1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. El Cezire’den Cine 5’e 21 milyon dolar teklif
El Cezire’den Cine 5’e 21 milyon dolar teklif

El Cezire’den Cine 5’e 21 milyon dolar teklif

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Cine 5 TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü 40 milyon ABD Doları muhammen bedelle satışa çıkardı. Tek katılımcı olan El Cezire Türk, 21 milyon ABD Doları

A+A-

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Cine 5 TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü 40 milyon ABD Doları muhammen bedelle satışa çıkardı. Tek katılımcı olan El Cezire Türk, 21 milyon ABD Doları teklif verdi

Cine 5 için ilk olarak 20 milyon ABD Doları kapalı zarf teklifinde bulunuldu. Açık artırma aşamasında ise 1 milyon ABD Doları daha artırıma gidilerek teklif 21 milyon ABD Doları’na çıkarıldı.

El Cezire Türk’ün son teklifi, Fon Kurulu onayına sunulacak. Kurul’un ihaleye pazarlık ile devam etme kararı alması halinde pazarlık açık artırması, 4 Şubat Cuma günü saat 11. 00’da yapılacak.

Kurul’un 09 Temmuz 2009 tarih ve 2009/199 sayılı kararı ile oluşturulan Cine 5 TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü; borçlulara ait olup 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uyarınca haczedilen ve Cine 5 TV’nin faaliyetini devam ettirebilmesi için yararlı veya gerekli olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından 3984 sayılı Kanunun geçici 6’ıncı maddesi hükmü kapsamında frekans tahsis ihalesine kadar müktesep hak teşkil etmemek üzere kullandırılan karasal vericiler ile ulusal lisans tipi ile yayın yapma izni, kablolu televizyon yayın lisansı, uydu televizyon yayın lisansı ve izni, markaları, internet alan adları, vericiler, yayın arşivi, menkul mallar ile bu mal, hak ve varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden oluşuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.