1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eğitim İş: 1 Mayıs’ta alanlardayız
Eğitim İş: 1 Mayıs’ta alanlardayız

Eğitim İş: 1 Mayıs’ta alanlardayız

Eğitim İş Kocaeli Şube Mali Sekreteri Barış Ünsal sendika olarak ülke genelimndeki 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlama programlarının tamamına katılacaklarını söyleyerek, “1 Mayıs’ta alanlardayız” dedi.

A+A-

Eğitim İş Kocaeli Şubesi’nde bir basın açıklaması düzenlendi. Eğitim İş Şube Başkanı Bilal Şener ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın açıklamasını Eğitim İş Şube Mali Sekreteri Barış Ünsal okudu. Eğitim-İş olarak Birleşik Kamu-İş’in çağrısı üzerine İstanbul’da Taksim Meydanı’nda, Ankara’da Sıhhiye’de ve ülkedeki tüm alanlarda olacaklarını söyleyen Ünsal, “Ülkemizde sömürünün ortadan kaldırılması, emeğin en yüce değer olması, emekçilerin yaşam koşullarının en temel insani seviyeye çıkartılması için verilen kavganın simgelerinden birisi de 1 Mayıs mitinginin İstanbul Taksim Meydanı’nda yapılmasıdır” dedi. 

CAN YAKICI SORUNLAR

Şener sözlerine şöyle devam etti, “Taksim’in emekçilere kapatılması, emek mücadelesinin kaybedilmesi, sermayenin güdümündeki hükümetlerin emek düşmanı uygulamalarını pervasızlaştırarak sürdürmeleri anlamına gelmektedir. Kıdem tazminatının kaldırılması çalışmaları, taşeronluğun, güvencesiz, kuralsız ve esnek çalışmanın yaygınlaştırılması, grevlerin yasaklanması, Soma’da, Ermenek’te somutlaşan iş cinayetleri ülkenin ucuz işgücü pazarına dönüştürülmesi, emekçilerin bugün en can yakıcı sorunları olarak görünüyor.

BİRLİK MÜCADELE DAYANIŞMA

Tüm emekçilerle birlikte, yurdun her yerinde olduğu gibi İstanbul’da Taksim Meydanı’nda, iktidarın; Emek ve Cumhuriyet düşmanı politikalarına, İş güvencesinin kaldırılması girişimlerine, Taşeron, esnek ve kuralsız çalıştırmaya, İş cinayetlerine, Irkçı, gerici ve bölücü eğitim sistemine, Özelleştirme ve yerelleştirmeye karşı çıkacağız. İnanıyoruz ki, birlik ve dayanışma içinde vereceğimiz mücadele kazanılacaktır.  Emekçi alın terinin karşılığını alacaktır. Yoksulluk ve işsizlik yok edilecektir. Hakça bir paylaşım düzeni kurulacaktır. Cumhuriyetin laik, demokratik eğitim politikaları yaşama geçirilecektir. Herkes için güvenceli bir iş, herkes için insanca yaşam hakkı sağlanacaktır.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.