1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eski yöneticilerin çabasını samimi ve umut verici buluyorum
Eski yöneticilerin çabasını samimi ve umut verici buluyorum

Eski yöneticilerin çabasını samimi ve umut verici buluyorum

Kocaelispor’un kapatılıp Kocaelispor FK ismi üzerinden yola devam edilmesi projesiyle ilgili ciddi adımlar atılması doğal olarak Kocaelispor’a gönül verenleri rahatsız etti. En çok rahatsız

A+A-

Kocaelispor’un kapatılıp Kocaelispor FK ismi üzerinden yola devam edilmesi projesiyle ilgili ciddi adımlar atılması doğal olarak Kocaelispor’a gönül verenleri rahatsız etti. En çok rahatsız olanlar eski yöneticiler oldu. Zira kulübün kapanması onları hem maddi, hem manevi açıdan zor durumda bırakıyordu. Kimi bedel ödeme korkusu, kimi manevi değerlere sahip çıkma duygusu içinde seslerini yükseltti. Eski yöneticiler Kocaelispor’un kapatılmaması için harekete geçti. Hareketin başında uzun yıllar yönetimde yer alan, kulübe en çok bağış yapan isim Mehmet Tüysüz var. Mehmet ağabeyi Kocaelisporlular çok iyi tanır. Yürekten Kocaelisporludur. Onun çabası,  manevi değerlere sahip çıkma duygusundan kaynaklanıyor. Yoksa eski borç faturasını ödemek gibi bir korkusu yoktur.

HEPSİ DE KOCAELİSPOR SEVDALISI

Hareketin içinde Hikmet Erenkaya, Fuat Taşer, Ziver Gül, Mehmet Pehlivan gibi isimler de öncü olarak yer alıyor. Dikkat edilirse, o isimler de Mehmet Tüysüz gibi Kocaelispor sevdalılarıdır. Kocaelispor’un şansı tarihinin bir kalemde silinip atılmasına gönülleri razı olmadığı için bir mücadeleye girdiler. KEV Tesisleri’nin devriyle Kocaelispor’un borçtan kurtulmasını umut etmişlerdi. Bunun için girişimde bulundular. KEV’in Büyükşehir’e devrini sağladılar. Ancak bu formül tutmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “tesisleri alırım ama Kocaelispor’u sahiplenmem, borçlarını üstlenmem” deyip kesip attı. Büyük bir beklenti, umut oluşmuştu aslında kamuoyunda. KEV tesislerinin Büyükşehir’e devrine Kocaelispor’un kurtuluşu olarak bakılmıştı. Ne yazık ki bu iş olmadı. Herkesin dünyası karardı.

ESKİ YÖNETİCİLER B PLANINI DEVREYE SOKUYOR

Elbette ki eski yöneticilerin B planları vardı. Şimdi o B planını hayata geçirmek üzere düğmeye bastılar. Ne yapabilirler, güçleri neye yeter diye bir soru geliyor insanların aklına ilk olarak. Yapılandırılan devlet borçlarının taksitlerini ödemek gibi bir güçleri olamaz. Futbol Federasyonundaki borçları da temizleyemezler. Ancak bu iki sorunun aşılamaması Kocaelispor’un yaşatılmasına engel değil. Transfer izni almadan, devlete ait borçları ödemeden de yola devam etmek mümkün. Son yıllarda böyle yaşıyoruz zaten. Kocaelispor’un bir futbolcu kadrosu var. Gençlerin sözleşmeleri devam ediyor. Aşağıdan da yeni isimler geliyor. Geniş bir kadro sayılır. Bu futbolcu kadrosunu maddi anlamda memnun etmek o kadar zor değil. Geçen yıl hangi şartlarda oynadıkları ortada. Yeni sezon şartları biraz iyileştirirsin, zamanında ödemeleri yaparsın bu gençler Kocaelispor aşkıyla aslanlar gibi mücadele ederler. Bundan yana kimsenin kuşkusu olmasın.

ÇOK BÜYÜK PARAYA GEREK YOK

Mevcut takımı mutlu edecek, diğer zorunlu giderleri karşılanması için öyle büyük bütçeye gerek yok. Kocaelispor’u yaşatmak için yola çıkıldığı için geçmişe göre kent halkı mutlaka sahip çıkacak, elini taşın altına koyacaktır. Kombine satışlarına büyük ilgi olacaktır. Forma reklamı, saha içi reklamı gibi gelirlerimiz olacak. Federasyondan az da olsa para geliyor. Zaten federasyon deplasman giderlerini karşılıyor. Yaparsın güçlü bir yönetim, yaratırsın belli bir kaynak. Götürürsün bu işi. Takımda yaşlı, sözleşmeli futbolcular var. Onları tutmak kolay olmayacak. Ancak şartları sunarsınız, kabul eden kalır etmeyen gider. Onlar olmadan da, bu takım gider. Eski yöneticiler bu düşünceler doğrultusunda harekete geçtiler. Mehmet Tüysüz oluşacak yönetimin onursal başkanı olacak. Mehmet ağabey Kocaelispor söz konusu olduğunda oldukça cömerttir. Bunu geçmişte yaptıkları bağışlara bakarak görebilirsiniz. Yine en büyük parayı verecektir.

KURTULUŞ SAVAŞI BAŞLATILDI

Sadece yönetim kurulunda yer alanlar değil, dışarıda kalan eski yöneticilerin de bu harekete güçleri oranında katkı vereceği inancını, umudunu taşıyorum. 400 tane eski yöneticimiz var. Yarısı el verse, bu kulüp yaşar. Geçen yıl o kötü şartlara rağmen 6 puanımız silinmemiş olsa Play-Off’a kalabilir, Bank Asya’ya çıkabilirdik. Bu yıl şartları biraz daha iyileştirdiğimizde ben takımın hedefe yürüyeceğine inanıyorum. Mutlaka hemen bir üst lige çıkmak da gerekmiyor. Bu kentte çok iyi bir futbolcu potansiyeli var. Alt yapıya, gençlerimize sahip çıkarsak 3-4 yıllık doğru bir planlamayla Kocaelispor’u Türkiye liglerinde iyi bir konuma getirebiliriz. Eski yöneticiler bu düşünceler ve hedefler doğrultusunda bir kurtuluş savaşı başlattılar. Gerçek Kocaelisporluların maddi manevi desteğini bekliyorlar. O desteğin geleceğine yürekten inanıyorum.

ESKİ YÖNETİCİLERLE BİRLİKTEYİM

Düne kadar benim de eski yöneticilerden yana bir umudum yoktu. Yapılan çağrılara kayıtsız kaldılar, kongrelere gelmediler.  Kocaelispor’u yaşatmak için bir çaba olmadığını gördüğüm için de Kocaelispor FK projesine sıcak baktım. Ancak son günlerde, kapanma işi ciddiye bindikten sonra eski yöneticilerde büyük bir çaba gözlüyorum, Kocaelispor’u yaşatmak için verdikleri mücadeleyi samimi ve umut verici buluyorum. Eski yöneticilerin önemli bir bölümünün kendilerini değil, Kocaelispor’u kurtarmak için bu yola baş koyduklarını düşünüyorum. Başından beri, Kocaelispor’un mevcut haliyle yaşatmak mümkünse, bunun için birileri elini uzatıyorsa onların yanında olacağımı söyledim.  O ışığı görüyorum. Eski yöneticilerle birlikte hareket ediyorum. Gazamız mübarek olsun.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.