1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erkek milleti değil mi?
Erkek milleti değil mi?

Erkek milleti değil mi?

- Ne oldu şekerim bugün üzgün gördüm seni? -Ay bu erkeklerle başım belada… - Kimin değil ki şekerim? Ne oldu, hangisi üzdü seni? - Anneciğim, “şu güzelliğim başıma bela oldu.

A+A-

- Ne oldu şekerim bugün üzgün gördüm seni?

-          Ay bu erkeklerle başım belada…

-          Kimin değil ki şekerim? Ne oldu, hangisi üzdü seni?

- Anneciğim,  “şu güzelliğim başıma bela oldu. Ne bakkalı kalmıştı, ne fırıncısı… Hepsi peşimde pervane olmuşlardı,” derdi de güler geçerdim. Hani sana söz etmiştim. Geçenlerde bizim şirketin personel servisinde tanıştığım bir çocuk vardı…

-          Eeee

- Eeesi, biz bununla birkaç defa yan yana oturduk. Sohbet, muhabbet derken, fark ettik ki, epey ortak yönümüz var. Zaten biliyorsun, insanlar beni severler.

-          Bilmez miyim… Ee sonra?

- Sonra birkaç defa çay içtik. Yazık annesi de hastaymış. Şöyle böyle derken, bu bana abayı yakmasın mı? Hemen ilanı aşk etti.

-          Ay ne romantik!

- Gururum okşandı tabii… Ancak ben medeni bir insanım. Bilirsin erkekler böyle yaparlar, sonra sen yüz göstermezsen seni arkadaş olarak da kabul ederler. Kendimden biliyorum. İşte bu çocukcağızın beyhude çırpınışı beni bir hayli üzdü.

-          Recai ne oldu peki?

- Ay o da deli divane oluyor. Biliyorsun, onunla da bizim şirketin katıldığı bir fuarda tanışmıştık. Stantta şirketlerinin dergisini satıyordu. Sonra bu çocuk benim aklıma takıldı, dedim bir mail atayım halini hatırını sorayım. Ay sormaz olaydım. Bana yazmaya başlamasın mı? Neyse anacığım, biz bununla sabahlara kadar konuşuyoruz. Erkekleri bilirsin, hemen seni hayatının kadını yaparlar.

-          Evlenme mi teklif etti yoksa?

- He, desem o saatte evlenirdik. Ben asıl onun zekâsına hayran kaldım. O zekâyla bir ömür geçirebilirdim.

-          Şu Şarlo ne oldu?

- Aman sorma, bir başka fuarda Şarlo ile karşılaştım. İyi hoş çocuk, Amerika görmüş. Çok iyi üniversitelerde okumuş. Ondan bir şeyler kapmak için “vallahi ben sizi bir daha bırakmam” dedim. Bilmiyorum, nereden cesaret aldıysa, ertesi gün iş çıkışı bizim şirkete gelmesin mi? Birlikte yemeğe çıktık. Sonra akşam beni evime bıraktı.

- Eğitim almaya gittiğin yaşlı adam ne oldu?

- O da başka bir hikâye… Ben buna jest olsun diye, çiçek ve çikolata yaptırdım. Güzel makyaj yaptım. Yanında güzel olmak istedim. Bizimki bunu yanlış anlamasın mı? Ay bir iltifatlar bir iltifatlar sorma gitsin… Tutturdu birlikte yemeğe gidelim diyor.  Şimdi bir dergiye yazı gönderecek olsa önce bana gönderiyor…

- Peki şu yurtdışında eğitime giden arkadaşın?

- Ne bileyim o da bir tuhaflaştı… Ben ona mailde, yanaklarından öpüyorum, önümüzdeki toplantıda kavalyem sensin, diyerek gülücükler saçmıştım. Ser verip sır vermeyen çocuk birdenbire bir tuhaf davranmaya başladı. Ayol biliyorsun, işte tipik erkek davranışı…

- Aaaa bilmez miyim şekerim! Şu bizim şirkette eğitim vereceğin departman ne oldu?

- Behçet’i mi söylüyorsun! Daha üniversite döneminden tanışıyoruz. Sağ olsun bana çok yardımı dokundu. Bir gün, bana, “ben eğitimci oldum, bu işten de para kazanıyorum. İstersen bize katılırsın” dedi. O dönemde de ev işine girdiğim için paraya şiddetle ihtiyacım var. Birkaç kere buluştuk; çay kahve içtik. Sonra askere gitti. İrtibatı koparmadı, devamlı görüştük. Fakat sonra niyetinin başka olduğunu hissettirince ondan da soğudum. Erkek milleti değil mi işte, hepsi aynı…

- Allah’tan bunca işine rağmen sosyal projelere de vakit ayırıyorsun. Burs ayarladığın şu üniversite öğrencisi çocuk ne oldu?

- Şekerim, onu da hayatın dikenleri yolları konusunda iyiden iyiye hazırlıyorum. Kolay değil, başından bir sürü olay geçmiş çocukcağızın. Bir tesadüf eseri tanışsak da, saatlerce onunla internette sohbet ederek elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Komşuları da seferber ettim. Eee eğitim çok önemli değil mi? Geçenlerde de baktım güzellik falan bir şeyler geveliyor ağzında… Hemen cevabı yapıştırdım: “Her güzelin tadını almak kolay değil!”

- Ağzına sağlık, ne güzel söylemişsin, ya sormayı unuttum, ne oldu sizin Can’la ilişkiniz?

- Ne olacak hayatım, adam medeniyetten nasibini almamış… Yok bu adam sana niye çiçek verdi, yok hiç tanımadığın kişilerle neden arkadaş oluyorsun? Yok bu samimiyet nereden geliyor? Erkek milleti değil mi, karşı cinsin bana ilgi göstereceğini kabullenemiyor bir türlü. Ben de çektim resti. Şimdi ayrıyız.

- Oh iyi yapmışsın! Ben de Necati’den ayrıldım… Baktım taksit taksit ayrılamayacağım… İstemediğimi türlü şekillerde belli ettim, anlamadı. Ben de bir meseleyi bahane ettim. Pireyi deve yaptım. Ayrıldım. Oh olsun…

- Oh olsun…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.