1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Düğüm bu hafta çözülüyor
Düğüm bu hafta çözülüyor

Düğüm bu hafta çözülüyor

Kent spor kamuoyu Kocaelispor’u yaşatma ve Kocaelispor FK’yı kurma cephesindeki gelişmeleri pür dikkat izliyor. Her iki cephede hareketlilik var ancak somut bir şey yok. Tam bir belirsizlik

A+A-

Kent spor kamuoyu Kocaelispor’u yaşatma ve Kocaelispor FK’yı kurma cephesindeki gelişmeleri pür dikkat izliyor.  Her iki cephede hareketlilik var ancak somut bir şey yok. Tam bir belirsizlik hakim. Kocaelispor’un yaşayıp yaşamayacağı, Kocaelispor FK’nın hayata geçip geçemeyeceği bu hafta içinde belli olacak. Bir anlamda düğüm bu hafta çözülecek. Merak ve heyecanlı bir bekleyiş var.

ESKİLERİN YAŞATMA ÇABALARI

Önce iki cephedeki gelişmelere bakalım. Kocaelispor’dan başlayalım. Mehmet Tüysüz’ün öncülük ettiği eski yöneticiler kulübün kapatılmaması için çaba gösteriyor. Fuat Taşer, Ziver Gül, Umut Tosunoğlu, Mehmet Pehlivan, Gülaydın Soyer, Ahmet Yıldırım gibi isimlerin eski yöneticiler hareketinde aktif olarak görev yaptığını biliyorum. Bu işe en fazla kafa yoranlar ise Mehmet Tüysüz, Fuat Taşer ve Ziver Gül.

Kocaelispor’u yaşatmanın kolay olmadığını çok iyi biliyorlar. Ancak sonuna kadar mücadele etmeye kararlılar. Çeşitli planları, projeleri var. Muhtemelen bugün bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacaklar.

Eski yönetici hareketinin amacına ulaşması için 400 dolayındaki eski yöneticiden en az 100’ünün bu oluşum içerisinde yer alması, katkı vermesi gerekiyor. 100 kişi el verirse, dışardan gelecek katkılarla, halkın desteğiyle Kocaelispor’u yaşatmak mümkün olabilir.

SONUNA KADAR MÜCADELE

Elbette ki eski yöneticileri en çok zorlayacak nokta Sırpların parası. Eski yöneticiler hareketinin ne yapabileceğini bir hafta on gün içinde göreceğiz. Bu yükü taşıyabilecek potansiyeli kendilerinde görürlerse kolları sıvayacaklar. Aksi durumda olacaklar belli. Korkulan olacak, kapanma süreci başlayacak.

Diliyoruz ki, bu hareket amacına ulaşsın. Eski yöneticiler kulübün yaşamasını sağlasın. Çok zor olduğu ortada ama imkansız değil. Bu hareketin öncülerinin Kocaelispor sevdalarını, samimiyetlerini biliyorum. Sonunu kadar yanlarındayım. En azından Kocaelispor kapanmasın diye mücadele eden birilerinin olması bence çok önemlidir, anlamlıdır.

Bu mücadele sonunda kulüp yaşar mı, yaşamaz mı onu hep birlikte göreceğiz. Kulübün yaşaması için çaba gösterenlerin mücadelesine destek vermeliyiz. Sonuç olumsuz da olabilir. Çıkarsın ortaya elimden geleni yaptım ama olmadı dersin.

FK’DA GÖZLER KONGREDE

Gelelim Kocaelispor FK’daki gelişmelere. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan Kocaelispor FK projesiyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Gözler 18 Haziran’daki kongreye çevrilmiş durumda. Pehlivan kenti kucaklayan güçlü bir yönetim oluşumu sağlamak istiyor.

Takımın teknik direktörünün kim olacağı konusunda ise Pehlivan’ın son kararının Ahmet Yıldırım olduğu yönünde açıklaması var. Futbolcu kadrosuyla ilgili çalışmalar da kongrenin hemen ardından hız kazanacaktır. Pehlivan bir taraftan FK projeyle ilgili çalışmalar yaparken, diğer yandan eski yöneticilerin Kocaelispor’u yaşatma girişimlerini de yakından izliyor. Kentin Kocaelispor FK’yı benimsemesi, destek vermesi için bence en önemli koşul Kocaelispor’un kapanması. Kocaelispor faaliyetlerine devam ederken Kocaelispor FK’nın yol alması çok zor.

KÖRFEZSPOR OLARAK DEVAM EDER

Bir önemli nokta daha var. Kocaelispor kulübü resmen kapanmadıktan sonra Körfezspor’un adını Kocaelispor FK olarak değiştirmesi de bana göre mümkün değil. Kulüp tescil talimatı böyle söylüyor. Sevgili Pehlivan, “ Başbakan’a kadar gider, sorunu çözerim” diyor. Kime giderse gitsin. Bence sonuç alamaz.  Talimat ne diyorsa federasyon onu uygular. Kocaelispor yaşadığı sürece Kocaelispor FK ismini kimse alamaz. Ne zaman kapanır o zaman Kocaelispor ismi kullanılabilir. Herkes bu gerçeği bir tarafa not etsin. Kocaelispor lige giremese bile kapanması birkaç yıl sürecektir. Bu da demektir ki Yunus Pehlivan’ın öncülük ettiği oluşum birkaç yıl daha Körfezspor adıyla liglerde mücadele etmek zorundadır.

KADER HAFTASINDAYIZ

Her iki cephedeki son durumu özetledim.  Kocaelispor FK’da işler sorunsuz devam ediyor gibi gözüküyor.

Ancak bu projenin kaderinin Kocaelispor’un yaşayıp yaşamamasına bağlı olduğunu unutmayalım. Eski yöneticilerin çabası olumsuz sonuç verir, kulüp kapanmaya giderse projenin önü açılır. Aksi durumda kenti kucaklayan, kentin desteğini alan bir oluşum sağlanamaz.

Kamuoyunun da, Kocaelispor FK projesini hayata geçirmek isteyenlerin de gözü kulağı eski yöneticiler hareketinde. Eski yöneticiler hareketinin kaderi bu hafta içinde belli olur. Eski yöneticiler tamam mı, devam mı diyecekler bekleyip görelim.

Tamam derlerse yapacak bir şey yok hep birlikte Kocaelispor FK’ya döneceğiz. Devam derlerse Kocaelispor’un mevcut haliyle yaşatılmasına sevinip, desteğimizi vereceğiz. Hayırlısı diyelim ve olacakları bekleyelim.

Kocaeli TV’de Top Ağlarda gecesi

Her pazartesi akşamı Kocaelisporluları Kocaeli TV ekranına kilitleyen Top Ağlarda programına bir hafta ara vermiştik. Seçim gündemi nedeniyle geçen hafta program yapmamıştık. Bu akşam yine Kocaeli TV stüdyosunda olacağız, Kocaelispor’daki gündemi masaya yatıracağız. Gündem malum, Kocaelispor’un kapatılıp Kocaelispor FK ismi ile yola devam edilmesi projesi. Programımızda bu konuyu enine boyuna konuşacağız, tartışacağız. Her iki cephedeki son gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendireceğiz. Yine ilgiyle izleyeceğiniz bir program olacak. Unutmayın, Top Ağlarda saat 20. 00’de başlıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.