1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eski yöneticilerimize güveniyorum
Eski yöneticilerimize güveniyorum

Eski yöneticilerimize güveniyorum

Önceki akşam Kocaeli TV’de özel bir program yaptık. Kent spor basınının en yetkili isimlerini canlı yayında bir araya getirdik. Malum, 31 Ekim’e kadar Jestroviç’e olan 550 bin TL borcun öden

A+A-

Önceki akşam Kocaeli TV’de özel bir program yaptık. Kent spor basınının en yetkili isimlerini canlı yayında bir araya getirdik. Malum, 31 Ekim’e kadar Jestroviç’e olan 550 bin TL borcun ödenmesi gerekiyor. Bu borç ödenmezse Kocaelispor küme düşürülecek. Oturup günlerin bitmesini, Kocaelispor’un göz göre göre düşürülmesini bekleyemezdik. Spor basını olarak bir şeyler yapalım dedik ve Kurtuluş Zirvesi projesi için canlı yayında bir araya geldik. Kaynağı bulmak için hedef kitlesini eski yöneticiler olarak belirledik. Son 15 yılda görev yapan 300 dolayındaki eski yöneticiyi bir araya getirip, gerekli olan parayı toplamak amacıyla kolları sıvadık. Programda projenin startını verdik.

İki Eksikle Toplandık

Tüm gazetelerin spor müdürlerini davet etmiştim yayına. Hedef Kocaeli ile Gazete Kocaeli temsilcileri katılmadı. Gazete Kocaeli temsilcisi Ahmet Tükenmez, bir yakınının rahatsızlığı nedeniyle gelemeyeceğini bildirdi. Hedef Kocaeli’nden Ali Aydemirer’den hiç ses çıkmadı. Daha önce benzer bir organizasyon için davet ettiğim TV 41’den katılım olmamıştı. Bu kez ben çağırmadım.   Bizim Kocaeli dışındaki kurumların spor müdürleri programa geldi. Bizim Kocaeli’ni Kocaelispor’u takip eden Ayhan Arı temsil etti. 1. 5 saatlik zamanımız vardı. Tüm katılımcılara ikişer kez söz hakkı verdim. Gözler öncelikle Türk Basın Birliği Başkanı Zafer Çayıroğlu’ndaydı. Bu projede en aktif görevi o üstlenmişti çünkü.

Çakıroğlu Umutlu Konuştu

Sevgili Çakıroğlu, iddialı ve umutlu bir konuşma yaptı. Çakıroğlu, “Eski yöneticilerin büyük bir bölümüyle görüşüyorum. Görevde oldukları dönem Kocaelispor için büyük fedakarlıklar yaptılar. Bugün de aynı duyarlılığı göstereceklerdir. Ben, eski yöneticilerle yapacağımız toplantıda FIFA dosyasının kapanması için gerekli olan paranın toplanacağına inanıyorum” dedi. Çakıroğlu konuşmasında gündemde olan Körfezspor ile birleşme projesine sıcak bakmadığını, Kocaelispor isminin mutlaka yaşatılması gerektiğini de söyledi. Kocaeli Gazeteciler Derneği Başkanı Halit Yılmaz, FIFA dosyasının kapatılmasının kulübün o gününü kurtaracağını, soruna kalıcı bir çözüm bulmaktan başka çare olmadığını söyledi.

Valiyi, Başkanı Ziyaret Edelim

Çağdaş Kocaeli adına görüş belirten Hakan Yılmaz, Vali ile Büyükşehir Belediye Başkanının katkısının olmazsa olmaz olduğunu belirterek, “ Valimizi, başkanımızı ziyaret edip destek talep edelim” dedi. Demokrat Kocaeli Gazetesi Spor müdürü Cemil Kahraman, efsane başkan Sefa Sirmen ile Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kocaelispor için el ele vermesi gerektiğinin altını çizdi. Kocaeli Gazetesi Spor müdürü Hakan Yağcıoğlu ise Kocaelispor’a katkı verecek çok az eski yönetici olduğunu söyledi, kaynak için fabrikaları adres gösterdi. Bizim Kocaeli Gazetesi adına yayına katılan Ayhan Arı, kurtuluş için kulübün sabit gelirlere ihtiyacı olduğunu, olmazsa olmazlardan birinin de alt yapıya ağırlık vermek olduğunu belirtti.

Her Yöneticiye 2 Bin Tl Düşüyor

Kurtuluş Zirvesi adını verdiğimiz projenin startını canlı yayında verdikten sonra eski yöneticileri bir araya getireceğimiz o tarihi toplantı için çalışmalara başladık.  Herkes tanıdığı, görüştüğü eski yöneticiye ulaşıp bilgi verecek, toplantıya davet edecek. Hedef mümkün olduğunda fazla eski yöneticiyi bir araya getirmek. Basit bir hesapla gerekli olan 550 bin TL için her yöneticiye 2 bin TL düşüyor. Makul bir rakam bu.  Elbette içlerinde çok daha fazlasını verebilecek olanlar vardır. Örneğin eski başkanların katkısı fazla olmalı. Kulüp kapanırsa eski yöneticileri çok büyük fatura çıkacak. Ben eski yöneticilerin büyük fatura ödeme korkusundan değil, Kocaelispor’a olan sevgilerinden dolayı gönüllü olarak katkı sağlayacaklarını düşünüyorum.

Duyarlı Ve Sevdalı Yöneticilerim Var

Kocaelispor’un son duruşmasında hakim ile tanık olarak dinlenen eski yöneticimiz Umut Tosunoğlu arasındaki diyaloğu hatırladıkça umutlarım artıyor. Hatırlayalım o konuşmayı:  Tosunoğlu şimdiye kadar verdiği parayı söylüyor.  Hakim, “İsteseler yine verir misin ?” diye soruyor. Tosumoğlu: “ Evet, Kocaelispor’a yine para veririm” diyor. Düşünün adam Kocaelispor’a verdiği para yüzünden mahkeme kapısına düşmüş. Tanık sandalyesinde oturuyor. Çıkıp “Kocaelispor’a yine para veririm” diyor. İnanın pek çok eski yöneticimizin düşüncesi de aynı. Böylesine sevdalı, Kocaelispor’a yürekten bağlı eski yöneticilerimiz var. Onlara güvenimiz boşa değil. Bu proje mutlaka amacına ulaşacak, Kocaelispor’u küme düşmekten eski yöneticilerimiz kurtaracak. Ben buna yürekten inanıyorum.

Başkan Çelik: “Uğur Durmuş’a sahip çıktım”

Dünkü gazetemizde yer alan Uğur Durmuş futboldan kopuyor başlıklı manşetimizde genç futbolcunun mali soranlardan dolayı takımdan ayrıldığı belirtiliyordu. Haberde Uğur’un Başkan Çelik’ten yardım istediği ancak olumlu cevap alamadığı, Antalya’ya ailesinin yanına gitmek zorunda kaldığı bilgisine yer verilmişti.

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, haberle ilgili aradı, “Bu haberi yapmadan önce keşke beni arayıp doğruları öğrenseydiniz. Uğur’a sahip çıkmadığımız yönündeki bilgi kesinlikle doğru değil. Bana geldi ev tutmak istediği söyledi. Bir ev tuttum, gönderdim. Birkaç gün sonra camları kırık diye evin anahtarını geri verdiğini öğrendim. Kırık camla ben mi uğraşacaktım. Sonra yine beni aradı Yenikent’te ev tuttuğunu kira konusunda yardımcı olmamı istedi. Kira bedelini ödedim. Eşya istedi, yöneticimiz Cumhur Alkan’a yönlendirdim. Git istediği al, ödemeyi ben yaparım dedim. Daha ne yapacaktım” dedi.

Taraftar Köşesi

Değerli Hayrettin abi. Yazılarınızı sürekli okuyorum. Şu zirve olacaksa olsun şu Sırpların borçlarından kurtulalım. Taraftar ve takım kenetlendi. Buna tüm kent ve kent idarecileri eklenirse bu takım küme düşmeyi bırakın bence ilk 5 i zorlar. Bu gençlerin alın terlerinin hakkını kesinlikle vermek lazım. Bu kadar özverili futbolcuların olduğu bir takım başarısız olamaz. Birde size en çok hak verdiğim bir konu da iyi bir hoca şart abi. Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.