1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. ERBAKAN HOCAMIZI RAHMETLE ANIYORUZ
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

ERBAKAN HOCAMIZI RAHMETLE ANIYORUZ

A+A-
         Zerreden küreye, her şeyi yoktan var eden, öldürüp dirilden rızıklandıran tüm âlemlerin sahibi ve hâkimi olan Yüce Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Saniyen âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) e sonsuz salat ve selamdan sonra,  diğer bütün peygamberlere selam olsun. 
         Salisen Hz. Âdem’den (as) günümüze kadar gelmiş geçmiş ve gelecek olan, iman ehli mümin ve mü’minelere, Yüce Allah (CC) rahmetiyle ve mağfiretiyle kurtulmalarını dilerken, rahmetli Erbakan Hocamızın taksiratlarını, hasenata tebdil etmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.
         Kıymetli Hocam, hayatınız boyunca, ülkenin selameti, insanların huzur ve mutluluğu için büyük bedeller ödeyerek yaptığınız tebliğ ve davet mücadelenizi talebeleriniz bir-bir yerine getirmeye çalışıyorlar. Sizinle beraber yürüyen insanlardan bir kısmı, ölümünüzden sonra nefsi arzularına mağlup olmuşlardır.  Milli görüş siyasetini, nefsi ihtiraslara çevirenlerin, milli görüş çizgisine aykırı olarak yaptıkları konuşmaları görmeden, aramızdan ayrılmanız sizin için bir rahmet, bizler için acı verici bir ıstırap olmuştur ve olmaktadır.
         Değerli hocam, hayatta iken, bizlere “ Ne olur, şer güçler beni anlamaya çalıştıkları kadar, bir seferde sizler beni anlayın” uyarısını yapıyordunuz. İtiraf etmeliyiz ki, bizler sizleri tam manasıyla anlayamadık. Anladık diyenler, sizin vefatınızdan sonra ne yaptıklarını neler konuştuklarını gördük ve görmekteyiz. Hayatında iken,  söylediklerinize ve yaptıklarınıza karşı gelenlerin kahir ekseriyeti, arkanızdan hüsnü zanda bulunduklarına şahit olduk ve olmaktayız.
Sağlığınızda sizlere muhalif olanlar “Allah Rahmet etsin, o milli ve yerli bir liderdi, bizler ona engel olduk. O ülkesi ve milleti için taviz vermeden direndi, bizler anlamadan bütün gücümüzle fikirlerine ve icraatlarına karşı geldik. Biz hakaretlerde bulunduk, o bize karşı yüzünden tebessümü hiç eksik etmedi, nezaketini bozmadı. Biz onu anlamak istemedik. O gerçekten haklıydı. Bizler iç ve dış güçlerin dolduruşuna geldik ve hata yaptık” dediler. 
         Bu ve benzeri birçok itiraflara ve takdirlere milletçe şahit olduk. Lakin bu itiraf ve takdirlerin ne manaya geldiğini, yolumuzun üzerindeki birçok engellin nasıl kalktığını bir kısım milli görüşçüler anlayamadı. Sözünü ettiğimiz milli görüşçüler, dünkü engellerin tesirinden kurtulamadıklarından, faydalı olur düşüncesiyle iyi niyetle, paralel denilen cemaatin medyasından, AK partisini eleştirmek onlarla aynı karede resim vermeyi marifet sandılar. Millet bu arkadaşları uyardığı halde, kendileri yaptıkları yanlışı fark edemediler.  
         Dilleriyle sizleri sevdiklerine şahit oluğumuz, lakin kalpleriyle sizleri sevip sevmediklerini tam olarak anlayamadığım yol arkadaşlarınızdan birileri, parti divan toplantılarında ve televizyon ekranlarından maksadını aşan konuşmalar, sizlerin manevi şahsiyetinize verdikleri eziyetin acısını sizin kadar hissetmezsekte,  Sizleri hesapsız seven milyonların kalbini de yaralamıştır.  
Yaşantınız çileli ve anlamlıydı. İlim ve irfan sahibi bilge insandınız. Sağlığınızda kıymetinizi bilemedik. Ölümünüz bizlere çok acı geldi. Zemheri soğukta titreyen öksüz, yetim çocuklar gibi kıvrandık. Cenaze namazınıza Genelkurmaydan yargı mensuplarına, siyasetçilerden İslam ülkelerinin temsilcileriyle birlikte milyonlar katıldı. Tabutunuza talebelerinizden Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, O günün Başbakanı bugünkü Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan ve diğerleri omuz verdi. 
 
         Milyonlarca insan tekbir sesleriyle arkanızdan yürüdü. Bütün dünyada gıyabınızda cenaze namazları kılındı. Bu yönünüzle asrımızın sevilen ve sayılan bir lideri olarak anıldınız ve anılacaksınız. Çünkü sen Yüce Allah’ın emirlerine iman eden, O’na tam teslim olmuş bir kul olarak, emirlerini yerine getirmeye gayretli bir lider olarak tarihe geçtiniz.
         İfrat ve tefrite düşmeden söylemek gerekirse, yaşadığınız zaman sureci içinde, ülkemizin özgürleşmesi ve kalkınması uğrunda attığınız adımlara karşılık, en fazla bedel ödeyen bir lider olarak anılmaktasınız. Devletin yönetimine söz sahibi olan, askeri, siyasi, adli ve diğer kurumlarda görev alan, ehli vicdan sahibi yetkililer, sizler için örnek bir insan ve bilgili biryol gösterici olduğunuzu ifade etmektedirler.
         Sağlığınızda sizlere muhalif olan bazı siyasiler ve yazarlar, rakiplerini alt etmek için sizleri haklı görmeleri, dolayısıyla size karşı yaptıkları haksızlıkları itiraf etmeleri Allah’ın bir lütfu olarak bizleri mutlu ederken, bu imkânları kullanamayan dostlarımız, aile içi basit meselelere boğularak bizleri üzmektedirler.
Değerli hocam, hayatınız boyunca projelerinizle, icraatlarınızla fikir ve düşüncelerinize,  tüm müslümanların ufuklarını açmaya çalıştınız. Sözde sizleri takip eden, yıllarca sizlere muhalif olanlarla yan yana durarak resim verenleri gördükçe, şu cümlenizi daha iyi anlamış olduk. “Ben tek başıma tırnaklarımla kazıyarak buraya kadar geldim”  Değerli hocam projeleriniz kimlerin hayatta geçirdiğini milletimiz görüyor ve takdir eriyor,  El Fatih..                           
                                                                            
                                                                     
 
Bu yazı toplam 747 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum