1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erenkaya'dan 13 maddelik manifesto
Erenkaya'dan 13 maddelik manifesto

Erenkaya'dan 13 maddelik manifesto

CHP’de seçime sayılı günler kala çalışmalarını hızlandıran İl Başkan Adayı Hikmet Erenkaya 13 maddelik bir bildiri yayınladı ve partililere söz verdi

A+A-

CHP İl Başkan adaylığı yarışının öne çıkan isimlerinden Hikmet Erenkaya seçime sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamın son olarak 13 önemli söz verdiğini söyleyerek bir açıklama yapan Erenkaya, “sözümüz söz” diyerek vaatlerini aktardı. Bildirgede gençler, kadınlar ve ön seçim gibi önemli konuların altını çizen Erenkaya “Ön seçimin her platformda yılmaz savunucusu olacağız” şeklinde ifadelere yer verdi.

İŞTE O BİLDİRİ

YENİ NESİL SİYASET

Kocaeli Genelinde Sosyal Medya Takip Komisyonu Kurulacak. Profesyonel bir ekip tarafından hem partinin resmi hesaplarının doğru kullanılmasına rehberlik edilecek hem de tüm parti üyelerinin eşgüdüm içinde hareket etmesi sağlanacak.

DİJİTAL MEDYA STRATEJİLERİ OLUŞTURULACAK

Seçimden seçime kampanya anlayışı terk edilerek "aralıksız hazırlık" anlayışına geçilecek. İnternet tabanlı tüm platformlarda “7/24 Siyaset” dönemi başlayacak. Kocaeli örgütümüze ait ve tüm yöneticilerin aktif kullanacağı akıllı telefon uygulaması hayata geçecek.

YALAN HABERLERLE ETKİLİ MÜCADELE EDİLECEK

Organize kötülüğün sanal dünyada ne kadar hızla yayılabildiği gerçeğinden hareketle partimizi veya belediye başkanımızı hedef alan tüm saldırılara/linç kampanyalarına karşı aktif mücadele edilecek. Sanal dünyanın "itibar suikastlarının" mecrası olması engellenecek. Fatma Kaplan Hürriyet’e yapılan asılsız iftiraları hep birlikte yakın zamanda yaşadık.

GENÇLERLE SİYASET

Kocaeli Üniversitesindeki Kulüp / Topluluk Örgütlenmelerine Alan Açılacak. Partinin ilkelerini benimsemiş farklı isimlerdeki öğrenci topluluklarının/kulüplerinin partiyle yakın ilişki içinde bulunmaları ve Üniversitelilerin bir birlik çatısı altında toplanması için altyapı oluşturulacak.

GENÇLER ADAY GÖSTERİLECEK

"Aday gösterdik" diyebilmek için son sıraları gençlere ayırma alışkanlığına son verilecek. Yerel ve Genel seçimlerde alınan sonuçlar göz önünde tutularak "seçilebilecek sıralar" gençlere ayrılacak.

GENÇLERİN SÖZÜ DUYULACAK

Elektronik ve basılı yayınlarla gençlerin fikirleri tüm örgüte ve kente yayılacak.

KADIN ODAKLI SİYASET

Kadın Örgütlerinin Partiyle Olan Bağları Kuvvetlendirilecek. Kocaeli genelinde ya da il/ilçe bazında örgütlenmiş tüm kadın dernekleriyle/oluşumlarıyla iş birliği içinde olunması sağlanacak. Kadın örgütlerinin gündemi partinin de ana gündemi haline getirilecek.

ULUSLARARASI KADIN ÖRGÜTLERİ

Her bir kadın milletvekili/belediye başkanı ve kadın kolları başkanımızın yurtdışındaki ilgili kuruluşlarla iletişim halinde olması, yurtdışı kadın örgütlerinin deneyimlerinden faydalanması sağlanacak. Gerekli bütçe için Kocaeli İl Başkanlığımız tarafından kaynak yaratma projeleri uygulanacak. Yurt dışındaki CHP Örgütleri iletişime geçilerek gerekli adımlar kolaylıkla atılabilir

ÖRGÜTLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Yönetimlerde ilçe örgütlerine ayrılacak kotanın belirlenmesindeki ana kriterlerden biri kadın üye sayısının artışı olacak. Kadınları siyasete daha çok çeken her parti birimi ödüllendirilecek.

ÖRGÜT İÇİ KURUMSALLAŞMA

Sivil Toplum Örgütlerine ve Sendikalara Söz Hakkı Verilecek. Partinin temel ilkeleriyle paralel düşünceye sahip her örgütlü yapı, partiyle yakın ilişki içine sokulacak. Örgütlenme Modeli Çağa Uygun Hale Getirilecek. Teknolojinin hızla değişmesi ve şehirleşmenin yoğunlaşması sebebiyle ortaya çıkan yeni durumlar göz önüne alınarak işleyen bir model kurulacak.

HER MAKAMIN HAKLARI ORTAYA KONACAK

Aynı unvana sahip iki kişiden birinin diğerine göre öne geçmesi ya da farklı muamele talep etmesi engellenecek. Başarı ödüllendirilecek, başarısızlık durumunda gereği yapılacak.

KOMİSYONLAR AKTİF HALE GETİRİLECEK

Komisyonlar aktif hale getirilerek güçlendirilecek. İl ve İlçe örgütlerimizdeki komisyonlar partinin yönetici kadrolarının yetiştirildiği laboratuvarlar haline getirilecek. Siyasi kadroların hep aynı çember içinden seçildiği kısır döngü bitirilecek.

ÖRGÜTÜ, ÖRGÜT YÖNETECEK

Örgüt içi çekişme ve dargınlıkların önüne geçmenin tek yolu adaletli önseçimdir. Örgütlerimizde, örgütümüzün istediği değişim de ancak sandıkta olur. Ön seçimin her platformda yılmaz savunucusu olacağız.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum