1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eski başkan ve futbolcular Kırgız ile devam edilmeli diyor
Eski başkan ve futbolcular Kırgız ile devam edilmeli diyor

Eski başkan ve futbolcular Kırgız ile devam edilmeli diyor

Kongre haftasına girdik. Merak, heyecan ve endişeli bir bekleyiş içerisindeyiz. Şu ana kadar bir oluşum, bir aday çıkmadı. Yeniden bir kayyum süreci mi yaşanacak, kulüp kapanacak mı endişele

A+A-

Kongre haftasına girdik. Merak, heyecan ve endişeli bir bekleyiş içerisindeyiz. Şu ana kadar bir oluşum, bir aday çıkmadı. Yeniden bir kayyum süreci mi yaşanacak, kulüp kapanacak mı endişelerini yaşıyor camia. Bu olumsuz tablo içerisinde eski başkanlar kulüp kapanmasın diye harekete geçtiler. Birçok kez yazdım, kulübün sahiplenilmesi noktasında eski başkanlara sorumluluk düştüğünü. Ancak bugüne kadar eski başkanlardan bir hareket, bir adım görememiştik. Ta ki, önceki güne kadar. Erol Köse ile Turan Sarı öncülüğünde bir toplantı organize edildi. Tüm eski başkanlar toplantıya çağırıldı. Antikkapı Restaurant’taydı zirve. 5 fire vardı. Efsane başkan Sefa Sirmen, Mustafa Ekşi, Yusuf Dayı, Hikmet Erenkaya ve Serhan Gürkan katılmadı zirveye. Diğer tüm başkanlar çağrıya olumlu yanıt verip, toplantıya katılma duyarlılığını gösterdiler. Toplantıya katılan başkanlara teşekkür ediyoruz. Geçerli mazereti olup katılamayanlara bir sözümüz olamaz. Ancak mazereti olmadan toplantıya katılmayan başkan varsa, onları da kınıyoruz.

Karaosmanoğlu’na gidiyorlar

Kocaelispor çok zor durumda, kapanmanın eşiğinde. Öncelikle bir şeyler yapması gerekenler kulübün eski başkanlarıdır. Bu vesileyle toplantıyı organize eden, eski başkanları bir araya getiren Erol Köse ile Turan Sarı’yı da kutlamak isterim. Toplantıda neler konuşulduğuyla ilgili bilgiler aldım. Eski başkanlar, kulübün kapanmaması gerektiğini, bunun için mücadele edeceklerini söylemişler. Eski başkanlar mevcut Rafet Kırgız yönetiminin göreve devam etmesi , siyasi iradenin bu yönetimi desteklemesi gerektiği noktasında da söz birliği etmişler. Eski başkanlar kulübün emin ellerde olduğunu, kurumsallaşma adına adımlar atıldığını, bu yönetimin göreve devamı halinde Kocaelispor’un yakın gelecekte özlenen yerlerde olacağı belirtmişler. Eski başkanlar zirvesinden çıkan bu ortak görüş Erol Köse ve Turan Sarı tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na aktarılacak. Yani eski başkanlar Karaosmanoğlu’ndan Rafet Kırgız öncülüğündeki yönetime destek vermesi ricasında bulunacak. Bir-iki gün içinde bu ziyaretin gerçekleşeceği öğrenildi.

Eski futbolcular da Kırgız diyor

Kırgız yönetimine destek eski başkanlarla sınırlı değil. Kocaelisporlu Futbolcular Derneği Başkanı sevgili Orhan Görsen ile de konuştum. Derneğin görüşü de eski başkanlarla aynı. Bir tarafta eski başkanlar, öbür tarafta eski futbolcular. Kocaelispor’un bir yerde bilirkişileri, işin ehilleri. Kırgız ile devam edilsin diyorlarsa mutlaka bir bildikleri vardır. Eski başkan ve futbolcuların düşüncesi önemli. Başkan Karaosmanoğlu mutlaka bu görüşü dikkate alacaktır diye düşünüyorum. Bakan Nihat Ergün de geçtiğimiz günlerde basınla buluşmasında Kocaelispor’u yeniden ayağa kaldırma adına destek verebileceklerini söylemişti. Burada önemli olan işi bilen, kulübü iyi yönetebilecek bir yönetim oluşumu. Geçmişte siyasi irade bu yanlışa düştü. Doğru isimler desteklenmedi, bu yüzden kulübün paraları sokağa atıldı.

Rafet Kırgız bu kentte Kocaelispor başkanlığını yapabilecek en ideal, en doğru isimlerden biri. İşin profesyoneli.   Kemal Yazıcı da mali işlerin uzmanı.

Verin emin ellere, düşünmeyin gerisini

Bu ikili öncülüğünde oluşacak yeni bir yönetim, siyasi irade tarafından desteklenirse yaratılan kaynaklar kesinlikle doğru kullanılır, kurumsallaşma adına atılan adımlar devam ettirilir ve bunun sonucunda da Kocaelispor o eski parlak günlerine döner. Kimsenin bundan yana bir kuşkusu olmasın. Umuyorum, inanıyorum siyasi irade eski başkan ve futbolcuların sesine kulak verir, Kırgız-Yazıcı öncülüğündeki bir yönetim oluşumunu destekler. Kocaelispor’un kurtuluş formülü, reçetesi budur. Bakanımız Nihat Ergün, Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu Kocaelispor’u emin ellere versinler, gerisini hiç düşünmesinler. İddia ediyorum çok değil birkaç yıl içinde atılacak doğru adımlarla Kocaelispor layık olduğu, hak ettiği Süper Lig’e çıkar.

Valimiz sözünü tuttu

Uzun zamandır para alamayan Kocaelisporlu futbolcuların yüzünü güldüren Valimiz Ercan Topaca oldu. Valimizin sözü vardı, hatırı sayılır bir ödeme yapacağına dair. Ancak para bulmak o kadar kolay değildi. Bu yüzden de gecikme oldu. Valimizden beklenen müjdeli haber Sakaryaspor maçı öncesinde geldi.

Vali Topaca kulübe futbolcu ve personel ödemesi için 250 bin TL gönderdi. Paranın önemli bir kısmı futbolcuların hesaplarına yattı. Sezonun son maçı öncesinde futbolcuların yüzü güldü. Bu hafta için de personele ödeme yapılacak. Valimiz sözünü tutmuş oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Kuşkusuz çok güç koşullarda, aylarca para almadan terlerinin son damlasına kadar mücadele eden futbolcularımızın hakkını ödeyemeyiz ama lig biterken böyle bir ödemenin yapılması çok iyi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun da kentin onurunu kurtaran futbolculara bir jest yapmasını bekliyoruz. Göstermeli büyüklüğünü, babalığını.

Yeni yönetimin yol haritası

“Kentin en büyük eksikliği sorunu işi bilen yönetici çıkartamamak. Geçmişte bunun acıları çekildi, çok ağır faturalar ödendi. Oynamayacak adama astronomik paralar verildi, oynayacak adamların yüzüne bakılmadı. Kocaelispor’un dışardan büyük paralar vererek futbolcu alacak lüksü de yok, böyle bir ihtiyacı da. Bu kentten müthiş bir kaynak var. Ben dört tane amatör futbolcu getirdim Kocaelispor’a. Hiçbir maliyetleri olmadan. Başta kimse sıcak bakmadı bu gençlere ama zaman beni haklı çıkardı. Hamza, Bilal, Uğur Durmuş ve Onur Türk bugün Kocaelispor’un ve Türk futbolunun elit isimleri arasında. Onlar gibi nice yetenekler var amatör kümede. Ama gören, bilen yok. Kocaelispor’a bu kentin kaynağı, bu kentteki amatör küme yeter. Kaynağı değerlendirmek, gençlere güvenmek gerek. Kocaelispor yönetimine doğru isimler, işi bilenler getirilmeli. Büyükşehir’in yapması gereken budur”

Kocaelispor’un bu noktaya neden geldiğini ve kurtuluş için yapılması gerekenleri doğru bir şekilde ortaya koyan bu sözlerin sahibi geçen hafta aramızdan ayrılan Suadiyeli işadamı Sinan Sipahi. İnternette gezerken rastladım bu mesaja. Kongre haftasındayız. Kocaelispor’a talip olmak isteyenlere yol göstersin, yol haritası olsun düşüncesiyle köşeme aldım mesajı. Kocaelispor’u yönetmek isteyenler, Kocaelispor’u başarıya taşımak isteyenler. Lütfen mesajı dikkatle okuyun, anlayın ve bir bilenin gösterdiği o doğru yoldan gidin.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.