1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. En öndeki isim: Nihat Ergün
En öndeki isim: Nihat Ergün

En öndeki isim: Nihat Ergün

Öyle sanıyorum ki, herkesin dikkatini çekiyordur. 12 Haziran seçimlerinden yüzde 50 oy alarak yeniden iktidar partisi olarak çıkan AKP'de Başbakan Erdoğan'dan sonra en çok ön planda gözüken

A+A-

Öyle sanıyorum ki, herkesin dikkatini çekiyordur. 12 Haziran seçimlerinden yüzde 50 oy alarak yeniden iktidar partisi olarak çıkan AKP'de Başbakan Erdoğan'dan sonra en çok ön planda gözüken isim, Nihat Ergün oldu.

Seçim öncesinde de bütün ulusal medyada, en çok Nihat Ergün gözüktü. Seçim bitti, Başbakan tatilde dinlenirken, AKP'de pek çok önemli, kamuoyunda tanınan isim varken, her konuda Nihat Ergün görüş beyan ediyor.

Kılıçdaroğlu'na cevabı, Nihat Ergün veriyor. Yeni dönemle ilgili olası gelişmeleri, örneğin devlete karşı işlenen suçlarla ilgili af olasılığını, daha pek çok önemli konuyu, Nihat Ergün kamuoyuna aktarıyor.

Ergün, Türkiye siyasetinde, AKP içinde çok önemli bir isim hâline geldi. Artık sadece Kocaeli'nin önde gelen siyasi aktörü değil, Türkiye siyasetinin, iktidar partisinin Başbakan'dan sonra gelen ilk birkaç isminden biri.

Bu kadar hızlı tasnif, bu kadar yavaş sonuç

Türkiye seçimini 12 Haziran Pazar günü yaptı. Siyasi partiler, liderler aylarca halkı etkilemek, ikna etmek için çalıştılar. 12 Haziran Pazar günü Türkiye'de seçmenlerin neredeyse yüzde 90'ı sandık başına gitti, oyunu kullandı.

50 milyon civarında seçmeni bulunan Türkiye'de seçim sonuçları, 12 Haziran Pazar günü akşamı saat 21. 00 sıralarında alınmıştı. Bütün sandıklar açılmış, bütün oylar sayılmış, hangi partinin hangi bölgeden kaç milletvekili çıkarttığı belli olmuştu.

Bugün 22 Haziran… Seçimin üzerinden 10 günden fazla süre geçti. Sayılmayan oy, kesinleşmeyen sonuç kalmadı. Milletvekilleri mazbatalarını aldı. Büyük bölümü TBMM'ye gidip, yeni dönem için kayıtlarını da yaptırdı.

Ancak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) hâlâ resmi ve kesin sonuçları açıklamadı. Seçimlerin bitmesi için, YSK'nın resmi ve kesin sonuçları açıklayıp, bunları TRT'de yayınlatması gerekiyor.

Bu işlemin bugün veya yarın yapılması bekleniyor. Ardından beş gün geçecek yeni vekiller Meclis'te yemin edecek. Bu yemin töreninin ardından, yine beş gün beklenecek Meclis başkanlığı ve başkanlık divanı seçimleri yapılacak.

Türkiye'de seçim sonuçları ile ilgili belirsizlik yok. Yine tek parti iktidarı olacak. Yine Recep Tayyip Erdoğan Başbakan olacak ve hükümetini kuracak. Ama güven oylamasının yapılıp, hükümetin fiilen görevine başlaması için daha nereden baksanız bir aylık zaman gerekiyor.

Türkiye seçimleri hızlı, düzenli yapmayı öğrendi. Bu kadar büyük coğrafyada, bu kadar çok seçmenli bir ülkede 4-5 saat içinde seçim sonuçları alınırken, seçim sonuçlarının resmen açıklanma sürecinin bu kadar uzaması normal değil...

Türkiye'nin işi var. Tamam, seçimden sonra herkes bir hafta on gün tatil yapsın. Dinlensin. Türkiye seçim sonuçlarını içine sindirsin. Ama bir seçim bittikten sonra resmi sonuçların açıklanması konusunun bu kadar ağırdan alınması, yeni Meclisin çalışmaya başlaması ve yeni hükümetin iş başı yapmasının bu kadar gecikmesi mantıklı ve uygun değil.

Türkiye boşuna vakit kaybediyor.

Acun, bakalım şimdi ne yapacak?

Acun Ilıcalı hiç tartışmasız Türkiye'nin en başarılı televizyon programcısı. Acun Medya isimli bir şirket kuran Ilıcalı, son yıllarda hem kış sezonlarında, hem yaz sezonlarında ekranların en çok izlenen programlarını yapmayı başardı.

Acun Ilıcalı, aslında Türkiye'de tamamen yeni, kendisi tarafından yaratılmış bir iş yapmıyor. Çok büyük ilgi gören “Var mısın Yok musun” da, “Survivor” da yıllar önce yurt dışında televizyonlarda yapılmış programlar. Hatta bu programlar Türkiye'de başka yapımcılar tarafından denenmişti de. Acun'un mahareti, bu bilinen programlar için seçtiği kişilerde.

Son olarak Survivor yarışması, insanları ekranları başına kilitledi.

Acun, bu program için Nihat Doğan'ı seçerek çok önemli bir isabet kaydetmişti. Programdaki ünsüz yarışmacılar da belli ki çok titizlikle belirlenmişler. Taner gibi bir adamı bulup çıkartmak kolay iş değil.

İnsanlar 12-13 hafta süren bu programı beğendi, takip etti. Programın yayınlandığı günlerin ertesinde işyerlerinde, sokakta en çok Survivor konuşuldu…

Acun en verimli dönemini yaşarken boş durmayacaktır. Önümüzdeki dönem Acun Medya'dan, Acun Ilıcalı yapımı yeni programlar izleyeceğiz. Bakalım, başarılı televizyoncu bu kez neler yapacak?.. Daha doğrusu, yapacağı programlar için kimleri yarışmacı seçecek?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.