1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. ELDEKİ SERÇE DALDAKİ TAVUKTAN İYİDİR
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

ELDEKİ SERÇE DALDAKİ TAVUKTAN İYİDİR

A+A-

  Bir padişah hizmetçisiyle beraber bir gün gemiye binmiş. Hizmetçi o zamana kadar hiç deniz görmemiş geminin de selametini hiç tatmadığı için korkmaya ağlamaya inlemeye başlamış. Tirtir titriyormuş. Avutmak için çok uğraşmışlar ama bir türlü sakinleşmemiş. Padişahında keyfi kaçmış. Herkes aciz bir vaziyetteyken gemide bulunan yaşlı bir adam padişahın huzuruna çıkıp müsaade buyurursanız ben onu sustururum demiş. Padişahta lütfetmiş olursunuz buyurun demiş. 
        Yaşlı adam yanındakilere hizmetçiyi denize atın talimatı vermiş ve atmışlar. Hizmetçi birkaç kere suya batıp çıktıktan sonra saçından yakalayıp tekrar gemiye almışlar. Gemiye çıktıktan sonra bir köşede uslu, uslu oturmaya başlamış. Yaşlı adamın yaptığı iş padişahı hayrete düşürmüş. İhtiyara bu işteki hikmet nedir diye sormuş. Yaşlı adam şöyle cevap vermiş. Hizmetçi daha evvel hiç suya batmayı tatmamıştı gemideki selametin kıymetini bilmiyordu onun için suya batınca geminin kıymetini anladı. İşte huzur ve saadette böyledir. Bir felaket görmeyen kimse huzurun kıymetini bilemez. 
       Şimdi bu hikayeyi niye anlattım. 24 Haziranda Türkiye çok önemli bir seçimi daha geride bıraktı ve seçimin galibi yine R.Tayyip Erdoğan oldu. Neden olmasın ki arkadaş. Sn.Erdoğan ekibiyle birlikte Türkiye yi tam 16 yıldır yönetiyor. Baktım şöyle bir düşündüm. 16 Yıldır iktidarda olan bir parti iktidardayken de başına gelenler hani pişmiş tavuğun başına gelmemiş derler ya tam o cinsten, atlatılan bu kadar badireye rağmen ülkesini hem içeri de hem de dışarıda dimdik ayakta tutmaya devam ediyor.       
        Anlatılan hikayede olduğu gibi aslında halkımız 2001 den önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye’yi kıyas ediyor bu kıyasla da başka alternatif bir partinin olmadığını da görüyor. Neden görmüyor derseniz. Şu seçim sürecinde hepimiz bütün Cumhurbaşkanı adaylarını hem mitingler de hem de televizyonlar da izledik. Biri kalkıp ben Cumhurbaşkanı olursam ilk işim beş tepeyi satmak olacak diyor. Biri kalkıp 4.5 milyon kişinin kredi kartı borcunu yapılandırıp ödeyeceğim diyor. Öbürü kalkıp yapılan hızlı trenler, köprüler, havaalanlarının hepsi israftır bunların hepsini durduracağım diyor. Yahu arkadaş siz hala Türk halkını ya tanıyamamışsınız yada insanlarımızla kafa yapıyorsunuz diyecem halkımıza ayıp olacak. Arkadaş biriniz çıkıp da şuraya şunu buraya bunu yapacağım demiyorsunuz ya satacaksınız yada yıkacaksınız. Yahu böyle bir yönetim anlayışı olurmu. Şimdi çıkıp halkımızın karşısında bunları söyleceksiniz ondan sonrada bu halk bizi anlamadı bize oy vermedi bunlar cahil bunların aklı ermez deyip birde Türk halkını aşağılayacaksınız. Yazık ki çok yazık.       
         Bakın dostlar dünya da her şey zıttı ile anlaşılır. Gece olmasa gündüzün kıymetini anlayamazsınız, Hastalıklar olmasa iyiliğinizin kıymetini anlayamazsınız, kötüler olmasa iyilerin kıymetini anlayamazsınız. Bu hususta daha birçok örnekler verilebilir. Onun için şu anda R.Tayip Erdoğanın başında olduğu AK Parti hala alternatifi olmayan bir partidir. Bu kıyaslamayı Türkiyemiz için hem genelde ve Kocaelimiz için de hem yerel de rahatlıkla yapabiliriz. Niye yapabiliriz diyorum. Hatırlarsanız AK Parti hükümeti kritik bir düzenleme ile belediyelerin birleştirilmesi kararı aldı. Kocaeli de bu karardan nasibini alıp 45 belediyeden 13 belediyeye düştü. 
         Muhalefet partileri bu kararı hastahanelerin birleştirilme kararında olduğu gibi bu karar AK Parti’yi hem genel de hemde yerelde bitirir diye konuşmaya başladı. Ama burada da halkın sağduyusu galip geldi ve 13 belediyeden 13 nüde Ak Parti’ye verdi. Çünkü halkımız Kocaeli ye 15 senedir yapılan hizmetlerle 15 senelik CHP iktidarının yaptığı hizmetleri kıyaslayarak bu kararı verdi. Allah aşkına gelin Kocaeli ye şöyle bir bakın. Bırakın bizleri 15 sene evvel Kocaeli’ ye gelip de 15 sene sonra bir daha gelenlere bir sorun kıyasın muhteşemliğini o zaman göreceksiniz. 
           Hani biz şimdi yapılan hizmetleri hergün gördüğümüz için insan kendi çocuğunun büyüdüğünü her zaman gözünün önünde olduğu için pek anlayamaz ya aynı onun gibi anca yabancı biri gördüğü zaman yahu maşallah senin çocuk ne kadar çabuk büyümüş dediğinde çocuğumuzun büyüdüğünü anlarız ya bunun gibi bir şey. Milletimiz hikayemizde olduğu gibi 3 kere değil belki de 45-50 kere suya daldı çıktı. 2003 ten beri AK Parti gemisine binip kaptanının ve tayfalarının da gemiyi batırmamak için ne kadar cansiperane uğraştıklarını da gördükten ve selametin kıymetini de anladıktan sonra tam yol giden bu gemiden pek ineceğe benzemiyor . 
          Hadi indiler diyelim diğer bineceği geminin ne kaptanının nede tayfalarının hiçbir garantisi yok, niye batma tehlikesi olan bir gemiye binip de hem kendisinin hem ailesinin hayatını tehlikeye atsın hani çok güzel bir söz vardır “Eldeki serçe daldaki tavuktan iyidir” diye  onun için sizin cahil dediğiniz bizim ise sağduyulu ve kadirşinas dediğimiz Türk halkı bundan sonrada hem genelde hem yerelde AK Parti gemisiyle seyir halinde yola devam edecektir diyor ve. Herkese iyi pazarlar diliyorum.          
 

Bu yazı toplam 1165 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum