1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Durhasan’da popülistlik yapılıyor
Durhasan’da popülistlik yapılıyor

Durhasan’da popülistlik yapılıyor

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Durhasan’da yapılmak istenen Makineciler Küçük Sanayi Sitesine yönelik CHP’lilerin referanduma süreci götürmelerini popülistlik olarak nitelendirdi

A+A-

UZLAŞI İLE ÇÖZÜLMELİ

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Durhasan ve Solaklar bölgesinde yapılmak istenen Makineciler Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili açıklama yaptı. Muhalefet anlayışlarının hizmetlere katkı vermek ve kentte katma değer sağlamak olduğunu belirten Mutlu, çözüm odaklı bir muhalefeti kendilerine şiar ettiklerini kaydetti. Durhasan Bölgesinde yapılmak istenen Makineciler Sanayi Sitesini yakından takip ettiklerini belirten Mutlu, bölgedeki sorunun makinecileri ve bölge halkının yararına olacak şekilde, uzlaşı ile çözülmesi gerektiğini belirtti.

 

PROPAGANDA İLE BU NOKTAYA GELİNDİ

Makine üreticileri mevcut yerlerinin yetmemesi nedeniyle geçmiş dönem Belediye Başkanından yer talep ediyor ve Durhasan bölgesinde yer bulunduğunu söyleyen Mutlu, “Esnaflar belirlenen bölgede yer satın almaya başlıyor. Vatandaşlar 360 dönem araziyi kendi rızaları ile satıyor. 2017 yılında 1/5000’lik planları yapılıyor. Daha sonra CHP grubunun gündeme getirmesi ile süreç referanduma gidiyor. Özellikle CHP Belediye Başkanı ve meclis üyelerinin propagandası ile bu noktaya geliniyor.

 

8 YIL BOYUNCA NEREDEYDİNİZ?

Makineciler açısından bakıldığında 94 üyesi olan bu kooperatif kentte katma değer sağlıyorlar. Şehrin yetkililerine daha fazla üretmek ve şehre daha fazla katma değer sağlamak amacı ile yer istiyorlar ve kendilerine sahip çıkılmasını istiyor. Bu noktada talepleri haklı. Bir yer tespit ediliyor. 8 yıl boyunca gelinen noktada bu işi referanduma götürmek bu şehrin yöneticilerine yakışmamıştır. Böyle bir planlama şekli olamaz. Son aşamada bu yapılmamalıydı. Bacasız sanayi, çevreye zarar vermeyen, güneş enerjisinden yararlanacak bir üretim şekli var burada. Tamamen karşı çıkıp çözüm üretmemek popülist siyasettir.

 

HALKI YANILTMAYIN

AK Partili arkadaşlar da işin sonuna geldi ve lütfen tutarsızlık göstermeyin. İlk başta yol gösteren sizsiniz. Bu noktaya getirdikten sonra makinecileri ve halkı karşı karşıya getirmek doğru değil. CHP buranın birinci sınıf tarım arazisi diyerek halkı yanıltıyorlar. Ama planlamalarda ikinci sınıf tarım alanı olarak görülüyor. Halkı yanıltmanın kimseye faydası yok. Hem Durhasan bölgesi hem de bu kentte katma değer sağlayan üreticilerimizi mağdur etmeyecek şekilde bir uzlaşı kültürü ile çözmek gerekiyor.

 

İZAYDAŞ YAPILDIĞINDA REFERANDUM YAPILDI MI?

CHP’liler o bölgede İzaydaş kurulduğunda referanduma gitmişler mi? Bölge sanayi ve betonlaşmaya gidildiğinde ne referanduma gittiler mi? Biz ne üreticinin karşısında ne de vatandaşımızın mağdur etmeden çözülmesinden yanayız. Burada 3 bin kişilik istihdam 2 katına çıkartılacak. Buradaki istihdamın bölgenin insanından sağlanması noktasında belediye gidip halkın gönlünü almalı. Sadece CHP gidip vatandaşa bilgi veriyor. Büyükşehir bu konuda bir çalışma yapmıyor. Tarıma ihtiyaç olduğu kadar istihdama da ihtiyaç var. Tarım için oldukça fazla alanımız var. Bu alanların projelerle faaliyete geçirilmesi gerekiyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
12 Yorum