1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eğitim Sen’den 1 Mayıs eylemi
Eğitim Sen’den 1 Mayıs eylemi

Eğitim Sen’den 1 Mayıs eylemi

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi’nin 1 Mayıs'ı kutlamak için talep ettiği yerin Kocaeli Valiliği tarafından kabul edilmemesi okunan basın açıklamasının ardından oturma eylemi ile protesto edildi.

A+A-

Sabri Yalım Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasına; KESK’e bağlı sendikaların başkanları, çeşitli siyasi partilerin ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ile Eğitim Sen Kocaeli Şubesi yöneticileri ve sendika üyeleri katıldı. Basın açıklamasını Eğitim Sen Şube Sekreteri Levent Yurtsever okudu.

Basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Şube Sekreteri Levent Yurtsever açıklamada şunları söyledi:
-“Her sene olduğu gibi bu senede, en haklı taleplerimizi demokrasiye barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi haykırmak içi, bu kentte emeğin kentinde 1 Mayıs kutlama talebimizi KESK DİSK TMMOB TTB olarak ilgili makamlara ilettik. Siyasi iktidar güdümlü Memur Sen’ in kentimizde yapacağı miting gerekçe gösterilerek aynı kentte iki mitingin olamayacağı, güvenlik önlemlerinin alınamayacağı gibi bahanelerle bizlere izin verilmedi. Kısaca bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler 1 Mayıs ‘ı kendi kentlerinde kutlama izni verilmemiştir. Emeğin kenti Kocaeli de her sene olduğu gibi yapmak istediğimiz emeğin bayramı engellenmiştir. Demokratik ve siyasi haklarımız her geçen gün kısıtlanıyor, yok ediliyor, OHAL bahane edilerek haksızlıklara karşı mücadelemizi engellemeye çalışıyorlar. İktidarın sermaye dostu emek düşmanı bu düzeninde en temel haklarımız yok ediliyor.

1 MAYIS’TA MALTEPE’YE
Yoksulluk ve güvencesizlik girdabının içine çekiliyoruz. İktidarın ekonomi tıkırında nutuklarına rağmen ne gelirimiz, ne refahımız artıyor. İstemediğimiz bir yaşama zorlanıyoruz. Baskı ve zulüm OHAL’ le birlikte katlanarak artıyor. Ama AKP Genel Başkanının dediği gibi grevler yasaklanıyor ya problem ortadan kalkmış gözüküyor. Din mezhep ırk ayrıştırması yapılarak insanlar kutuplaştırılıyor. Kadına yönelik şiddet taciz çocuk istismarı artarken, onları koruyacak yasalar yerine baskı ve şiddet artıyor. Bütün bu olumsuzluklara baskılara karşı diyoruz ki; emeğin bayramı engellenemez, arzumuz ve umudumuzdur güzel günler göreceğiz, bu karanlığı yırtarak, güneşli güzel günler göreceğiz. İnsanca kardeşçe özgürce yaşamak için, Barış demokrasi ve eşitlik için, Bilimsel, Laiklik, anadilde eğitim için, Emeğimizi doğamızı yaşamımızı savunmak için, OHAL le bize dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmayacağımızı haykırmak için, Birlik dayanışma ve mücadele için haydi 1 Mayıs’ a. 1 Mayıs 2018 Salı günü 09.00 da Uğur Mumcu Parkında toplanarak Maltepe Mitingine hareket edilecektir. Tüm emekçilere duyurulur.”

(Ayşegül Kalaycı)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.