1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doğan’dan, aynı öneriler
Doğan’dan, aynı öneriler

Doğan’dan, aynı öneriler

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kent merkezini rahatlatacak bir dizi değişikliğin, İzmit’in hatta Kocaeli’nin 100 yıllık geleceği açısından büyük önem taşıdığını söyledi, yıllardan beri söyled

A+A-

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kent merkezini rahatlatacak bir dizi değişikliğin, İzmit’in hatta Kocaeli’nin 100 yıllık geleceği açısından büyük önem taşıdığını söyledi, yıllardan beri söylediği şeyleri tekrarladı.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile birlikte, “Tarih Koridoru” projesinin en önemli etabını oluşturan mahallelerden Orhan Mahallesi’ne gelerek çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Topaca ile çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Doğan, tarihi caminin karşısında bulunan boş alanların değerlendirilmesi konusunu da görüştü. Özel idareye ait olan alanının bir bölümünün otopark, kalan bölümünün de yeşil alan olarak değerlendirileceği belirtilirken, Vali Topaca bölgede buna benzer alanların proje kapsamında değerlendirilebileceğini söyledi. Başkan Doğan, karşılıklı yapılan değerlendirmelerin sağlıklı kararlar alma noktasında büyük önem taşıdığını söyleyerek, belediyenin çalışmalarına gösterdiği olumlu yaklaşım nedeniyle Vali Topaca’ ya teşekkür etti.

ADLİYE BİNASI TAŞINMALI

Başkan Doğan, adliye binasının şu anda bulunduğu yerde sağlıklı hizmet veremediğini söyleyerek; “Kent merkezinin rahatlatılması konusundaki bazı fikirlerimi bundan iki yıl önce de kamuoyu ile paylaşmıştım. Halen aynı konularda ısrarlıyım. Eğer bu kentin yarınlarını düşünüyorsak, bir takım radikal değişiklikleri yapmaya mecburuz, örneğin şimdiki adliye binasının bugün için bile yetersizken bundan 50 ya da 100 yıl sonra o günün şartlarına uygun hizmet verebilmesi mümkün değil. Kentin merkezine sıkışıp kalacağı için ek üniteleri fiziki olarak yerine getiremezsin. O nedenle daha önce de ifade ettiğim gibi, yeni Kandıra yolu üzerinde yapılacak bir adliye binası kentin geleceğini rahatlatır. Şimdiki binanın olduğu yere de vergi dairesi ve defterdarlık gelerek daha sağlıklı şekilde hizmet verebilirler. Bu konuları başta sayın valimiz olmak üzere kent yetkilileri ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğim” şeklinde görüşlerinde ısrarcı olduğunu altını çizdi.

CEZA EVİ OKUL ALANI OLSUN

Yenimahalle’deki İzmit Kapalı Cezaevi’nin de bir an önce oradan taşınarak, F Tipi Cezaevi’nin karşısındaki yerine aktarılması gerektiğini hatırlatan Doğan, “Kentin ortasında bir mahallede cezaevi bulunması oldukça sıkıntılı bir durum. O nedenle bölgenin rahatlatılması ve cezaevi şartlarının daha iyi olacağı yeni yerine taşınması ve bunun da acilen yapılması gerekiyor” dedi. Doğan, cezaevinin boşaltılması sonrasında Yenimahalle’deki bu alanın eğitim dünyasına kazandırılacak şekilde okul alanları olarak kullanılabileceğini sözlerine ekledi. Vali Topaca ve Başkan Doğan’ın Orhan Mahallesi’ndeki gezisine Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İhsan Ertuğrul eşlik etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.