1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. Esad’severler ve suriye çıkmazı!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Esad’severler ve suriye çıkmazı!

A+A-
Şu Suriye hadisesi çok girift bir hadise… İçinden çıkılması oldukça zor. Beşar Esad, bir gün daha fazla koltuğunda oturmak için ülkesini ateşe vermekten zerre kadar çekinmemektedir. Nitekim, vatandaşları ülkemiz başta olmak üzere bazı komşu ülkelere sığınmış, birçokları da sürünerek yaşam mücadelesi veriyor. Hatta vatandaşlarının önemli bir bölümü de, ülkemizde dilenerek hayat-memat mücadelesi veriyor. 
Değerli dostlar, bir ülke düşünün ki, basiret ve ferasetten yoksun idarecileri var ve o ülke huzur içerisinde olsun. Sizce bu mümkün mü? Elbette ki, mümkün değildir. İşte Suriye ve Irak. Ne yazık ki, ülkemizi de aynı şekilde destabilizasyona sürüklemek istiyorlar. Bunu yaparken de düşman saflarında birleşen paydaşlardaki heterojen yapı bile tek başına ürkütücü olmaya yetiyor. 
Suriye’deki bu kaosun baş mimarı Esad olduğu biliniyor olmasına rağmen, ülkemizdeki bazı aymaz siyasetçiler, sırf cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan kin ve nefretlerinden dolayı, Esad ile aile fotoğrafı çektirmenin gayreti içerisindeler. Hani, Doğu Perinçek’i anlarım da, ya yıllarca Milli Görüş saflarında yer alan, ardından Ak Parti’nin ilk 5 ismi içerisindeyer alan, bakanlık yapan ve sonra da ayrılıp parti kuran ve burada da tutturamayan Abdullatif Şener’e ne demeli? O da binmiş Doğu Perinçek’in kayığına meçhule doğru yelken açmaya devam ediyor. Tıpkı Varyag gemisi gibi, ne rotası belli; ne de ruhu var. 
Ülkemizde muhalefet demek, “Anti Tayyipçilik” demek… Şu Kılıçdaroğlu’nun haline bakar mısınız? O da gidip Esad’ı ziyaret etme “şerefine” nail olmuştu. Aynı Kılıçdaroğlu Ağza alınmayacak lafları ağzına alabiliyor. Son olarak birçok yazarı hedef alan “Alçaklar, şerefsizler, haysiyetsizler ve namussuzlar” gibi sözler sarf ederek harpte bile düşmanın düşmanına karşı telaffuz etmekten hicap duyduğu bir üslupla… Hem de binlerce liralık tazminatı göze alarak. Sahi, bu tazminatları cebinden mi ödüyor; yoksa İş Bankasından mı? Doğrusu bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. Cevap verirlerse sevinirim. 
Peki ya, İngiltere’de katıldığı bir programda “ Esad Suriye’den gitmeli” diyen ABD Dış İşleri Bakanı John Kerry’nin gidip Esad’ı ziyaret ederek O’na övgüler yağdırması çelişkisine ne diyeceksiniz? Değerli okurlarım, anlayacağınız at izi ile it izi bir birine karışmış durumda. Kimin ne için, ne yaptığı belli değil. Bir “çıkar” kelimesidir almış başını gidiyor. Ahlak desen, hak getire. Her kes çıkar peşine takılmış tutturmuş bir yol gidiyor. 
Allah, uhdesinde ahlak barındırmayan “çıkar”dan bizleri ve ülkemizi korusun.
Bu yazı toplam 748 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.