1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eğitim-Bir-Sen Mustafa Eren’e sahip çıktı
Eğitim-Bir-Sen Mustafa Eren’e sahip çıktı

Eğitim-Bir-Sen Mustafa Eren’e sahip çıktı

Türk Eğitim-Sen’in Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine atanan Mustafa Eren’i ‘tanımıyoruz’ açıklamasına Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ednan Ayvaz’dan yanıt geldi.

A+A-

Doç. Dr. Fatih Akbulut'un akademik çalışmalarına zaman ayırmak için istifa etmesi üzerine boşalan KOÜ Genel Sekterliği görevine İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Eren atanmıştı. Bu atamanın ardından Eğitim-Sen Mustafa Eren'in tarafsız görev yapamayacağını dile getirmiş kendilerini genel sekreter olarak tanımadıklarını açıklamıştı.

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ednan Ayvaz konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Mesnetsiz ve seviyesiz iddialara cevabımızdır. Eski Şube Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eren’in Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine atanmasıyla ilgili olarak malum sendikanın yerel basında yer alan mesnetsiz ve seviyesiz iddialarıyla ilgili olarak açıklama yapma lüzumu hasıl olmuştur. Dr. Öğr. Üyesi Sayın Mustafa Eren, çok başarılı bir akademisyen ve ana bilim dalı başkanı olmakla birlikte Kocaeli Üniversitesi Senatosu’nun da bir üyesidir.

Öz geçmişinde yer alan yurt dışı görevleriyle, başarılı bir şekilde yürütmüş olduğu yöneticilik vasfının yanı sıra, 10 yıl süresince Almanya’da etkin olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmuş, 2 yıl boyunca Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası TürkKazak Üniversitesi Rektör Yardımcılığı yapmıştır. 2018 Kasım ayından istifa ettiği 9 Eylül 2019 tarihine kadar etik ilkelere bağlı, üst düzey bir iletişim becerisiyle personelin sendika üyelik durumunu dikkate almadan herkesin genel ve bireysel anlamda sorunlarına çözüm önerileri sunmak, mağduriyetlerinin giderilmesine katkıda bulunmak suretiyle Şube Başkanlığı görevini de çok başarılı bir şekilde layığıyla yerine getirmiştir.

Geçmişinde yer alan başarılı yöneticilik vasfının yanında Kocaeli Üniversitesi’ne akademisyen, ana bilim dalı başkanı ve senatör olarak hizmet eden, üniversitenin tüm iş, işlem ve sorunlarını bilen bir kişi olarak atanmış olduğu görev için gerekli liyakate fazlasıyla sahiptir. Üniversite personeli arasında ayrımcılık yapmadan görevini yapan Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eren Hocamıza, Kocaeli Üniversitesi’nin kurumsal gelişimine katkı sağlayacağına olan inancımızla, yeni görevinde başarılar diliyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum