1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ellibeş: “CHP’liler nifak tohumu ekiyor”
Ellibeş: “CHP’liler nifak tohumu ekiyor”

Ellibeş: “CHP’liler nifak tohumu ekiyor”

AK Parti’de 7’nci olağan kongre sürecinde delege seçimleri önceki Pazar günü tamamlandı. 3 Aralık’ta Kartepe’den başlayan İlçe Danışma Meclisleri devam ediyor.

A+A-

Başiskele Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan 61’nci İlçe Danışma Meclis toplantısına katılım yüksekti. Mustafa Koral ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı Başiskele İlçe Danışma Meclis toplantısına; İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Yuvacık eski Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan, Başiskele eski ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle başkanları katıldı.

 

dsc_8184.jpg

 

TEŞKİLAT OLARAK YANINDAYIZ

Danışma Meclisi’nin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mustafa Koral, İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in, Kocaeli’de 472 mahalleyi harekete geçirdiğini belirtti, “ Dünya lideri Cumhurbaşkanımız, dik duruş gösteriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız da Avrupa’nın göbeğinde dik duruş gösterdi. Cumhur İttifakı ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Belediye Başkanımız teşkilatlara sahip çıkıyor. Bizde, teşkilat olarak onun yanındayız.” diye konuştu.

 

KADINLARIN YERİ AYRI

8 yıldır AK Parti teşkilatında görev yaptığını belirten İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan, “Aynı aşkla ve heyecanla gezilmedik sokak, kapısı çalmadık ev bırakmadık. Bu millet dünya lideriyle 18 yılda beri tarih yazıyor, yazmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı. İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Karakuş, “Kadınlar, ciddi fedakarlık yapıyorlar, Gençlik Kollarında başladım bu davaya başkanlık yapmak nasip oldu. Bu davayı göğüsleyen kadınların yeri ayrı Allah onlardan razı olsun.” dedi.

 

dsc_8199.jpg

 

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPIYORUZ

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, 8 aydır teşkilatların ve Başiskele halkının desteği ile çalıştığını belitti. Özlü özetle şöyle konuştu: “Belediye sorunlarının çözülmesinde çok önemli adımlar attık. Piyasaya 25 milyon ödeme yaptık. Belediyemiz mali açıdan istediği yere geliyor. Belediyeciliğin temel hizmetlerini aksatmadan yapıyoruz. Personelimiz bu süreçte çok büyük gayret gösterdiler, onlara teşekkür ediyorum. 165 kişinin istihdam edilmesine katkı sağladık. İstihdamla ilgili 1000’nin üzerinde başvuru kabul ettik. Kadın emeklerini değerlendirmek için başlattığımız projemizi geliştireceğiz. Sosyal, kültürel belediyeciliği artırarak devam ettiriyoruz. Daha temiz Başiskele için çalışıyoruz. 25 Aralık’ta temizlik filomuzu yeniliyoruz. Daha kaliteli daha temiz Başiskele için ekibimizle beraber çalışıyoruz. En iyisini biz yapacağız. Her gün vatandaşın içinde olmaya çalıştık, çalışıyoruz, devam edeceğiz. Halktan kopmadan ‘Gönül Belediyeciliği’ yapıyoruz. Teşkilatla beraber yapıyoruz. İl Başkanımızın, teşkilatımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğini gördük; huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 2020 için planlarımızı yaptık. Bahar aylarından itibaren hizmet belediyeciliğinde daha da güzel eserler yapacağız.” Özlü, bir daha ki seçimlerde, Başiskele de muhalefet partilerinin aday çıkartamayacağı bir başarı hikayesini birlikte yazmak istediklerini söyledi.

 

BU DAVADA İSİMLERİN ÖNEMİ YOK

‘Sizler gibi yol arkadaşları ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum’ diyerek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bu davada isimlerin hiç bir önemi yok; sadece verilen görevler var. O görevleri harfiyen getirme çabası var. Büyükşehir eski Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, yaptıkları hizmetlerden ve kendisinden Allah bin kere razı olsun. Önceki belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. AK Parti iktidarında milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirdik; milletimizin emanetini taşıma, alnımız akıyla hesabı vermek. AK Parti iktidarlarında millete verdiğimiz hesabı, girdiğimiz bütün seçimlerden zaferle çıkarak verdik. Bizden öncekiler, millete hesap vermeyi başarıyla geçti. Sizlerle beraber bizde aynı sınavı başarıyla vereceğiz.” dedi. Geçmiş dönemde yapılan çalışmaları hatırlatan Büyükakın, geçtiğimiz 15 yıl boyunca Başiskele’de, 365 proje için 555 milyonluk yatırım yapıldığını söyledi. İlçede yapılan, yapımı devam eden ve yapılacak olan çalışmaları tek tek anlatan Büyükakın, teşkilatların kendilerinin gören gözü, duyan kulağı olduğunu ifade etti.

 

dsc_8202.jpg

 

BİLE BİLE YALAN SÖYLÜYORLAR

18 yıllık AK Parti’nin 17 yıldır iktidarda olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 18 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye arasında fotoğrafı yan yana koyduğumuzda net farkların olduğunu göreceksiniz. Sayfalarca yazsanız bu farkı anlatamazsınız, şimdiki gençlere de bunu anlatamıyoruz, şimdi gençlere 20-25 öncesini bugün gençlere anlatmak çok zor. Gençler, Türkiye’ye hep böyle zannediyorlar. Gençlerimize, dünü de bugüne anlatmalıyız.” dedi. Bugünkü CHP zihniyetinin dünden farklı olmadığını, kendileri gibi gözükmeye çalıştığını, hülle yaptığını iddia eden Ellibeş, “CHP’lilerin zihniyete aynı, bu ülkeye verebilecekleri bir şey yok. Bize düşen bu zihniyeti unutmamak. CHP’nin derdi, Cumhurbaşkanımızı bir CHP’li başkan aday ziyaret etmiş mi etmemiş mi, ne zaman etmiş. Bakıyorsunuz kumpas olduğu ortaya çıkıyor. Kumpası yapanlar parti içinden birileri. Bu projelerine bile AK Parti’yi Cumhurbaşkanımızı alet etmeye çalışıyorlar. Yerel siyasette yaptıkları da bunlardan farklı değil. Sekapark gibi muhteşem bir parkı ranta çevirecekler dedikleri Seka arazisini dünyaya örnek park haline getirdi. İbrahim Başkana teşekkür ediyoruz. Bile bile yalan söylüyorlar, yalanı çok kolay söylüyorlar. Özür dilemek yerine yalanın üzerine yalan söylüyorlar. 30 yıl önceki zihniyetleri neyse, şimdide aynı zihniyetteler.” ifadelerini kullandı.

 

EVLERİNİZE AYAKKABILARINIZLA MI GİRİYORSUNUZ

Ellibeş, camiye ayakkabıyla girme tartışmasıyla ilgili İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in hedefi haline gelen İzmit Belediye Meclis üyesi Şener İnce’yi haklı bulduğunu şu sözlerle açıkladı: “Video yayınlıyorlar. Besmele-i Şerif asılı, namaz kılınan halılar var. Başkanın cami ziyareti diye sosyal medyaya atanlar kendileri. Emekli din görevlisi meclis üyemiz, ‘geçmişte de olsa mescit gibi kullanılan yere ayakkabı ile girilmez’ diyor. Çok da doğru bir tespit. Yapacakları; özür dileriz, geçmiş dönemde de olsa namaz kılınmış bir yer bir daha girmeyiz dersiniz olayı kapatırsınız. Yok orası işçilerin kaldığı yermiş, bu daha da kötü. Evlerinize ayakkabılarınızla mı giriyorsunuz. Burada kalan işçilere saygınız da mı yok. Özür dilemek yok. Ertesi gün tekrar aynı yere gidiyorsunuz, gene ayakkabıyla giriyorsunuz. Toplumda bir nifak tohumu ekerek, çatışmanın oluşması için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Maalesef üzüntü verici.”

 

dsc_8182.jpg

 

BAŞİSKELE BİZİM KALEMİZ

Sen ben demeden bu dava uğruna çalışmalarını isteyen Ellibeş, “Gerçekleri göreceğiz. Biz liderimiz etrafından 2023-2051 hedeflerini yürüyeceğiz. Delege, Ayşe olmuş Fatma olmuş, İlçe başkanı Mustafa olmuş Hüseyin olmuş ne farkedecek. Başiskele beni mutlu ediyor. Başiskele bizim kalemiz. Burada inanmış ordu var. Daha büyük salonlar da olması lazım. Kongre sürecinde bir ve beraber hareket etmeliyiz. Yeni partiler kurulacakmış kurulmayacakmış hiç takılmayın. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi; onların değil, bizim ne yaptığımız önemlidir. Hedefimiz bellidir. Liderimiz dimdik ayakta duruyor. Adam gibi adam.” dedi.

 

SORUNLAR TEK TEK AŞILDI

Belediye Başkanlığı döneminde Büyükşehir eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile çalışmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söyleyen Ellibeş, şunları söyledi: “İbrahim abinin 15 yıl Kocaeli’ye yaptığı hizmetleri biliyorsunuz. Geçmişte, nasıl maaş vereceğiz diye düşünüyorduk, korku ve endişe içindeydik. Tabir yerindeyse esnaf, belediye çalışanlarına sırtını dönüyordu. O günlerden bugünlere geldik, bu günlerin kıymetini bilelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olması ile AK Parti iktidar olması ile her şey değişti; bir anda bütün sıkıntılar ortadan kalktı. Sorunlar tek tek aşıldı. Kocaeli’nin Büyükşehir olması büyük bir hız vitesi yükselttik bu günlere geldik. Çıtayı yükseltmek zor; ama seviyeyi korumak ve daha üstüne çıkartmak daha zor. Bunu başaracak olan AK Parti kadrosudur.”

AK Parti’de Kartepe, Derince, Karamürsel ve Başiskele’de yapılan ilçe danışma meclisleri bu ayın sonuna kadar kalan 8 ilçe de yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
6 Yorum