1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Durak, Bağımsız Sağlık Sen Genel Başkanlığına aday 
Durak, Bağımsız Sağlık Sen Genel Başkanlığına aday 

Durak, Bağımsız Sağlık Sen Genel Başkanlığına aday 

Bağımsız Sağlık Sen’in aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek olağan genel kurulunda ilimizin aday olan Mustafa Durak, bağımsızlık ateşini Kocaeli’den yakacaklarını ifade etti.

A+A-

BAĞIMSIZLIK  ATEŞİNİ YAKACAK
Bağımsız Sağlık Sen’in olağan genel kurulu Aralık ayı içerisinde Ankara’da yapılacak.  KOÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde örgütlü sendikanın genel başkan adayı ise  ilimizin sevilen sendikacılarından Mustafa Durak olacak. Mustafa Durak, yaptığı adaylık açıklamasında, bağımsızlık ateşini Kocaeli’den yakacaklarını söyledi. 
 

SORUMLULUK YÜKLEYEN KARAR
Mustafa Durak yaptığı açıklamada  şunları söyledi: “Sendikamız Bağımsız Sağlık Senin olağan genel kurulu Aralık ayı içinde Ankara'da yapılacaktır. Bu kongrede Bağımsız Sağlık Sen Kocaeli Şubesi, ekip olarak ilimizde kazandığımız ve edindiğimiz tecrübeler ışığında artık Kocaeli’den bir genel başkan adayı çıkmasına ve bu adayında benim olmama karar verdi. Bu karar benim için çok gurur verici bir o kadarda sorumluluk yükleyen bir karar oldu. Adaylığımı açıklamam konusunda beni sürekli destekleyen ve bu konuda beni her fırsatta teşvik eden ve yönlendiren şube başkanımız Sami Ayyıldız başta olmak üzere tüm yönetim kurulumuza ve tüm üyelerimize teşekkür ederim. 

İKİ DÖNEMLE SINIRLANDIRACAĞIZ
Biz ekip olarak sendikacılıkta bağımsızlık ateşinin Kocaeli’den esecek rüzgarla daha da alevlenmesi gerektiğini düşünerek bu yola çıktık. İlimizden esecek bu rüzgarın ülkemizde alışılmış hale gelen sendika ağalığı ve sendikal bürokrasiyi sarsacağını düşünüyor ve işçi memur sendikası ayrımı gözetmeksizin kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelen sendikalarda ki değişim, gelişim, gençleşme ve zihniyet devrimini tetikleyeceğini düşünüyoruz. Bu maksatla  tüzüğümüzde değişiklik yaparak genel başkanlık yapma süresini iki dönemle sınırlandıracağız.

KAYBOLAN GÜVENİ KAZANACAĞIZ
Üzülerek görmekteyiz ki ülkemizde sendikalara ve sendikacılara güvenin en az olduğu bir dönemdeyiz. Kamuda ister sendika üyesi olsun ister olmasın memurlar arasında yapılacak güven duyulan kurum ve kişiler anketinde; mevcut sendikaların ve sendika yöneticilerinin bu sıralamanın en sonunda yer alacağını düşünüyoruz. Çünkü ezici bir çoğunluk sendika yöneticisi olmayı şahsi ikbal için yapılan bir iş gibi görmekte. Türkiye’de sendikalara ve sendikacıya bakışın değiştirmenin ve kaybolan güveni tekrar kazanmanın zamanı geldi. 

HER SAAT ULAŞABİLİRLER
Herhangi bir ideoloji veya siyasi partinin uzantısı veya savunucusu olmanın sendikalara ve üyelerine hiçbir yarar getirmediği artık açıkça görülmüştür. Zaman her şeyde olduğu gibi sendikacılıkta da tam bağımsızlık dönemidir. Biz sadece yetki dönemlerinde üyesini ve çalışanı hatırlayan sendika olmayacağız. Çağımız iletişim ve internet çağı. Teknolojinin bu nimetlerinden faydalanarak kuracağımız güçlü ve etkili iletişim ağıyla her üyemizin günün her saatinde bize ulaşabilmesini sağlayacağız. 

ORTAK HAREKET ETME
Türkiye’de siyasi partiler, ezeli rekabet yaşayan spor kulüpleri, çok farklı düşüncedeki STK’lar ve temsilcileri bir araya gelir. Çok ilginçtir ki bir araya en çok gelmesi gereken sendikalar ve onların temsilcilerini birlikte görmek nerdeyse imkansız. Biz diğer sendikalarla sıfır teması terk ederek alışılmışın dışında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ettiğini alması için asgari müştereklerde birleşip önemli konularda ortak hareket etme yollarını arayacağız. Seçildiğimiz takdirde ısrar değil ikna sendikacılığı ile çalışanları bezdiren sendikacılardan değil sadece fikirlerini anlatıp desteklerini isteyen bir sendikacı profili çizeceğimizi söyleyerek; çıktığımız bu yolda oy kullanacak tüm delegelerimizin desteğini bekliyorum ve sonuçların hayırlı olmasını diliyorum”

Çiğdem ARMAĞAN
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.