1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eğitim-Sen’de Yıldırım dönemi
Eğitim-Sen’de Yıldırım dönemi

Eğitim-Sen’de Yıldırım dönemi

Hicran Turan’ın yeniden aday olmadığı kongrede Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanlığı’na, Körfez Yavuz Selim İlkokulu öğretmenlerinden Suphi Yıldırım seçildi.

A+A-

2 SAAT GEÇ BAŞLADI

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nin 11. olağan genel kurulu İzmit Atatürk İlkokulu’nda yapıldı. 3 yıldır başkanlık görevinde bulunan Hicran Turan yeniden aday olmadı. Tek liste ile gidilen kongrede Suphi Yıldırım’ın başkanlığında yeni yönetim kurulu seçildi. Yaklaşık 2 saat geç başlayan genel kurula; eski AB Bakanı Ali Haydar Konca, HDP Eş İl Başkanı Mehmet Selim Akboğa, EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Ethem Kartal, SES Şube Başkanı Murat Harata, BES Şube Başkanı Yeliz Yılmaz Karstarlı, Dersimliler Dernek Başkanı Ruhi Çelik ve Veli Der Başkanı Göksel Yılmaz’ın aralarında bulunduğu sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile delegeler katıldı.

EĞİTİMİN PAYI ARTMALI

Görevi bırakan ve yeniden aday olmayacağını belirten Hicran Turan, yeni yönetimle mücadeleye devam edeceklerini belirtti. İktidarın gerginliğe dayalı kışkırtıcı politikalar ürettiğini savunan Turan, “Enflasyon, ekonomik sıkıntılar, yoksulluk, işsizlik iktidarı köşeye sıkıştırıyor. Bunun karşısında mücadele edenlere karşı saldırganlığını sürdürüyor” dedi. Eğitime bütçeden en büyük payın verilmesi gerektiğini belirten Turan, bilim, sanat, sporun iç içe geçen, eğitimin hayata geçirilmesi talebinde ısrarcı olduklarını söyledi.

konca-da-katildi.jpg

SİSTEMİN AÇMAZLARI VAR

Kongre davetlileri arasında bulunan eski AB Bakanı Ali Haydar Konca da konuşmasında, “Türkiye’nin bugünkü handikabı kapitalizmin açmazıdır. Bugün Latin Amerika ve Ortadoğu’da alabildiğince savaş çılgınlıkları yaşanıyorsa, biliniz ki bu emperyal güçlerin yeniden paylaşım savaşının yansımasından başka bir şey değildir” dedi. Oy kullanma hakkı bulunan 260 delegeden çoğunluğunun oy kullandığı ve eski şube başkanlarından Sezai Bayram’ın divan başkanlığını yaptığı Eğitim-Sen Kocaeli Şube kongresinde; 7 yönetim, 3 denetim, 3 disiplin kurulu ile birlikte 7 genel merkez delegesi seçildi.

YILDIRIM’IN YÖNETİMİ

Suphi Yıldırım başkanlığındaki Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nin yeni yönetimi Ömer Faruk Özdemir, Salim Değer, Elif Sinem Arıkan, Herdem Heval, Burçin Deniz ve Zafer Yıldız’dan oluştu. Denetleme kurulunda Yusuf Yılmaz, Münire Tuğ ve Saime Yasavur, disiplin kurulunda da Hakan Demir, Filiz Eren Dağdeviren ve Akgün Koçhan yer aldı. Öznur Yıldırım, Herdem Heval, Elif Sinem Arıkan, Münire Tuğ, Veysel Kaplan, Ömer Furkan Özdemir ve Hakan Demir de genel merkez delegesi seçildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum