1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. ESKİ BAŞBAKAN A. DAVUTOĞLU’NU DİKKATLE DİNLEDİM (8)
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

ESKİ BAŞBAKAN A. DAVUTOĞLU’NU DİKKATLE DİNLEDİM (8)

A+A-

Müslümanlar dünya da ve ahrette huzurlu olmak istiyorlarsa ki, istiyorlar. Yapılacak iş kâinatı yoktan var eden, yerde ve gökte yaratmış olduğu tüm varlıkları mahlûkatın en şereflisi olarak yarattığı insanın emrine veren Yüce Allah’a tam bir teslimiyetle iman etmeliyiz. Yüce Rabbimizin koyduğu kuralları kabul ederek, helalleri helal, haramları harap bilip, helalleri yapmaya haramlardan sakınmaya gayret etmeliyiz. 

Bilerek veya bilmeyerek yaptığımız hatalarımızdan dolayı sevinen şeytani şer güçlerin sevinçlerini kursaklarına bırakmak için, büyük bir pişmanlıkla tövbe ederek şeytanın ve avenesinin bütün çalışmaların boşa çıkarmak suretiyle, müflis durumuna düşürerek, Sadece Yüce Allah’a kul olmanın onurunu yaşamalıyız.

Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın gençliğinden bugüne kadar yaptığı konuşma ve icraatlarının hepsinde ahlak ve maneviyatın önemine vurgu yaparak, başarının sırrı ahlak ve maneviyatta olduğunu ifade etmiştir. İslami değerlere hassasiyetleri olanlar,  Sayın Erdoğan’ın söz ve icraatlarını basit siyasi getiri uğruna fütursuz bir şekilde eğip bükerek taraftarlarını ve diğer insanları bilerek veya bilmeyerek yanlış yöne, kin ve nefret batağına çekmekten şiddetle sakınmalıdırlar. Ahlak ve maneviyata inanmayan, konuşulmasını ve yaşanılmasını istemeyen nankörlerle,  aynı karenin yanında, önünde ve arkasında göründü vermekten uzak durmalıdırlar. Çekildiklerinde düşmanın yaklaştığını gören Hz. Ebubekir hüzünlenince Efendimiz (sav)“ Korkma ya Ebubekir Allah bizimledir” buyurmuştur.

İşte o sabır ve tahammülle Medine de İslam medeniyetini kurdular. Mekke’yi fethederek İslam’ın yeryüzüne hâkimiyetini sağladılar. Aynı yolu takip edenler İspanya’da Endülüs devletini kurdular saraylarında “Galip olan Allah’tır ayetini yazdılar.  İstanbul’u fethediler. Çanakkale de geçit vermediler.  Aynı yolun yolcuları olan sizler de hak bildiğiniz yoldan şaşmadan yürüyeceksiniz. “İnanıyorsan en üstünsün” inancıyla hareket edeceksiniz.  Ubudiyet anlayışınızı gözden geçiriniz Allah’tan başka mabut tanımayınız.”    

Özetleyerek yazmaya çalıştığım bu yazı dizisini, Sayın Ahmet Davutoğlu’nun şu cümleleriyle bitirmek istiyorum. “ Bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim. Ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam. Bugün herkes imtihandadır. Biz sadece sağ ve sol omzumuzda dosya tutanlara inanırız. Gerisi ne yazarsa yazsın. Eski Türkiye defterini yeniden açmayı hedefleyen sanal şarlatanların, fitnecilere, küresel şer odakların ameliyat girişlerine pabuç bırakmadık bırakmayız.”  

Eski Başbakan Sayın A. Davutoğlu’nu dinlerken, merhum Erbakan hocamızın maddi ve manevi sohbetleri, Sayın cumhurbaşkanımızın icraatları ve konuşmaları bir film şeridi gibi gözümün önünde gelip geçti.   Şer güçler tarafından kirletilen nehir arınarak yatağına dönmüştür ve hedefine ulaşacaktır inşallah. Değerli okuyucularımız, biliniz ki her sır, zamanın içinde saklıdır. Gün gelir zaman sırrını açığa çıkarır, bizlerde görürüz, görmeyiz. Kalın sağlıcakla. 

Bu yazı toplam 1433 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum