1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emeklilere ve köylülere
Emeklilere ve köylülere

Emeklilere ve köylülere

Şunun şurasında seçime kaldı 17 gün. 12 Haziran’da insanımız sandığa gidecek ve kendisini, ülkesini dört yıl daha yönetecek partiyi ya da partileri seçecek. Kuşkusuz, demokrasi tarihimizin

A+A-

Şunun şurasında seçime kaldı 17 gün. 12 Haziran’da insanımız sandığa gidecek ve kendisini, ülkesini dört yıl daha yönetecek partiyi ya da partileri seçecek.

Kuşkusuz, demokrasi tarihimizin ilk seçimleri değil 12 Haziran’da yapılacak olanlar. Ne ki, belki de en önemli seçimleri olacak. Olacak çünkü, son sekiz yılda Türkiye’nin geldiği nokta hiç de iç açıcı değil. Türk insanı ya bu olumsuzluklara devam diyecek, ya da AKP’ye yol vermeyecek bir dönem daha. Demokrasiye saygımız var ve bunu da sandıklar açıldığında göreceğiz…

Sandığa gidecek seçmen sayısının önemli bir bölümünü emekliler oluşturuyor. Yalnızca emekliler bir siyasi partiye yüklense o partiyi iktidara taşıyabilecek güce sahip. Öyleyse birazcık açmak gerek emeklinin durumunu. Daha doğrusu, onların nerelerde olduğunu hatırlatmak gerek.

Adam emekli olmuş. Yıllarca çalıştıktan sonra kıytırık bir emekli maaşı bağlamışlar kendisine. Yetmemiş doğal olarak bu para ve ek bir iş yapmaya kalkmış.

Sen misin ikinci bir iş yapmaya kalkan, sen misin yaşamını bir parça olsun rahatlatmaya çalışan!..

AKP bu ikinci işten, emeklinin o küçücük gelirinden vergi alıyor biliyor musunuz? Sanki kendisi bir şey vermiş, bir şey veriyormuş gibi, resmen yüzde 15 haraç alıyor.

Hangi emekliden alıyor peki?

Milletvekili emeklilerinin dışındaki her emekliden! Bir tek milletvekili emeklisi bu haracı ödemiyor. Ne kadar ayıp, ne kadar utanç verici bir durum değil mi? Nasıl da belli oluyor ne yapmak istedikleri değil mi?

Hadi şimdi, normal emekliler, bir kez daha düşünün isterseniz sandığa giderken!..

Gelelim köylülere!..

Köylü dediğin ne yapar?

Bağı var, bahçesi var, tarlası var, eker, biçer, üretir değil mi?

Tarlasına gübre de atar mı?

Atmazsa ekini, ürünü zayıf olur değil mi?

Devlet köylüden, üretimde kullandığı gübre için yüzde 18 KDV alır mı?

Alır ki, hem de nasıl!..

Kimden almaz o KDV’yi? Hangi mallardan almaz?

AKP’nin 2004 yılında çıkardığı bir yasa ile; pırlanta, elmas, yakut, inci ve zümrüt’ten almaz! Maşallah ki ne maşallah ama değil mi? AKP demeye getiriyor ki;

“Siz de elmas, pırlanta, yakut, inci, zümrüt alın, siz de edemeyin KDV!”

Zenginin, parayı nereden bulduğu belli olmayanın süs eşyalarını KDV dışı bırakan bir AKP var başımızda. Aynı AKP gariban köylünün gübresinden yüzde 18 KDV’yi bağırta bağırta alıyor…

Hani, ses sanatçıları çıkıp da;

“Bu şarkı falanca beye gitsin”derler ya, ben de öyle diyorum işte, bu yazı emeklilere ve köylülere, çiftçilere gitsin.

Bu yasaları yapanlar bize yollamışlar nasılsa…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.