1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dumlu: Her bölgede o bölgenin yapısına göre hastaneler yapılmalı
Dumlu: Her bölgede o bölgenin yapısına göre hastaneler yapılmalı

Dumlu: Her bölgede o bölgenin yapısına göre hastaneler yapılmalı

CHP İzmit İlçe Örgütü ve Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında ilimizde çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ediyor. CHP’liler Kocaeli Tabipler Odası’nı ziyaret etti.

A+A-

CHP 4. sıra adayı Turan Dumlu, 7. sıra Milletevkili adayı Dr. Ayhan Mutlu, 10. sıra Milletvekili adayı Kemal Nişancı, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Kocaeli Tabip Odasını ziyaret ettiler. Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Serkan Yılmaz ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete KOÜ Adli Tıp’ta Doç Ömer Kurtaş, emekli Prof. Yusuf Çağlar da katıldı. 

İYİ BİR SEÇİM BİLDİRGEMİZ VAR 

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Kamu kurum kuruluşları Türkiye’nin olmazsa olmazlarıdır. Türkiye de birçok sıkıntılar yaşanıyor, doğal olarak da kişilerin kendi odalarına da bu sıkıntılar yansıyor. Bu sefer CHP olarak çok güçlü ekonomik bir perspektifle ortaya çıktık. İyi bir seçim bildirgemiz var. Gittiğimiz her yerde de bunun karşılığını görüyoruz. Halkta ilk defa farklı bir bakış açısı belirdi. İktidar sanki sağlıkta devrim yapmış algısı oluşturuyor ama gerçekten bu alanda büyük sıkıntı var. Topyekün bir seferberlik ilan edilmesi gerekiyor. Hep beraber bir şeyi başarmamız gerekiyor. Bizi ağırladığınız için teşekkür ediyoruz “ dedi. 

HİÇBİR DÖNEM KENDİMİ BU KADAR FARKLI HİSSETMEDİM

Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Dr. Serkan Yılmaz, “Bizler özellikle bu seçimden demokratik kitle örgütleri ile omuz omuza çalışan ayrıştırmaktan çok birleştirici söylemler olan bir ortam istiyoruz. Beraber yürüyebildiğimiz bir toplum meydana gelsin istiyoruz. Daha önceki dönemlerde de Süleyman Demirel olsun, Turgut Özal olsun siyasileri eleştirmiştik. Hiç bir dönemde bu kadar kendimi farklı hissettiğim bir zamanı anımsamıyorum. Adalete güven duyulduğu ve birleştirici bir söylemin hakim olduğu bir ülke istiyoruz. Sağlıkla ilgili sürekli olarak görüş alış verişi yaşayabilirsek önerilerimizi sunabilirsek bu akış sağlayabilmek bizim için önemlidir. Beraber demokratik kitle örgütlerinin katıldığı bir süreci birlikte yaşamayı umuyoruz. Şuan sağlıkta en az yapılan şey insana olan yatırımdır“ ifadelerini kullandı. 

HASTA İLE BİZ KARŞI KARŞIYA KALIYORUZ 

Toplumun kaliteli hizmet almasından yanayız diyerek konuşmasına başlayan CHP’nin 4. Sıra Milletvekili adayı Ecz. Turan Dumlu, “Ben bir eczacı olarak 7, 8 yıldır para kazanamıyorum. Bizi tahsildar durumuna getirdiler. Hastalarla biz karşı karşıya kalıyoruz. Büyük bir külfeti biz eczacılara yüklediler. Doktorların da ne sıkıntılar çektiklerini iyi biliyorum. Sorunlarınızı meclise taşıyıp takipçisi olacağız. Bu konuda bize güvenmenizi istiyorum” dedi. Milletle milletin arasını açtılar diyen Dumlu, Böyle bir ülke yaratıldı. İnsanlarımız ayrıştırıldı. Bu ülkenin birleştirici gücü CHP’dir. Biz bütün insanları kardeş olarak görüyoruz. Herkesin sıkıntısı bu ülkenin sıkıntısı olmalıdır. Bu yüzden Türkiye’nni CHP’nin iktidarına ihtiyacı vardır” diye konuştu. Sağlığın tamamen paraya döndüğünü söyleyen Dumlu, “İnsanları eşya gibi görüyorlar. İnsanlar bunun farkına daha yeni vardı. Her bölgede o bölgenin yapısına göre hastaneler yapılmalı. Şuan Kocaeli’de onkoloji, yoğun bakım hastanesine ihtiyaç var. Sorunlar çok inşallah bunu birlikte çözeceğiz. Aile hekimleri şimdi sözleşmeli çalışıyor. Bunlar kadrolu olacak. Yanlarında çalışan hemşiresi, ebesi vb. çoğaltılacak “ ifadelerini kullandı. 

SAĞLIK BAKANLIĞINI ELEŞTİRDİ 

Sağlık Bakanlığını eleştirerek konuşmasına başlayan CHP’nin 7. Sıra Milletvekili adayı Dr. Ayhan Mutlu, “Eskiden beri hep doktorları düşman olarak gördüler” dedi. Sağlık konusunda Kocaeli’de yapılması gereken konulara da değinen Mutlu, “Türkiye’de sadece yoğun bakımlardan oluşan bir hastane olabilir mi? diye düşünüyordum. Çünkü bu konuda Derince de gerçekten çok fazla sıkıntı yaşıyoruz. Kocaeli kanser vakalarında çok üst düzeyde. Bu yüzden kesinlikle bir Onkoloji hastanesi yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

CHP OLARAK SAĞLIK ALANINDA İYİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR 

CHP 10. Sıra milletvekili adayı Kemal Nişancı, “Kocaeli de çok ciddi bir anlamda çevre kirliliği ve sağlık sorunu var. Sağlığın neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Sağlık çalışanların, aile hekimlerinin sorunları olmak üzere sağlık sektöründe oldukça fazla sorun var “ dedi. CHP olarak bu konu hakkında iyi çalıştıklarını dile getiren Nişancı, “Sağlık alanı konusunda iyi çalıştığımızı düşünüyorum. CHP iktidarının olduğu bir ülkede bir vizyon oluşacağını düşünüyorum. CHP hastayı müşteri olarak değil hasta olarak, hastaneleri iş yeri olarak değil hastane olarak görecek. Demokratik halk muhalefetini sürdürmek için bu mücadeleyi hep birlikte yürütmemiz gerekiyor” diye konuştu. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.