1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doğru adamdır
Doğru adamdır

Doğru adamdır

Yaklaşık dokuz aydır büyük bir değişim yaşayan CHP’de kendi içindeki çekişmelerin ve dalgalanmaların bile partiye bir güç kattığı yadsınamaz. İlimizde de milletvekili olabilmek için istifa

A+A-

Yaklaşık  dokuz aydır büyük bir değişim yaşayan CHP’de kendi içindeki çekişmelerin ve dalgalanmaların bile partiye bir güç kattığı yadsınamaz. İlimizde de milletvekili olabilmek için istifa eden il başkanı yerine yeni bir  isim atandı. Bu konuda ister tanınsın ister siyasi kariyerini bilsin bilmesin her kesimden birileri bir şeyler söyledi.

Yalçın Kuşkan  ister sevin ister sevmeyin doğru adamdır, ben  ana muhalefet partisi içinde bu atamaya karşı bayrak açanları atıp tutanları neden atıp tuttuklarını okurlarım için analiz etmeye çalışacağım. Önce sözün özü yazının sonun da söyleyeceğim cümleyi baştan söyleyeyim hey CHP’de politika yapanlar bu partiye oy verenler ve oy verecek olanlar bana sorarsanız Kuşkan bu parti için seçilmiş en doğru en düzgün adamdır.

Kimsenin adamı değildir olmaz da adam gibidir birikimlidir, adaletlidir kimsenin kayığına binip borazancılığını yapmaz. Kısaca  en düzgün beyefendi sessiz sakin soğukkanlı bir il Başkanınız oldu. Bundan iyisini bulamazdınız.

Gelelim çakal çukal takımına Kuşkan adına yaygara koparan goygoyculara. Onlar Yalçın Kuşkan’ı çok iyi tanıdıklarından onu etki alanları içine alamayacaklarından  vur abalıya misali dört koldan yaylım ateşine tutuyorlar. Boş yere havanda su dövmek derler bunun adına, eğitimi kültürü siyasi birikimi ile kale gibi olan  benim tanıdığım Yalçın Kuşkan  kendine has gülüşü ile bunlara gülüp geçer.

Seksenli yılların başından  yaklaşık 27 yıldır tanırım kuşkanı  çok yakından siyasi  hareketlerini izlemişimdir, parti değişimlerindeki sancılı süreçleri kimlerin hangi hesaplar içinde olup da onu etkilemeye çalıştıklarını da bilirim. Ama bildiğim bir şey vardır o da ilahi adalet ister inanın ister inanmayın vefa vardır işte Yalçın Kuşkan için böyle bir fırsat çıkmıştır.

Benim ne dediğimi can dostum sevgili arkadaşlarım Sadun Çetin ve Kardeşi Adnan Çetin ve emekçi politikacı Orhan Dönmez çok iyi anlamışlardır. Çünkü onlar olan bitenlere canlı tanıklardır. O dönemlerden bugünlere yaşananları çok iyi bilirler. Tarihin derinliklerinde o dönemlerde yaşanan politika kulislerindeki değişimleri dalgalanmaları yaşamışlardır.

Bir de bu olayların içinde yaşananları gözlemleyip sözüm ona kentimizde ana muhalefet uzmanlığı yapanlar onun bunun sızlanmasını habercilik adına kamuoyu ile paylaşanlar da büyük yanılgı içindeler. Gerçekten ben çok eleştirmeme karşın CHP nin yaptığı bu atamayı doğru ve yerinde bir karar olarak görüyorum.

Kent adına sevindim bazılarına göre soğuk gibi  görünse de içten gülüşüyle insanlığı eğitimi ve siyasi birikimi ile Yalçın Kuşkan partisi için en iyi isimdir. CHP’deki değişimin Kocaeli ye yansımasıdır.

Ben yine CHP’ye gönül verenlere son sözümle çok iyi bir İl başkanınız oldu  şanslısınız sesinizi çıkarmadan büyük başarılara imza atmak istiyorsanız alın size fırsat bence değerlendirin bunu kenetlenin Kuşkan başkanın etrafında  kamuoyu da sevecektir Başkanınızı. Yeter ki siz parazit olmayın diyorum.

Yanlış hesap

O kadar eleştirmeme karşın  her ikisi de parti üst yönetiminde görev alan  İzzet Çetin ve Hurşit Güneş  Kocaeli örgütüne fazla gölge etmeseler  kentimizde ana muhalefet partisi oy patlaması yapar. Her ikisi de paraşütle geldikleri koltukları doldurduklarını zannediyorlar ama bana göre  Kocaeli örgütünde hiç de sevilmeyen zoraki kabullenilen isimler.

Keşke  Genel başkan Kılıçdaroğlu da bunu görmüş olsa , benim tespitlerime partili olan tabanla yaptığım bilgi alışverişlerinde iki Genel başkan yardımcısının da  çok da  kabullenilmediği yönünde, onlar istedikleri kadar kendi aralarında güç savaşları içinde olsalar da CHP’de yaşanan büyük değişim içinde paraşütle tepeden inme oturdukları koltuklarda hata üstüne hata yaptıkları gerçeğidir. Bazen Kocaeli dışında da CHP’ye gönül verenler bana bu konuda açıkça sitemlerini dile getirip nasıl olur da bu isimler bu kadar yetkili konumda görev alırlar diye şaşkınlıklarını da ortaya koymaktan çekinmiyorlar.

İşte bu yanlış hesabın Bağdat’tan dönmemesi için Ana muhalefet partisinden birilerinin harekete geçmesinde yarar var. Yoksa çok sıkıntılı sürecin baş mimarları sen ben kavgası ile nelerin yitirileceğini görmüyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.