1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eski borçlarla ilgili izlenecek yol
Eski borçlarla ilgili izlenecek yol

Eski borçlarla ilgili izlenecek yol

Kongrede yönetime talipli çıkmasının ardından şimdi herkes Kocaelispor’un astronomik borç yüküyle yeniden ayağa nasıl kalkacağını merak ediyor. Bunun mümkün olabileceğine inananların sayısı doğal olara

A+A-

Kongrede yönetime talipli çıkmasının ardından şimdi herkes Kocaelispor’un astronomik borç yüküyle yeniden ayağa nasıl kalkacağını merak ediyor. Bunun mümkün olabileceğine inananların sayısı doğal olarak az. Toplam borcun 70 milyonun üzerinde olduğu belirtiliyor. Futbol Federasyonu kayıtlarındaki borç ise 9 milyon TL dolayında. Kongrede dağıtılan faaliyet raporunda yabancı futbolcularla ilgili borcun da 4. 5 milyon TL olduğu belirtiliyor. Yeni yönetimin kısa vadede eski borçlarla ilgilenmek gibi bir şansı yok. Kulübün ismini yaşatmak için göreve geldiler, bir önemli atım daha atarak lige katılım başvurusu yaptılar. Bunlar çok önemliydi.

ESKİ BORÇLAR NAMUSUMUZ

Yönetim hele bir kafasını kaldırsın, sonrasında eski borçlarla ilgili çalışmalara başlayacaktır. Zaten yönetimin ilk basın açıklamasında bu konuya değiniliyor. Şöyle mesaj veriliyor: “Kulübümüzün ve şehrimizin namusu olan resmi borçlarımızı daha sonra sporcu ve personel borçlarını ve nihayetinde de kişi borçlarını karşılıklı anlayış, saygı ve hoşgörü içerisinde fazlasıyla ödeme gayreti içerisinde olacağımızı bildirmek istiyoruz”

Gerçekten de öyle, bu eski borçlar bu kulübün, kentin namusu. Bir şekilde alacaklılarla helalleşmek gerekir. Bu yapılmadığı sürece alacaklıların ahından kurtulamayız, yapacağımız işler hep ters gider. Yönetimin eski borçlarla ilgili izleyeceği bir yol var. Bunu öğrendim ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

MUAMMER ÇELİK BAŞARMIŞTI

Elbette ki elimizi kolumuzu bağlayan federasyon kayıtlarındaki borçlar. Bu borçlar olduğu sürece transfer izni alamıyoruz. Muammer Çelik başkanlığındaki yönetim 2 yıl önce tüm alacaklılara ulaşmış, borcun bir kısmını ödeyip kalanının ötelenmesini sağlamış böylece transfer izni almıştı. Bu bir mucizeydi. Muammer Çelik mucizesi. Yarın eski borçlarla ilgili çalışmalar başladığında aynı yoldan gidilecek. Yönetimden veya dışarıdan heyetler oluşturulacak. Tek tek alacaklılara gidilecek. Denilecek ki, “Kulübümüzün durumu ortada. Size bu alacağınızı kısa vadede vermemiz mümkün değil. Bize zaman verin. Yeniden ayağa kalkmak için fırsat verin. Süper Lig’e çıkana kadar alacaklarınızı öteleyin”

HEPSİ OLUMLU BAKACAKTIR

Ben inanıyorum alacaklıların önemi bir bölümü olumlu yaklaşacaktır bu teklife. Bir kısmı kabul etmeyebilir, Süper Lig’i bekleyemem Bank Asya olsun. Bank Asya’da da önemli bir gelir elde ediyor kulüpler diyebilir. Böyle diyenlere olumlu yanıt verilebilir. İçlerinde çok zor durumda olanlara biraz peşinat verilebilir. Hatta önemli bir rakamın bağışlanması söz konusu olacaktır. Alacaklıların öteleme teklifine hayır demek gibi bir lüksleri olmaz. Neden? Kulüp kapanırsa, hiç para alamayacaklar. Ötelemede en azından bir umutları olacak. Federasyondaki borçları Süper Lig veya Bank Asya 1. Lig’e çıkana kadar ötelediğimizde transfer izni alacağımız için önümüz açılır, hem de zaman kazanmış oluruz.

ZİVER GÜL GÖNÜLLÜ

Oluşan yönetimin en büyük destekçilerinden sevgili Ziver Gül bir sohbetimizde, alacaklılarla görüşecek heyette görülü olacak yer almak istediğini söylemişti. Ziver ağabey Kocaelispor’dan alacağı olan eski futbolcu veya teknik adamların büyük bir bölümüyle iyi görüşür. Eski futbolcular tarafından sevilir, sayılır. Ziver ağabey bir taleple futbolcuya gittiğinde ona hayır demek gerçekten zordur. Ziver Gül birçok alacaklıyı ikna edebilir. Başka gönüllüler de çıkabilir. Bu konuda basın olarak bize de önemli görev düşüyor. Alacaklılara gidecek heyette mutlaka yerel basın temsilcileri de olmalı. Alacaklı karşısında basını görünce olumsuz bir yanıt vermekten kaçınabilir. Ayrıca kim alacağını ötelediyse, gazetelerde ilk sayfadan haberi verilmeli, o kişiye teşekkür edilmeli. Bu haberler diğer alacaklıları teşvik eder. Ben gazetem adına söz veriyorum. Kim alacağını ötelerse sadece haberde değil, köşemdeki yorumlarımda da o kişiden övgü ile söz edeceğim, teşekkür edeceğim.

LEVENT KARTOP’A HELAL OLSUN

Son bir not: Sevgili Engin Korukır verdi bilgili. Kocaelispor’un alacaklı futbolcularından Levent Kartop birkaç gün önce Korukır’ı aramış, “Abi haberler doğru mu? Kocaelispor’a eski futbolcular mı sahip çıktı ?”diye sormuş. Evet yanıtını alınca devam etmiş: ” Yeni yönetime yürekten başarı diliyorum. Alacağımla ilgili benden ne talep ederlerse yapmaya hazırım. Bir çok arkadaşımın da aynı düşüncede olduğunu söyleyebilirim. Yeter ki, Kocaelispor yaşasın. Bu kulübün formasını giymiş futbolcular olarak gereken fedakarlıkları yaparız” Helal olsun Levent Kartop’a. Levent’in dediği gibi bir çok eski futbolcu alacağıyla ilgili aynı duyarlılığı gösterir.

TARAFTAR KÖŞESİ

Kocaelispor kapatılmadı, son anda eski yöneticiler imdada yetişti. Su akar yolunu bulur, pandoranın kutusunda kalan son şey umuttur. Biz taraftarlar olarak içimizde halen bir umut taşıyabiliyoruz.. Artık bu bizim elimizde kalan son barutumuz, son şansımız.. Eğer bu yönetimde dile getirdiği hedefleri ve projeleri gerçekleştiremezse, kulüp kapanacak ve biz taraftar olarak mecburen Körfezspor projesine destek vereceğiz.. Ama şu an için Kocaelispor her şeye rağmen ayaktaysa, yaşıyorsa bize yine Kocaelispor'umuzun peşinde olacağız.. Benim size Kocaelisporlu gerçek bir taraftar olarak bir önerim olacak.. Yazılarınızda her seferinde sağlam bir Kocaelisporlu olduğunuzu dile getiriyorsunuz, eğer bu düşüncenizde samimi iseniz bu proje cevabınızı merakla bekliyorum.. Sizden ricam şudur; Özgür Kocaeli gazetesi Kocaeli'ndeki diğer yerel gazetelere nazaran tahminimce en fazla tiraj sahibi olan gazete.. Sizin bu gazetenin spor müdürü olarak söyleyeceğim kampanyayı başlatacak güçte olduğunuzu umut ediyorum.. Sizden satılan her gazete başına, 50 kuruş olan satış bedelinden bu bedelin %10'u olan 5 kuruşu Kocaelispor'a bir kampanya düzenleyerek bağışta bulunmanızı istiyorum.. Böylelikle gazetenizin 10 bin tirajında dahi bu kulübe günlük 500, aylık 15000, yıllık ise 180bin TL gibi bir katkıda bulunmanız mümkündür.. Emin olun bu kampanyadan zararlı çıkmazsınız, ben kendi adıma söz veriyorum her gün 1 adet aldığım gazetenizi, 3 adet alacağım ve başkalarına da aldıracağım.. Ve emin olun ki, Gerçek Kocaelispor taraftarları da böyle bir kampanyaya duyarsız kalmayacaktır.. Her gün gazetenizden Kocaelispor'a aktardığınız parayı yayınlarsanız ortada her hangi bir güven sorunu da kalmayacaktır.. Şu ana kadar siz gazeteciler dahil, kanaatimce yeterli desteği göstermediğiniz Kocaelispor'a böyle bir kampanyayı çok görmeyin.. Sevgi eylem gerektirir, harekete geçin ve samimiyetinizi gösterin.. Saygılarımla Yiğit EFE...

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.