1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ELF Eğitim Kurumları’nda yenilikler
ELF Eğitim Kurumları’nda yenilikler

ELF Eğitim Kurumları’nda yenilikler

Kocaeli Tütünçiftlik ve Körfezkent’teki şubeleriyle hizmet veren ELF Eğitim kurumları / Minik Ayaklar Anaokulu, velilere yeni eğitim öğretim dönemine girerken eğitim programını tanıttı.

A+A-

Bir çok okulda ücretli verilen Akıl Oyunları, Robotik Kodlama, Mathozone eğitimleri bu yıl Minik Ayaklar’da ücretsiz olarak öğrencilere okutulacak. Körfez Fatih Mahallesi Şenlik Sokak No:18 Tütünçiftlik adresindeki şubede düzenlenen eğitim tanıtım toplantısına Minik Ayaklar eğitmenleri, Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Başhakemi Hakan İlker Yıldırım, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitmeni Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü, okul öğretmenleri Seda Güldür ve Sümeyye Gürsucu konuşmacı olarak katıldı. Eğitim bilgilendirme toplantısında öğretmenler ve çok sayıda veli hazır bulundu. Bir yıl boyunca eğitim takviminde yer alan konular hakkında bilgi aldı.

Akıl Oyunları ile Hedeflenen Mutlu Bireyler Yetiştirmek 
Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başhakemi Hakan İlker Yıldırım, velilere akıl oyunlarının uygulama nedenleri, amacı ve uygulamaları hakkında bilgi verdi: Özel olarak hazırlanan parçalarla; Düşünme Becerileri, Öğrencilerin kendini, çevresini ve olayları tanımaları, Uygulamada karşılaşılan problemi fark edip, planlama yapmaları ve çözüm odaklı olmaları, Her uygulamada farklı bir beceriyle karşılaşarak kendini geliştirmeleri, Geometri ve matematik konularını oyun oynayarak öğrenmeleri, Her öğrencinin oyunlardaki aktif rollerinden dolayı aktif kişilik kazanmaları, Yapılan etkinliklerden dolayı her öğrencinin proje odaklı düşünmeleri, Grup bilinci ve ekip ruhunun oluşmasını sağlamaktır. Her öğrencinin kendini tanıması ve becerilerini keşfetmesi sağlanır. Ve sonuçta kendini tanıyan, kendine güvenen, sorgulayan, araştıran, güçlü, mutlu, kendiyle ve çevresiyle barışık bireyler yetiştirmektir.

Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü Minik Ayaklar’da
2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde  danışmanlık yapmaya devam edecek olan Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitmeni Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü, yeni dönemde çocuklara verilecek eğitimlerin içeriklerini anlattı.

Robotik Kodlama Çocuğa Analitik Düşünme Becerisi Kazandırır
Okul öğretmenlerinden Sümeyye Gürsucu, Robotik Kodlama Akademisi desteği ile  yeni dönemde çocuklara eğitimini aldığı Robotik kodlama’yı anlatacak. Çocuğa düşünme becerisini kazandırmanın esas olduğunu vurgulayan Gürsucu:  Robotik çalışmaların amacı; düzenlenmiş yönergelerde verilen ip uçlarından yola çıkarak, kıyaslamalar yaparak, zihinlerinde canlandırma, hayal etme, akıl yürütme, risk alma gibi faktörler ile çocuklara farklı şekilde analitik düşünme becerisi kazandırmaktadır.
Robotik eğitimi ile birlikte öğrencilerimize farklı bakış açısı kazandırırken, ilgi ve yeteneklerini de keşfetme imkânı bulmayı hedefliyoruz.

Mathazone Eğitimi Günlük Hayatta Kazanım
Öğretmen Seda Güldür ise velilere mathozone eğitiminin avantajları hakkında bilgi verdi. Yaşamda matematik kullanmanın faydalarına değinen Güldür şöyle devam etti; “Matematik ile ilgili olumlu duyguların erken yıllarda kazanılması ve matematiğin günlük yaşamda kullanılması amacı ile 3-6 yaş grubu için özel olarak yazılıp geliştirilmiş ve uzun yıllardır dünyada farklı ülkelerin anaokullarında kullanılan Mathazone programını uygulamaya başlıyoruz. Mathazone, Matematik ile ilgili alt yapıyı çocuklara öğretmek ve onların ileriki hayatlarını kolaylaştırmak için kurulmuş bir sistem. Hayatın her alanına etki eden bir Mathazone ormanı kurarak Sanatla, müzikle, oyunlarla bütün bir günün içerisine Matematiği yaymayı hedefliyoruz. Mathazone Ormanı’nın karakterleriyle hem serüven yaşıyorlar hem de öğrenmeyi gerçekleştiriyorlar” dedi. 
0-6 yaş çocuklara eğitim veren Minik Ayaklar Kreş ve Anaokulu’ndan ayrıntılı bilgi için almak 0532 056 6070 nolu telefonu arayabilirsiniz.

ekran-resmi-2018-09-17-09.40.33.pngekran-resmi-2018-09-17-09.40.47.pngwhatsapp-image-2018-09-15-at-18.44.44(2).jpegwhatsapp-image-2018-09-15-at-18.44.44(3).jpegwhatsapp-image-2018-09-15-at-18.44.44(4).jpegwhatsapp-image-2018-09-15-at-18.44.44(6).jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.