1. HABERLER

  2. Doğan: “Tiyatro barışı pekiştirir”
Doğan: “Tiyatro barışı pekiştirir”

Doğan: “Tiyatro barışı pekiştirir”

İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Barış ve dostluğu pekiştirmek, sanatsal yaratıcılığın gücü ve gelişmesi hakkında toplumu..

A+A-

İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Barış ve dostluğu pekiştirmek, sanatsal yaratıcılığın gücü ve gelişmesi hakkında toplumu bilinçlendirmek amacıyla Dünya Tiyatro Günü’nün kutlandığını belirten Başkan Doğan, şunları söyledi:

“-Dünya Tiyatro Günü giderek dünya barışı için daha da anlam kazanıyor. Tiyatro, insanlık tarihi boyunca toplumun gelişimine katkı sağlayan bir sanat dalıdır. Dünyanın pek çok ülkesinde toplumların kültürel gelişimlerine katkı sağlayan tiyatro, Anadolu’da da büyük bir öneme sahiptir. Geleneksel hale gelmiş meddah oyunlarımız, kukla oynatımlarımız ve gölge oyunu tiyatronun Türk tarihinde ne kadar önemli bir yerde olduğunun en büyük göstergelerindendir. Geçmişten bu güne büyük gelişme kaydeden Türk tiyatrosu, izleyicilerinden aldığı destek ile bu gelişimini sürdürecektir. Bugün televizyon, internet ve sinema karşısında zorlu bir savaş veren bu sanat dalına hiç kuşkusuz bizlerinde destek olması gerekmektedir. Bizler de bu şuurla kültürel ve sanatsal faaliyetlere büyük önem atfediyor; ilimizin bu alandaki saygınlığının artması için gayret gösteriyoruz. İZMEK bünyesinde açtığımız tiyatro kursu, gezici tiyatro ekipleri ile okullarda yaptığımız gösterimler ve sokak gösterileri bu alanda yapmış olduğumuz çalışmalarımızdan bazıları. Tiyatronun halkımıza sevdirilmesi konusunda yapmış olduğumuz bu çalışmalar önümüzdeki dönemde farklılaşarak devam edecek. Amacımız topluma ışık tutan, bizi bize en iyi şekilde anlatan bu sanat dalının çocuklarımız ve tüm halkımız tarafından sevilmesini sağlamak. İzmit Belediyesi olarak tiyatronun ve tiyatrocunun yanındayız. Bu alanda yapılacak her çalışmaya katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Türk tiyatrosuna önemli isimler kazandıran İzmit’in Türk tiyatrosuna her zaman destek olacağından ve sahip çıkacağından zerre kadar kuşkum yok. Bu düşüncelerle, değerli tiyatro sanatçılarımızın, yazarlarımızın ve tüm tiyatro çalışanlarının Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.