1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emlakçılarda yeni başkan belli oldu
Emlakçılarda yeni başkan belli oldu

Emlakçılarda yeni başkan belli oldu

Kocaeli Emlakçılar Odası’nın 2. olağan kongresinde Ahmet Pekin’in karşısında kazanan Alpay Hacıoğlu oldu

A+A-

930 üyesi olan Kocaeli Emlakçılar Odası’nın genel kurulunda üyelerin kullandığı oyların 450'sini alan Alpay Hacıoğlu Emlakçılar Odası’nın yeni başkanı seçildi. Ahmet Pekin ise 286 oyda kaldı. Saat 11.00'de başlayan 930 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrenin divan başkanlığına Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, divan başkan vekilliğine Kemal Aslan, Katip üyeliklerine Yaşar Durmaz, Mesude Gerz, Gökhan Darcan getirildi. Ayrıca kongrede 7 yönetim kurulu üyesi ve 3 denetim kurulu üyesi belirlendi.

YEŞİL KRAVATLILAR ve KIRMIZI KRAVATLILAR YARIŞI
Kongrenin gerçekleştirileceği salon adayların fotoğrafları ve afişleriyle süslendi. KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu’nun fotoğrafının bulunduğu afişlerde, “Sizin için, sizden biri, “Gelişim için değişim şart”sözleri yer aldı. Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin’in destekçileri ise yeşil kravat taktılar. Hacıoğlu’nun destekçileri kongrede kırmızı kravat taktı.

KONGREYE GENİŞ KATILIM
Antikkapı’da gerçekleştirilen kongreye CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek,  oda başkanları ve çok sayıda Kocaeli Emlakçılar Odası üyesi katılım gösterdi. Oda bütçesi ile ilgili gerçekleştirilen gündem maddesi kabul edilirken, 2019 için 477 Bin TL Gider, 475 Bin TL gelir 2020 için 415 Bin TL gider, 415 Bin TL gelir ve 2021 için ise 454 Bin TL gelir, 454 Bin TL gider ön görüldü.

MÜHRÜ ALACAĞIZ
Kongrede söz alan Başkan Adayı Alpay Hacıoğlu, ‘’Bende odamızın yaptıklarından bahsetmek istiyorum. Biz bu çalışmaların çoğunu KEMDER olarak yaptık. İyi ki yapmışız örnek alınmışız. Burası Suriye sınırımı, burası neresi” diye sözlerini sürdüren Hacıoğlu kongre salonunun bir sınırla ayrılmasını eleştirdi. Hacıoğlu sözlerini, “Ben Kocaeli Emlakçılar Odası başkanlığına adayım. Benim meslektaşlarım kimi tercih edeceğini iyi bilir. 130 kişi bayan üyemiz var. Bu rakamı geçtiğimiz gün 260’a çıkardık dediler. Ben bu kadar yıldan beri bu işlerin mücadelesini verdim. Biz bu mührü alacağız. Sektör adına yapmamız gerekeni yapacağız. Kongremiz hayırlı olsun” diyerek sonlandırdı.

166895.jpg

“POLEMİKLERE GİRMEYECEĞİM”
Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, “Ben sizin kaliteli insanlar olduğunuzu biliyorum. Polemiklere girmeyeceğim ve uzatmayacağım. Ben seçildikten sonra da herkesin başkanı olmaya devam edeceğim. Kayıtlı meslektaşlarımızın neredeyse iki katı kadar kayıt dışı vardır. Sizlerin desteğiyle bu sorunların üstesinden geleceğiz.

ADAY DAHİ OLAMAZLARDI
“Yapacak çok işimiz var” diyen Pekin, “Birçok iftira dolaşıyor. Emek hırsızı olduğumuz söylentisi halen devam etmekte. Ben kuruluş için ilk dilekçeyi veren kişiyim. Bu yetkiyi bakanlık araştırmadan vermez. Bu yetkiyi ben aldım. Ama bu odayı 517 kişiyle birlikte kurdum. Bu söylem 517 arkadaşım için haksızlıktır. Ben bu 517 arkadaşımı alnından öpüyorum. Biz kapı kapı dolaştık oda kuruluşu için. Bazı arkadaşlarımız bizi engellemek için ellerinden geleni yaptılar. 400 imzaya gelince lütfedip, imza attılar. Ben o arkadaşların imzasını aldım ve şu anda aday oldular. Eğer imzalarını almasaydım aday dahi olamayacaklardı. Bizim bütçemiz 2017 Aralık itibariyledir. Biz dernek değil, oda yönetiyoruz. Yönetici arkadaşlarımızın cebinden en az 50 bin para çıkmıştır. Abilik yaptığım insanların bana iftira atması çok zoruma gitti’’ dedi.

166887.jpg

Denetim raporuna dair söz alan Kocaeli Emlakçılar Odası Üyesi Ertan Karakaş, “Web sitesi için harcanan 59 Bin TL’lik bir harcama var. Odamızın 54 Bin TL borcu var. Sırf hizmet yapacağız diye borcu olmayan oda borçlandırıldı. Bu borçlanma sabit halde mi kalacak sabit halde mi kalacak. Her üyemiz için 75 TL ödeme mi yapılacak. Mevcut şirkete mi yoksa odamıza mı yapılacak. Personel borçları kapsamında 108 Bin TL borcumuz var. Pekin’in yaptıkları ile söylediklerinin uyuşmadığını gösterir” dedi. 

3-073.jpg

“KAYA POLİS ÇAĞIRIRIM”
Ertan Karakaş’ın mevcut oda başkanı Ahmet Pekin’i eleştirmesinin üzerine Divan başkanı Kemal Kaya devreye girerek konuşma yapan Ertan Karakaş’ı uyardı. Kaya Karakaş’ın sadece denetim raporuna yönelik konuşma yapması gerektiğini ifade etti. Bunun üzerine Alpay Hacıoğlu taraftarları divana tepki göstererek konuşmacının konuşmasını tamamlaması gerektiğini belirttiler. Faaliyet ve denetim raporunun oylanması sırasında gerginlik çıktı. Hacıoğlu’nun taraftarları divanı adaletli davranması gerektiğinde uyardı. Bunun üzerine divan başkanı Kemal Kaya, “Arkadaşlar sakin olun yoksa polis çağırırım” dedi.

saribay-basarilar-diledi.jpg

RAKİPTİLER
4 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kurul’da yine Mevcut Başkan Ahmet Pekin ile KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu rakipti. 1. olağan kongrede Pekin, 349 oy ile başkan olmuştu. Hacıoğlu ise 1. Olağan Genel Kurul’da 335 oy almasına rağmen yarışı kaybetmişti.

(KERİM YAVUZ)

PEKİN’İN YÖNETİMİ: Fuat Özdağ, Mesut Daş, Elfaz Ocaz, Metin Çizer, Sercan Topçu, Mesut Volkan Sezgin.
DENETİM: Haluk Tanyüksel, Osman Özcan, Hakan Sin

HACIOĞLU’NUN YÖNETİMİ: Ertan Karakaş, Ahmet Özder, Aytekin Türkyılmaz, Abdurrahman Yazıcı, Fatma Kanat, Adem Kabul.
DENETİM: Abdullah Kanpara, Kadir Öksüz Uygar Biber.

PEKİN KİMDİR?
1965 Başiskele Bahçecik doğumlu. 35 yıldır ticaretin içerisinde. 15 yıldan beri emlak işi yapıyor. Pekin Emlak’ın sahibi. Evli 3 çocuk babası. Sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı. Bahçecik Belediyesi meclis üyeliği ve Marmara Belediyeler Birliği meclis üyeliği görevlerinde bulundu.2009 yılından beri kurmak için çaba verdiği Kocaeli Emlakçılar Odası’nı 2016’da kurdu ve 1. Olağan Genel Kurul’da seçilmiş başkan oldu. 

HACIOĞLU KİMDİR?
1976 Kocaeli İzmit doğumlu, evli ve 1 çocuk babası. 13 yıldan beri aktif olarak emlak sektöründe hizmet veriyor. 2010 yılından itibaren KEM-DER’de başkan olarak göreve devam etmekte. Aynı zamanda dernek ve oda başkanları ile kanun çalışması komisyonunda yer alıyor.

hacioglu-yonetimi.jpgpekin-yonetimi.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum