’e yakın metruk bina yıktık, 202 kilometre yol açtık Cumhuriyet, Yenicuma ve Acısu Parkları yeniden düzenleniyor. Hurdacılar ve Tamirciler şehir merkezinden taşınacak. Alikahya da yapılacak yerlere taşınacaklar az bir zaman kaldı. Siyasi ayrım yapmadan her vatandaşımıza hizmet ediyoruz. Şeffaf olmaya gayret ediyoruz. 3 yılımızda çok daha güzel hizmetler sunmayı arzu ediyoruz. En büyük güçü İzmit halkından alıyoruz. Bu yıl Halkla ilişiklerde yenilikler yapacağız. Yeni çalışma tarzı geliştiriyoruz. Bürokratlarımızı minibüs-otobüslerle sokak sokak gezdireceğiz. Emeklilik Lokali ilk kez Yenimahalle de açılacak.  N City bazı siyasiler tarafından argüman olarak kullanılıyor N City’nin ne zaman yapıldığı belli Onlardan ve Outlet Center’den şimdiye kadar vermedikleri vergileri aldık. Outlet’ten 500, N City’den 300 bin TL vergi aldık. N City yıkılmıyor gariban evi yakılıyor yanlış bir yaklaşımdır.  N. City’yi biz yapmadık biz vergilendiriyoruz. Doğru bildiklerimizi yapıyoruz. Kuralların uygulanması konusunda hiçbir dönemde bu kadar hassasiyet gösterilmemiştir.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.