• BIST 107.700
  • Altın 143,977
  • Dolar 3,5286
  • Euro 4,1426
  • Kocaeli 29 °C

Eşcinsellik mikrobu!

M.Zeki CANŞİ
“Eşcinsellik”, “lezbiyenlik” ve “Ensest” ilişki biçimleri fıtrata aykırı olup hududullahın ve hukukullahın dışına çıkılan ilişki biçimleridir. Birer felaket örnekleri olarak karşımızda duruyorlar. Tabi, bu üç illetli durumu bir makalede ele almak mümkün değil. Zira, geniş konular, sosyolojik vakıalar ve her biri için birer kitap yazılacak kadar önemli konular.
Bu gün, giderek meşrulaştırılmaya çalışılan “eşcinsellik” illeti ile alakalı bir yazı yazma ihtiyacını hissettim. 
Değerli dostlar; meşru olan, bir kadın ile bir erkeğin birlikteliğidir. Bu, Cenab-ı Allah’ın Bakara suresinin 187.ayet-i kerimesinde: “…hünne libasün leküm ve entüm libasün lehünne” Türkçesi: Kadınlar siz erkekler için örtüdür, siz erkekler de kadınlar için birer örtüsünüz” buyurduğu gibi… Bu ayet, fıtratın gereğini hem neslin devamı açısından ve hem de olası sapkınlıkların bertaraf edilmesi açısından bütün çıplaklığıyla ortaya koymuştur. Dikkat ederseniz önceliği de kadına vererek, kadına verdiği önemi ayrıca dikkatlerimize sunuyor. Bu da, ayrı bir konu. Buna girmeyelim. 
Giderek yaygınlaştırılmaya ve meşrulaştırılmaya çalışılan Lutilik illeti, o kadar korkunç boyutlara ulaşmıştı ki, Lut A.S. kavminin helak olması için Allah’a niyazda bulunmak zorunda kaldı. Lut kavmi, özellikle lutîlikle, erkek erkeğe tatmin yolunu seçmekle meşhur olmuştur. Hz. Lut’un bütün ikazlarına rağmen bu işten vazgeçmemişlerdir. İşte bu gün meşrulaştırılmaya çalışılan eşcinsellik de Lutîliğin bizatihi ta kendisidir. İsterseniz, konunun daha iyi anlaşılması için Lut a.s kavminin helâkına sebebiyet veren bu eşcinselliğin doğurduğu felâketin özetini Kur’an’dan takip edelim:
“Elçilerimiz, yakışıklı birer delikanlı suretinde Lut’un yanına gelince, onların melek olduğunu henüz bilmeyen Lut, kadınları bırakıp erkeklere yönelen sapık hemşerilerinin bu gençleri taciz edeceğinden korkarak, onlardan dolayı üzüntü ve endişeye kapıldı. Misafirlerini koruyacak gücü olmadığını görerek onlar yüzünden içi daraldı ve kendi kendine, “Bugün çok çetin bir gün olacak!” dedi.
Şehre gelen yabancıların Lut’un evinde misafir olduğunu haber alan kavmi, sapık arzularının kamçılamasıyla, âdeta kudurmuş bir hâlde koşarak Lut’un kapısına dayandılar. Zaten öteden beri böyle çirkinlikler yapmayı âdet hâline getirmişlerdi. 
Lut, “Ey kavmim!” dedi, “İşte kızlarım; onlarla evlenip meşru ve doğal yollarla arzularınızı tatmin etmeniz, sizin için erkeklere yönelmekten çok daha temizdir. Öyleyse, Allah’tan korkun da misafirlerime tacizde bulunarak beni rezil etmeyin! İçinizde aklı başında bir adam yok mu sizin?” 
Buna karşılık onlar, “Sen de gayet iyi bilirsin ki, bizim senin kızlarında gözümüz yok. Çünkü kadınlarla ilgilenmiyoruz biz. Sen aslında bizim ne istediğimizi pekâlâ bilirsin!” dediler.
Bu azgın topluluk karşısında tamamen çaresiz kalan Lut, “Ah, keşke size karşı koyabilecek gücüm olsaydı yahut şerrinizden korunabileceğim sağlam bir kaleye sığınabilseydim!” dedi. Şehre sonradan yerleşen bir yabancı olduğu için, kendisini savunacak kabile desteğinden yoksundu. İşte, Lut Peygamber’in üzüntüsü doruk noktasına ulaşmıştı ki:
Sonunda melekler gerçek kimliklerini ortaya koyarak, “Ey Lut!” dediler, “Bizler Rabb’inin elçileriyiz. Artık korkmana, üzülmene gerek yok! Çünkü onlar senin kılına bile dokunamazlar! Zaten kısa bir zaman sonra hepsi helâk edilecektir! Bunun için, gecenin bir vaktinde ailenle birlikte şehri terk etmek üzere yola çık. İçinizden hiç kimse kâfirlerle birlikte olma özlemiyle geriye dönüp bakmasın! Ancak karın hariç; çünkü o, zalimlerin yanında kalmayı tercih edecek. Bu yüzden de, onların başına gelecek olan azap, onun da başına gelecek. Onların helâk edilme zamanı sabah vaktidir; sabah vakti de yakındır, değil mi?”
Ve nihayet Sodom şehri için helâk emrimiz gelince, Lut’u ve ailesini oradan çıkardık, sonra korkunç bir sarsıntıyla oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine, ateşte pişip sertleşmiş kızgın taşları sağanak sağanak yağdırdık.
O taşlar, öyle tesadüfen yağmadı onların başına. Aksine her bir taş, Rabb’inin katında işaretlenmiş ve zalimleri cezalandırmak için özellikle gönderilmişti. Ve siz ey insanlar! Kendinizi benzer bir felâketten uzak sanmayın! Zira bu tür cezalar, zalimlerden hiç de uzak değildir. Allah zaman zaman belâ ve musibetler göndererek insanları uyaracaktır.” (Hud, 11/77-83)
Evet değerli dostlar, bu gün bu sapkınlık, daha makyajlı, daha nikelajlı ve daha masum bir biçimde üstüne üstlük bir de modernitenin bir ürünü olan “hak” kavramı çerçevesinde sunulmakta/meşrulaştırılmakta ve taraftar toplaması için adeta zemin hazırlanmaktadır. Özellikle Fransa’da, Meksiko city’de örnek olmaları açısından belediye başkanlarının bile eşcinsel evlilikle topluma örnek olacak tarzda yaygınlaştırma gayretkeşliği, ne yazık ki ülkemize de bulaştırılmaya çalışılmaktadır. Sosyolojik bir vakıa olarak karşımızda duran bu probleme karşı bigâne kalınması beklenemez. Hele hele üç-beş oy devşirme uğruna bu ahlaksızlığa destek vermek ahlaksızlığın daniskasıdır ve  ait olduğu siyasi düşüncenin ruhunu muazzep eder. Böylesi bir sapkınlığa destek vermek kabul edilemez.
Kıymetli okurlarım, başta merkezi hükümetimiz olmak üzere; özellikle üniversitelerimizin, Aile ve Sosyal  Politikalar Bakanlığımızın, STK’larımızın, DİB’in (Diyanet Eşleri Başkanlığımızın) belediyelerimizin bir sosyal restorasyon projesi çerçevesinde konuya eğilmeleri, taşın altına ellerini koymaları ve teşhir etmeden, taciz etmeden önlemeye çalışmalıdırlar. Vuku bulmuş olanları da tedavi metoduyla özellikle de yeni nesli eğitmeleri, bilinçlendirmeleri ve korumaları şarttır. Aksi taktirde, günün birinde sivri zekalı biri çıkar eşcinsel evlilik hakkında meclise yasal “hak” tanıma talebinde bulunursa hiç şaşmayalım. 
Bu yazı toplam 477 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
ÖNE ÇIKAN MARKALARIMIZ
  • TUANA EVLERİ 3. ETAP
  • TUANA EVLERİ 2. ETAP'TA YÜZDE 5 İNDİRİM
  • ROMATEM Kocaeli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
  • Özgür Kocaeli mobil uygulamamız yayında
1/20
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0262 331 11 11 Faks : 0262 321 21 37