1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emekli Oldum, Plaket Aldım
Emekli  Oldum, Plaket  Aldım

Emekli Oldum, Plaket Aldım

Yaa. Ben emekli oldum ve sonucunda plaket aldım. Size emekli olduğunuzda plaket verdiler mi. ? Doğrusunu söylemem gerekirse, inanınız fazla duymadım emekliliği ardından plaketle uğurlananı.

A+A-

Yaa. Ben emekli oldum ve sonucunda plaket aldım. Size emekli olduğunuzda plaket verdiler mi. ? Doğrusunu söylemem gerekirse, inanınız fazla duymadım emekliliği ardından plaketle uğurlananı.  12 Ekim Salı akşamı Büyükşehir Belediyesi emekli olan personeline yemekli bir gece düzenledi ve kendilerine birer plaket takdim edilerek teşekkür edildi. Eh güzel bir düşünce tarzı.  Emekli olan tüm arkadaşlara gelecek yaşamlarında sağlık, huzur ve mutlu bir yaşam diliyorum.  Gerçi ülkemizin içinde bulunduğu ürkütücü ekonomik gelişmelere baktığınızda, insanların emekliliğe pek sıcak yaklaşmadığı haklı bir gerçek amma, mutluluk veren hoş bir yemek ve yanında da teşekkür plaketi sıkıntıyı biraz olsun hafifletir umarım. Ben annemin  önemli bir sağlık sorunu yaşaması sonucu  İstanbul’daydım ve yemeğe katılamadım. Sadece bu konuda ki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum o kadar. Şunu en başta söylemek isterim ki benim emekliliğim diğer arkadaşların emekli oluşundan biraz farklı.  Çünkü emekli olma kararını bizzat ben kendi  isteğimle gerçekleştirdim. Kendi özgür irademle de emekli oldum. Aslında benim hakkıyla emekli olmamama daha beş yıl varmış. Yok, yok ben buna dayanamam dedim ve dilekçeye bastım imzayı. Şimdi nasıl mı hissediyorum. ? Göklerde süzülerek uçan özgür bir kuş misali. Hem fena mı oldu yani. Normal standartlar dahilinde emekli olmamamdan dolayı bazı haklarımda hatırı sayılır türden eksikler olacağı söylenmişti ama, ne gam. Bastım imzayı, emekli oldum, plaketi kaptım. !!!!

Sayın okurlar, sizlerde taktir edersiniz ki, vatandaş adına çalışma yapılan ve mücadele sergilenen her iş yerinde, çalışana verilecek en önemli mükafat veya teşekkür yine vatandaş tarafından gelirse, bu tadına doyulmaz bir mutluluk olur.  Yoksa insanlar sadece ve sadece kendilerini kandırarak sahte mutluluk yaşar, yaşatırlar. Bu tez, her tür iş kolu veya iş yeri için geçerlidir. Hele de bu Büyükşehir Belediyesi gibi çok önemli ve özel bir kurum olursa, iş daha da ciddiyet ister.

Tam on dört küsur yıl.  Sayın Sefa Sirmen’le başlayan bir serüven. Candan ve gönül den yapılan, sevgi dolu çalışmaların derlendiği rengarenk bir buket. İnsanlara faydalı olmanın inanılmaz hafifliği. Yaralara merhem olmanın gururu. Sevilmenin, elinizin veya yanağınızın içtenlikle öpülüşünü fark ettiğinizde içinizin sevgiyle kabarması, göz yaşlarınızın bağrınıza bastığınız minicik bir yürekle birlikte taşıp, inanç ve güven denizi oluşturması. Kadın iç güdüsünün yapılandırdığı çözüm yolları ve akıp giden seneler.  Biliyor musunuz. ? Ben çok ama çok rahat ve müsterihim. İnanılmaz büyük sevgi  alışverişiyle geçti yıllarım. Hayata bakışım ve ahlaki kurallarım hiç bir konuda yanlış yapmamamın gerekliliğini devamlı fısıldadı kulağıma. Etiksel anlayışımsa sabrı ve sükuneti şart koştu. Haaa, bunun yanı sıra karşıdan gelen akıl almaz alicengiz oyunlarıyla karşılaştım mutlaka. Ama ben kendimi tanıdığım için ezilmedim, yaptığım başarı dolu çalışmalarla  yendim hepsini. Hiç kimseden bir şey istemedim, boyun eğmedim.   Belediye idarecilerine yakın olmama rağmen, ne bir çocuğum, nede bir yakınım oldu bu kurumun içinde. Siyaseteyse hiç bulaşmadım.  Bana yansıyan en büyük zenginlik ve  kazanç, her kesimden gelerek çok şeyi paylaştığım İNSAN oldu. Evet, sadece  insan.

Çalışma hayatım içersinde üzüldüğüm, tasalandığım, kahrettiğim hatta haksızlığa uğradığım zamanlar oldu. Başarılı çalışmalar yapmamın, sevilmemin, insani yaklaşımımın ceremesini çektim tabiî ki. Bakarsınız ilerde 15 yıla yaklaşan bu serüvende yaşadığım ve bende derin izler bırakan konuları da paylaşırım sizlerle.

Artık personel değilim. Herkese saygım sonsuz. İyi ve doğru iş yapanınsa  zaten yanındayız. Ancak şu da bir gerçek ki, ben kendi kararıyla zamanından önce emekliliğini talep etmiş özgür bir vatandaşım. Yani olayları daha rahat alkışlayıp, daha rahat eleştirebilirim.  Şimdiden bir çok davet ve teklif almama rağmen, tek arzum halkımla daha rahat bütünleşebilmek. Yani, esas iş bundan sonra başlıyor anlayacağınız. Kolları sıvamanın zamanı. Pek çok STK ve kuruluş yardım yapadursun ben inanıyorum ki onların sevgiye ihtiyaçları her şeyden fazla. Beklediğimse ne para, ne plaket.

Sadece içten gelen samimi ve sevgi dolu, tatlı bir tebessüm.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.