1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emniyet’te terfi heyecanı
Emniyet’te terfi heyecanı

Emniyet’te terfi heyecanı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde görev yapan polisler, terfi mutluluğu yaşadı. 22 emniyet müdürü bir üst rütbeye terfi ederken; 9 emniyet amiri, 4. sınıf emniyet müdürlü

A+A-

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde görev yapan polisler, terfi mutluluğu yaşadı. 22 emniyet müdürü bir üst rütbeye terfi ederken; 9 emniyet amiri, 4. sınıf emniyet müdürlüğüne, 2 baş komiser emniyet amirliğine,  6 komiser baş komiserliğe ve 3 komiser yardımcısı da komiserliğe yükseldi.

Terfi hakkı kazanan 42 emniyet personeli için düzenlenen terfi töreni, İzmit Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'nin bahçesinde gerçekleştirildi. Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ömer Necati Özbahadır, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Uğur Dilbaz, İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, il emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, terfi hakkı kazanan müdürler ile polisler ve aileleri de bu terfi törenine katıldı.

ÇALKAVUR: “TAKIM RUHU ÖNEMLİ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, her zaman her rütbedeki emniyet personeliyle takım ruhuyla hareket ettiğini ifade etti. Çalkavur, “Göreve geldiğim günden beri her rütbedeki arkadaşımla takım ruhu içinde hareket ettim ve çalıştım. Başarımızın ardındaki anahtar budur. Kocaeli’nin bir huzur kenti olmasında bu takım ruhunun etkisi büyüktür. Terfi alarak bir üst rütbeye yükselen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bulundukları görevden bir üst rütbeye terfi ederek 1. sınıf emniyet müdürü olan ve aramızdan ayrılacak olan müdür yardımcıları Şahin Balkan ve Mesut Çelebi’ye de bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

TOPACA: “POLİSİMİZ İYİ ÇALIŞIYOR”

Vali Ercan Topaca da konuşmasında emniyet ve asayiş hizmetlerinin önemine değindi. Emniyet hizmetlerinin asla vazgeçilemeyecek hizmetlerden olduğunu belirten Ercan Topaca, “Emniyet hizmetleri toplumların hayatlarında oldukça önemlidir. Eğer bir ülkede asayiş ve emniyet yoksa orada her şey durur. Polis sokaklarda devletin güler yüzünü temsil etmektedir. Kocaeli’nin huzur kenti olmasında emniyet teşkilatımızın emeği büyüktür. İlimiz önemli yolların kesiştiği bir yer olmasına rağmen suçlarla oldukça iyi mücadele ediyoruz. Bu günde yıllarını emniyet ve asayiş konusunda hizmete adamış olan arkadaşlarımız bir üst rütbeye yükselerek yıllarca verdikleri mücadele ve harcadıkları emeğin karşılığını alıyorlar” diye görüş belirtti.

EMNİYET’TEKİ TERFİLER

Kocaeli Emniyeti bünyesinde terfi eden 42 emniyet personeline yeni rütbeleri verildi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Şahin Balkan ve Mesut Çelebi, 2. sınıf emniyet müdürlüğünden 1. sınıf emniyet müdürlüğüne yükseldi. Şahin Balkan ve Mesut Çelebi'nin rütbelerini Vali Ercan Topaca taktı. 1. sınıf emniyet müdürü olan Şahin Balkan ve Mesut Çelebi, bir süre sonra yeni bir göreve atanmak için merkeze alınarak ilimizden ayrılacak.

2. SINIF EMNİYET MÜDÜRLERİ

Ayrıca 3. sınıf emniyet müdürü olarak görev yapan Çocuk Şube Müdürü İlhami Çiftçi, Özel Harekat Şube Müdürü Adnan İmamoğlu, Ruhsat İşlem Şube Müdürü Cengiz Şahin, Yabancılar Şube Müdürü Erdoğan Taşdemir, İstihbarat Şube Müdürü Ali Öztürk, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Mehmet Akif Sırkıntı, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Salih Çalık, Muhabere Elektronik Şube Müdürü Taşkın Geçer, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Hakan Başkal 2. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti.

3. SINIF EMNİYET MÜDÜRLERİ

4. sınıf emniyet müdürü olarak görev yapan Dilovası İlçe Emniyet Müdürü Kıvanç Demir, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adem Şahin, İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Şenol Toklu, Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, EKKM Şube Müdürü Haluk Kopça, Eğitim Şube Müdürü Cabir Yeşiltaş, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Ercan Tarran, Karamürsel İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, Bölge Denetleme Trafik Şube Müdürü Mustafa Öktem ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Kamil Çelik ve Personel Şube Müdürü Zeynettin Sağlam 3. sınıf emniyet müdürü rütbesine yükseldi.

4. SINIFA YÜKSELENLER

Emniyet Müdürlüğünde emniyet amiri olarak görev yapan KOM Şubesi Amiri Nezir Özcan, Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Ahmet Turan Güneş, Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Hakan Şap, Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Ercan Özkan, Bekirpaşa Polis Merkezi Amiri Hakan Yağmur, Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Uğur Eldemir, Terörle Mücadele Şubesinde görevli Turan Şahin, Güvenlik Şube Müdürlüğünde görevli Mehmet Şahan ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğünde görevli Levent Aktay ise 4. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti

DİĞER TERFİLER

Başkomiserler Özlem Küçükali ve Melih Akın, emniyet amirliğine; komiser Resul Özdemir, Murat Çakır, Yunus Usluer, Özcan Alıcı, Osman Tipi ve Aycan Öztürk başkomiserliğe ve komiser yardımcısı Çelebi Fidan, Battal Saraçoğlu ve Ali Bayhan komiserlik rütbesine yükseldi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.