1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Doğrular ve güzelliklere kayıtsız kalınamaz demiştik
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Doğrular ve güzelliklere kayıtsız kalınamaz demiştik

A+A-

Kendisine ait tesisleri kullanamayan Kocaelispor BAL’da ilk sezon çalışacak saha konusunda ciddi sıkıntılar çekmiş, 16-17 farklı yerde antrenman yapmak zorunda kalmıştı. Geçen sezon başı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bu sıkıntının çözümü konusunda elini uzattı, Vinsan Tesisleri’ndeki doğal çim sahayı Kocaelispor’un emrine tahsis etti.  En azından antrenman yapacak yer konusundaki sıkıntı bitmişti. Başkan Karaosmanoğlu’na bu katkısı için hepimiz teşekkür ettik. Ancak çalışma koşullarındaki sıkıntı antrenman sahasıyla sınırlı değildi. İl dışından gelen teknik ekip ve futbolcuların konaklayacağı, sabah ve akşam yapılacak idman arasında dinlenecek, yemek yenecek bir tesise de ihtiyaç vardı. Yönetim bu sorunu çözmek için İzmit Belediyesi’nden Kuruçeşme’deki tesisleri istedi ama olumsuz yanıt aldı. 

KONAKLAMA MASRAFI 250 BİN TL

Yönetim çaresiz başının çaresine baktı, Kocaelispor’a olan tutkusu tartışılmayacak isim Otel Altınnal’ın sahibi Hasan Kahya’nın kapısı çaldı. Kahya neredeyse maliyetine otelini Kocaelispor’un il dışından gelen teknik ekip ve futbolcularına açtı. Bir sezon boyu teknik ekip ve il dışından gelen futbolcular orada kaldı. Maliyet tutarı alındı ama yine de sezonluk rakam 250 bin TL’yi buldu. Kulübün şartlarında konaklayacak yer için ödenek bu rakam son derece fazlaydı. Bütçenin yüzde 10’i gibi bir rakamdan söz ediyoruz. Başkan Bahri Yavuz her konuşmasında en çok bu paraya yandığını söyledi, son derece haklıydı.  Konaklama sorunu ciddi bir faturayla bu şekilde halledildi. Ancak sağlıklı bir çalışma koşulu için gerekli şartlarda eksik vardı.  Çift idman uygulaması yapılamadı, sadece sabahları çalışıldı.

MÜJDELİ HABER DÜN ÖĞLEN GELDİ

Yeni sezon öncesinde aynı sıkıntılar yönetimi, takımı bekliyordu ki, müjdeli haber önceki gün Büyükşehir Belediyesinden geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Atış Poligonu Kamp Merkezi’ni Kocaelispor’a tahsis etti. Yönetim dün bir basın bildirisiyle bu haberi kamuoyuyla paylaştı. Gerçekten güzel, yeni sezon öncesinde moralleri yükselten bir gelişmeydi bu. Atış Poligonu Kamp Merkezi, teknik ekip ve dışardan gelecek futbolcuların konaklayacağı, dinleneceği, yemeklerini yiyeceği güzel bir tesis. İhtiyacı tam olarak karşılaşacak bir yer. Takım buraya taşınınca, bir profesyonel takım için gerekli olan sağlıklı çalışma koşullarına kavuşacak.  Sabah Vinsan’da idman, sonra Atış Poligon’unda dinlenme, yemek ihtiyacı, öğleden sonra ikinci antrenman. Yaklaşık 40 maçlık uzun bir maratonda takım rahat edecek, bu da mutlaka performansına olumlu yansıyacak.

CİDDİ BİR SIKINTI GİRERİLMİŞ OLDU

Takımın en önemli sıkıntılarından biri böylece giderilmiş oldu. Yönetim Başkan Karaosmanoğlu’na basın bildirisinde teşekkürlerini sunuyor. Böyle bir destek karşısında basın olarak bizlerin de duyarlılık göstermesi gerekir. Geçen yıl antrenman sahası, bu yıl ilave olarak konaklama konusunda Kocaelispor’a elini uzatan, ciddi bir lojistik destek sağlayan Başkan Karaosmanoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. Başkan Karaosmanoğlu, Atış Poligonu Kamp Merkezi’nin tahsisi dışında, ayrıca Vinsan’daki doğal çim sahanın sezon sonuna kadar sağlıklı olarak hizmet vermesi için gereken bakımın yapılmasıyla ilgili talimatı da vermiş. Saha bugünden itibaren 1 ay süreyle donanımlı bir bakımdan geçecekmiş. Sezon başı zaten koşular var, ay sonu takım kampa gidecek. Sahanın bakıma alınmış olması takımı etkilemeyecek. Bolu kampı dönüşü bakım bitmiş olacak ve saha pırıl pırıl bir şekilde takımın emrinde olacak.

BUZLAR İYİCE ERİMEYE BAŞLADI 

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Kocaelispor arasındaki buzlar iyice erimeye başladı. Başından beri söylediğimiz bir şey var: Kocaelispor iyi yönetilsin, doğru işler yapılsın, siyasi irade, kent yöneticileri asla duyarsız kalamaz diyorduk. Son 2 yıl Bahri Yavuz ve yönetiminin yaptıkları ortada. Şehir ayağa kalkmış, halk ayaklanmış. 20 bin seyirciye oynayan bir takım var, sportif başarı da gelmiş. Böylesi bir durumda kentin Büyükşehir Belediye Başkanı olup biteni görmezden gelemez, bana ne diyemezdi. Öyle de oldu.  Vinsan sahasının tahsisi ile ilk adım atıldı, devamında Atış Poligonu Tesisleri takıma verildi. Zaten yönetimin Büyükşehir’den beklentisi lojistik destekti. Takımın çalışma koşulları anlamında Büyükşehir Belediyesi üzerine düşeni yaptı, elini uzattı.

DEVAMININ GELECEĞİNDEN KUŞKUM YOK

Bunlarla sınırlı kalmayacak Başkan Karaosmanoğlu’nun desteği, bundan yana kuşkum yok. Yönetim, taraftar, vatandaş giderler için üzerine düşeni yapıyor, yapmaya çalışıyor. Ancak yük ağır, yetmiyor, yetişmiyor. Mutlaka kenti yönetenlerin, özellikle Büyük Başkanın işin bir tarafından tutması, sabit gelir kaynakları yaratması lazım. Şehir içi otopark işinin Kocaelispor’a verilmesi gibi. Hemen olmasa da, ilerleyen süreçte Başkan Karaosmanoğlu’ndan bu katkıyı da bekliyoruz, kendisine en derin saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz. 

top-resim-001.jpg

Yavuz’dan yeni sezon mesajı: “Başarı sadece kazanmak değildir”
 
Başkan Bahri Yavuz takımın yeni sezon çalışmalarına başlamasıyla ilgili olarak Kocaelisporluların sosyal medyada buluşma noktası olan, “Başka Kocaelispor yok” internet sitesinde kısa bir mesaj paylaşmış. Herkes internet kullanmıyor, tüm Kocaelisporlular Yavuz’un anlamlı mesajını görsün, okusun istedim.

İŞTE O MESAJ:
Başarı sadece kazanmak değildir , "başarı bir yolculuktur " , mücadele etmektir, zorluklardan yılmamak ve vazgeçmemektir. Biz tüm şehrimiz ve taraftarımız ile birlikte tekrar bir yola çıkıyoruz, yağmurda -çamurda herkesi bizlerle birlikte yürümeye davet ediyoruz. 
Renklerimizle ve mücadelemizle gurur duyuyoruz. İzlemeyenlerin izlemesini tavsiye ederim, izleyenler de bir kez daha yaşadıklarımızı düşünerek izleyebilir.

Bu yazı toplam 2121 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum