1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doğan, “Valilik Konağı için yer bulunsun; yıkacağız”
Doğan, “Valilik Konağı için yer bulunsun; yıkacağız”

Doğan, “Valilik Konağı için yer bulunsun; yıkacağız”

İzmit Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısı bugün Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. 14 maddelik gündem görüşülüp karara bağlandı.

A+A-

Meclislerin salt çoğunluk sağlayarak alacağı karar ile masrafların bir kısmanın veya tamamının belediye bütçesinden karşılanmak kaydıyla, kentin uygun görülen alanlarında bina cephelerinde değişiklik ve yenileme yapılabildiğinden “Kültür Tepesi Cephe İyileştirme Projesi’nin yaptırılması teklifiyle ilgili Etüd Proje Müdürlüğü’nün yazısı, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Bilgi veren İzmit Belediye Başkanı Doğan, “Şehrimizin en tarihi meydanı olacak. Birçok binanın restorasyonu tamamladı. Yaz ayında açacağız. Çevredeki binaların cephelerinin iyileştirilmesi iyi olur.” dedi.
Denetim Komisyonu’ndan kişi ve kuruluşlara ödenecek ücret tespiti ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy birliğiyle kabul edildi. Komisyon üyelerine kanunun belirlediği ücret verilecek.

Kentimizin kültürel ve tarihi yapısına sahip çıkmak adına İzmit’in sembolü haline gelen tarihi yapılardan İzmit Halk Eğitim Merkezi binası ile halen Acısu Vergi Dairesi tarafından kullanılan Fransız Mektebi Sörler Okulu olarak tescilli yapıların daha iyi korunması ve işlevsel hale getirilmesi için İzmit Belediyesi’ne devri konusunda gerekli çalışma ve girişimlerin yapılmasıyla ilgili Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu’nun raporunun süresi uzatıldı.

Gümüşhane Belediyesi’nin Hasta Nakillerinden kullanılmak üzere Hasta Nakil aracı talebi, dün yapılan İzmit Belediye Meclisi’nde görüşüldü. İzmit Belediye Meclisi’nde, 5 yılını geçiren ve ihtiyaç dışı kalan 41 KS 690 plakalı Hasta Nakil Aracı’nın bedelsiz olarak devredilmesi onaylandı.

İzmit Belediye Meclisi’nin gelecek ay toplantısı 7 Mart Salı günü 15.00’de yapılması kararlaştırıldı.

-Gültepe konut projesi

CHP Meclis Grup Başkan Vekili, Ersin Albayrak, “Gültepe Konut Projesi’nin ihale safhasına gelinceye kadar meclis üyelerine sunum yapılmasını isterdik. Basından takip ettik.” şeklindeki eleştirisi için Doğan şu açıklamayı yaptı: Şehrimizin fiziki, sosyal ve estetik anlamda gelişmesi belediyelerin görevleri arasında olduğunu belirten Başkan Doğan, “Hızla büyümenin getirdiği çarpık yapılaşma oldu. İzmit Belediyesi bu bölgelerde oluşabilecek, dönüşümlere öncülük etme arzusundayız. TOKİ’den cüzi miktarla aldığımız alanı değerlendirmek amacındaydık. Ana hedefimiz, sosyal ve kültürel yaşamsal değişimi başlatmaktır. 1 yılı yakın zamandır teknik ekibimiz projeyle ilgili hazırlık yaptı. Konut sayısından ziyade; binaların sosyal yaşam ve donatıların ilişkisi önemlidir. Yeşili ve sosyal donatısı fazla en çok 6 katlı olacak. Henüz işe yeni başlıyoruz. Teknik personelimizi sizlere bilgi verebilirler.” dedi.

“Sefa Sirmen için bende üzüntü duydum”

Doğan: “Vali Konağı için yer bulunduktan sonra yıkılacak”
                            
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, meclis toplantısını ardından basın mensuplarıyla kısa bir süre sohbet etti. Kocaeli Valisi ile Vali Konağı konusunda uzun bir süredir konuştuklarını açıklayan Doğan, “Vali Konağı için yer aranıyor. Bulunsun, mevcut Vali Konağı’nı yıkıp meydana katacağız, ikinci ihtimalde sosyal tesis olarak kullanılabilir. Yer bulunduktan sonra yeni Vali Konağı’nı yapmayı taahhüt ediyoruz.” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
7 Yorum