1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erken seçim yapılırsa, vatandaş oyunu aynı partiye verecek
Erken seçim yapılırsa, vatandaş oyunu aynı partiye verecek

Erken seçim yapılırsa, vatandaş oyunu aynı partiye verecek

Türkiye 7 Haziran seçimlerinin ortaya çıkarttığı siyasi tablo içinden yeni bir hükümet arıyor.

A+A-
Türkiye 7 Haziran seçimlerinin ortaya çıkarttığı siyasi tablo içinden yeni bir hükümet arıyor. Bu arada erken seçim beklentileri de yükseliyor. Bu hafta İzmit’te sokaktaki vatandaşa, “Erken seçim olursa kime oy verirsiniz?” diye sorduk. Görüştüğümüz 12 seçmenin tamamı, erken seçim halinde, yine 7 Haziran’da oy verdiği partiyi tercih edeceğini söyledi. 
Hürriyet iyi bir  vekil olacak 
“- 7 Haziran’da oyumu CHP’ye verdim. Bence Atatürk ilke ve devrimlerini savunan tek parti CHP’dir. Çağdaş, özgür bir ülkede yaşamak istiyorum. Hükümet kurulamaz da erken seçime gidilirse, yine oyumu CHP’ye veririm. Mevcut milletvekilleri içinde özellikle Fatma Kaplan Hürriyet’in çok başarılı olacağına inanıyorum.”
ŞENGÜL ÖNEM(20-Öğrenci) 
HDP’ye oy verdim. Yine Demirtaş derim 
“-Bence CHP  artık misyonunu tamamladı. Vizyonu kalmadı. Kılıçdaroğlu’nun da görevi bırakması gerekiyor. Bu nedenle 7 Haziran’da oyumu HDP’ye verdim.  Erken seçim olursa, yine HDP’ye oy veririm.  HDP Genel Başkanı Demirtaş’ı beğeniyorum. Kocaeli milletvekilleri içinde en çok Ali Haydar Konca’dan ümitliyim.” 
ARDA TAŞKIN(22-Öğrenci) 
MHP’liyim erken seçimde de oyum MHP’ye 
“- Gerçek manada milliyetçiliği ve Atatürkçülüğü temsil eden tek parti MHP’dir. Son genel seçimlerde MHP’ye oy verdim. Erken seçim olursa, yine tereddütsüz MHP’ye oy veririm.  Çok haksız eleştirildiğini düşündüğüm Saffet Sancaklı’ya güveniyorum. Kocaeli’nin en iyi milletvekili Saffet Sancaklı olacaktır.”
BORAN IŞIK(23-Öğrenci)
İstikrar için AKP’ye oy veriyorum 
“- Son genel seçimlerde oyumu AKP’ye verdim. Türkiye’de siyasi istikrarın devam etmesi gerektiğine inanıyorum. AKP iktidarı döneminde 13 yıldır eğitimden sağlığa, ekonomiden spora kadar her alanda çok önemli işler yapıldı. Erken seçim olursa oyum yine AKP’ye. Kocaeli milletvekilleri içinde bu şehre en fazla hizmeti Fikri Işık yapacaktır.” 
KEREM SOYDAŞ(25-Çağrı Merk. çalışanı)
Sancaklı ve Hürriyet’e güveniyorum 
“- 7 Haziran seçimlerinde oyumu MHP’ye verdim. Yıllardır aynı ideolojiyi savunan, içlerinden kimsenin yolsuzluk olaylarına karışmadığı parti MHP’dir.  Erken seçim olursa, yine oyumu MHP’ye vereceğim.  Kocaeli milletvekilleri içinde MHP’li Saffet Sancaklı ile CHP’li Fatma Hürriyet Kaplan’ın ön plana çıkacaklarına inanıyorum.” 
FİKRİYE TUNÇ(36-Gıda Teknikeri)
CHP’li üç milletvekilinden umutluyum 
“- Son genel seçimlerde oyumu CHP’ye verdim. Atatürkçü bir ailede yetiştim. Ne zaman seçim olsa, yine CHP’ye oy veririm. Bu dönem Kocaeli’den seçilen CHP milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan’dan çok umutluyum. İlimiz için çok yararlı olacaklarına inanıyorum.”
FATMA ERGÜN(26-Muhasebeci) 
Yoksullara desteği için oyum AKP’nin
“-Son genel seçimlerde de her zaman olduğu gibi oyumu AKP’ye verdim. Yıllardır erzak, kira, kömür yardımı alıyorum. Bu yardımlar kesilirse, çoluk çocuk aç kalırız. Limon satarak geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Yeniden seçim olursa, elbette yine AKP’ye oy vereceğim.  Kocaeli milletvekilleri arasında özellikle Fikri Işık’a çok güveniyorum.” 
DİLAVER KAYA(40-Seyyar Satıcı) 
CHP’ye oy verdim. Seçim olsun yine aynı
“-Atatürkçü, laik, demokratik, özgür bir ülkede yaşamak istiyorum. AKP iktidarı devam etseydi, şeriat rejimine geçiş kaçınılmazdı. Bu nedenle CHP’ye oy verdim.  Erken seçim yapılırsa, yine CHP’ye oy vereceğim. Kocaeli milletvekilleri arasında, kadın olduğu için en çok Fatma Kaplan Hürriyet’ten umutluyum.” 
CANSU TEKİN(27-Kuaför) 
Erken seçim olursa, AKP daha da düşer 
“-7 Haziranda oyumu HDP’ye verdim.  Artık Kürtlerin de bizlerin de bu topraklarda eşit haklarla yaşamamız gerektiğine inanıyorum. Erken seçim olursa ben oyumu yine HDP’ye veririm. Erken seçimde AKP’nin oyları azalır.  HDP oyları biraz daha artar. Kocaeli milletvekilleri içinde en çok Ali Haydar Konca’ya güveniyorum.”
GÖKHAN ÇINAR(32-Kafe İşletmecisi)
Müslümanım, oyumu da AKP’ye veririm 
“- Son genel seçimlerde AKP’ye oy verdim.  Çünkü müslümanım. Ülkemde dinimin gereklerini özgürce yaşamak istiyorum.  Çocuklarımın türbanla rahatça eğitim görebilmesini istiyorum. Erken seçimde oyumu yine AKP’ye veririm. Kocaeli milletvekilleri içinde Fikri Işık ve İlyas Şeker’in çok başarılı olacaklarına inanıyorum.” 
ZAFER ÖZBEK(34-Garson)
Erken seçim olursa, yine CHP’ye veririm
“-7 Haziran’da CHP’ye oy verdim. Çünkü Atatürkçüyüm. Ülkemin İran’a dönmesini istemiyorum.  AKP’nin 13 yıllık iktidarında insanlar üzerinde korku imparatorluğu oluşturuldu. Din konusunda baskı yapıldı. Erken seçim olursa, kuşkusuz yine CHP’ye oy veririm. Kocaeli milletvekilleri içinde en çok Fatma Kaplan Hürriyet’ten umutluyum.”
VİLDAN KARAKAŞ(27-İşsiz) 
Halkların kardeşliği için HDP 
“- Son genel seçimlerde oyumu HDP’ye verdim. Halkların kardeşliğini, eşitliği, işçi, memur, emekli haklarını, inanç özgürlüğünü ve demokrasiyi gerçekten savunan tek parti olarak HDP’yi görüyorum.  Erken seçim olursa yine HDP’ye oy veririm. Kocaeli milletvekilleri arasında da en çok Ali Haydar Konca’ya güveniyorum.” 
MİTHAT AKIN(44-Galerici) 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum