1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EMO’da yönetim istifa etti; Demokrat Mühendisler aday
EMO’da yönetim istifa etti; Demokrat Mühendisler aday

EMO’da yönetim istifa etti; Demokrat Mühendisler aday

Atalay Tercan başkanlığındaki yönetimin istifası nedeniyle Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin seçimli olağanüstü genel kurulu 26-27 Kasım Cumartesi-Pazar günlerinde yapılacak.

A+A-

4’ncü dönemde başkanlık yapan, 2 dönem de yönetimlerde yer alan Ahmet Sözen öncülüğündeki EMO Demokrat Mühendisler grubu önceki akşam basın toplantısı yaparak hafta sonunda yapılacak kongrede aday olacaklarını açıkladılar. EMO’nun olağanüstü genel kurulu 26 Kasım Cumartesi günü 10.00’da KYÖD’te yapılacak. 27 Kasım Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında da oda binasında oy kullanma gerçekleşecek. Olağanüstü genel kurulda 7 kişilik asil, 7 kişilik yedek yönetim kurulu seçilecek.

Ahmet Sözen’in başkanlığındaki EMO Şube yönetimine aday olan Demokrat Mühendisler Grubu listesinde şu isimler bulunuyor: Asil: Ahmet Sözen, Emrullah Çevirme, Kamil Erbay, Çiğdem Gündoğan Türker, Yasin Arıkan, Kazım Polat, Mustafa Aydın. Yedek: Ahmet Başarır, Arif Dolma, Serkan Topal, Servet İlçi, Zeynep Tuğçe Özcan, Halil Atay, Ahmet Biltekin.

KİMSEYİ DIŞLAMIYORUZ

Hedeflerinin gelecek dönemlerde sempozyum ve forum çalışmalarını daha fazla kitleye ulaşacak şekilde sürdürmek olduğunu belirten EMO Başkan adayı Ahmet Sözen, temel ilkelerinin birlikte üretmek ve yönetmek olduğunu söyledi. Sözen, “Hiçbir meslektaşımızı siyasi görüşleri için dışlamadık, aksine oda çalışmalarına hiçbir ticari ve siyasi çıkar gözetmeden katkı koyan tüm meslektaşlarımıza kucak açtık ve açmaya devam ediyoruz. Şube ve temsilcilik yönetimlerinde görev alan meslektaşlarımızın siyasi görüşleri değil, çalışmalara verdikleri katkılar göz önüne alınmış ve ön planda olmuştur. İşte bu yüzden oda yönetimlerini siyasi yapılara bağımlı kılmamak için adayız.” dedi.

YANLIŞ ENERJİ POLİTİKALARI

Meslektaşlarının ve meslek alanlarının sorunlarını çözmek için tüm üyeleri kucaklayarak mücadele verecek bir ekiple Demokrat Mühendisler olarak yönetime talip olduklarını belirten Sözen özetle şöyle konuştu: “TMMOB’nin onurlu duruşunu önceki dönemlerde olduğu gibi gelecek dönemde de devam ettirmek için halktan, emekten, barıştan yana tavrımızla EMO Demokrat Mühendisler olarak tekrar adayız. Enerjiden yararlanmak insanlık hakkıdır. Bu nedenle, enerjinin tüm tüketicilere yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve sürdürülebilir bir şekilde sunulması, temel bir enerji politikası olmalıdır. Yıllardır izlenen yanlış enerji politikaları yüzünden ülke kaynakları heba edilmektedir. Yanlış enerji politikalarının pahalı faturası halka ödeten vurguna dur demek için tekrar adayız.”

TMMOB’a bağlı 24 odadan biri olan EMO Kocaeli Şubesi’nin olağanüstü genel kurulunda Kocaeli,  Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük illeri, Gebze, Gölcük, Kdz.Ereğli ilçelerinden 3 bin 100 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. EMO’nun bünyesinde Elektrik Mühendisi, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Biyomedikal Mühendisi, Elektro-Mekanik Mühendisi, Elektroteknik Mühendisi, Kontrol Mühendisi ve Telekomünikasyon Mühendisleri bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.