1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ersoy: “Kendi evrakları ile kendilerini yalanladılar”
Ersoy: “Kendi evrakları ile kendilerini yalanladılar”

Ersoy: “Kendi evrakları ile kendilerini yalanladılar”

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, dün İzmit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “1453 günde 145 gün çalıştı, Hizmet-İş Sendikası sendikacılık yapmıyor algı oluşturuyor” açıklamalarına cevap verdi.

A+A-

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy şunları söyledi: “İzmit Belediyesi hala algılarla toplumu kandırmaya devam ediyor kendi yayınladıkları belgelerde kendi kendilerini yalanladıkları ortadadır, bizim sürecin başından beri ifade ettiğimiz İbrahim Efe geçmiş dönemde ruhsat denetim müdürlüğü tarafından kendisine tanımlanmış işini yapmaktadır bir çoğu gece olmak üzere kolluk kuvvetleri ile denetim ve mühürleme işi yaptığı için kart basmaktan müdürlüğü tarafından muaf tutulmuştur bu sadece İbrahim Efe için değil İzmit Belediyesi’nde çalışan mesai mefhumu belli olmayan veya dış görevde çalışan işçiler için de geçerlidir.

Yani bir kişinin kart basmaması onun çalışmıyor anlamına gelmediğini belediyecilik geçmişi olan herkes tarafından bilinmesi gerekir. İzmit Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasında da yıllardır benim Efe’nin amirliğini yapan Erdal Kahveci’nin İbrahim Efe’nin çalıştığını ve verdikleri görevleri fazlasıyla yaptığını diğer mesai arkadaşlarım gibi ben de şahidim dedi.

 

ÇALIŞMIYORSA NEDEN MAAŞ ÖDENDİ?

Bizim geçmişte yaptığımız açıklamalarda İbrahim Efe’nin böyle çalıştığını ancak 31 Mart seçimlerinden sonra yönetimin 13.09.2019 tarihinde Ruhsat Denetim Müdürlüğü tarafından kendisine bundan sonra kart basması ile ilgili resmî yazısından sonra kart bastığı, ancak 26.06.2019 tarihinde, İzmit Belediyesi tarafından siyasi duruşundan ve İzmit halkının sorunlarını dile getirmesi işverenin hoşuna gitmemesinden dolayı disipline sevk edilmiş ve işten çıkarılmıştır. İbrahim Efe madem sizin söylediğiniz gibi 31 Mart’tan sonra çalışmıyor ise neden kendisine resmi uyarı yapılmamış, neden tutanak tutulmamış ve altı ay da maaş ödenmiştir. Üstelik 31 Mart’tan sonra İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün kart basmayan herkese uyarı ve ceza verdiği her işçi tarafından bilinmekteyken, İbrahim Efe geçmiş dönemde çalıştığı gibi çalıştırılmaya devam edilmiş ancak siyaseten kendilerine boyun eğmediği için düğmeye basılmış ve işinden edilmiştir bu durum kendilerinin İbrahim Efe’ye göndermiş olduğu tutanakta basına servis ettikleri çalışmıyor, kart basmıyor evraklarında da görülmektedir. Buna rağmen hala İzmit Belediyesi tarafından toplumu yanlış yönlendirmek için algı oluşturulmaya devam edilmektedir bizim haksız yere işten atılmış bir işçinin yanında durduğumuz için kendisinin haklı olduğunu bildiğimiz için yapmış olduğumuz bu eylemde İzmit Belediyesi yönetimini rahatsız etmiş olacak ki basınında bu şekilde açıklama yapmaktadır. Hizmet-İş Sendikası olarak dün olduğu gibi yarın da haksız hukuksuz bir şekilde işinden, aşından edilmiş herkesin yanında olacağımızın bilinmesini isteriz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
13 Yorum