1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Esnaf Destek Paketi’ne İzmit’te 210 esnaf başvurdu
Esnaf Destek Paketi’ne İzmit’te 210 esnaf başvurdu

Esnaf Destek Paketi’ne İzmit’te 210 esnaf başvurdu

Maliye Bakanlığı’nın koronavirüs salgını nedeniyle esnaflara destek sağlamak amacıyla başlattığı Esnaf Destek Paketi’ne başvurular devam ediyor.

A+A-

Esnaf Destek Paketi’nden yararlanmak isteyen esnafların Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifine başvurmaların başladığını belirten Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, dün itibariyle İzmit’te 210 esnafın başvuru yaptığını açıkladı.

 

YÜZDE 4.5 FAİZLİ 25 BİN TL KREDİ

Daha önce kooperatiften kredi çekenlerin de yararlanabileceği Esnaf Destek Paketi; yüzde 4.5 faizli ve limiti 25 bin TL. Krediler, 36 ay vadeli 6 ay ödemesiz ve 6 eşit taksit olarak uygulanacak.

Kooperatiften hiç kredi almayan esnafların Halk Bankası internet sitesinden online başvuru yapabileceklerini söyleyen Demir, kredi almamış esnafların kooperatifin verdiği teminatlı kredilerden yararlanabildiğini, şartları uyanlara 200 bin TL’ye kadar yıllık yüzde 4.5 faizli, 3 ve 6 aylık ödemelerle 5 yıla kadar vadeli kredi verdiklerini belirtti. Demir, daha önce kredi kullananların Nisan, Mayıs ve Haziran ayı faizlerinin ertelendiğini hatırlattı.

 

faruk-demir-esnaf-kefalet-kooperatif-baskani-998.jpg

 

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kooperatif Başkanı Faruk Demir, koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda kalan esnafların yanında olan, kredi desteği veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Maliye Bakanı Berat Albayrak, Teskom Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, Bölge Başkanı Bahri Şarlı’ya Kocaeli esnafları adına teşekkür etti.

Demir, hafta içi hergün 10.00-16.00 saatleri arasında tüm personelle birlikte esnafların hizmetinde olduklarını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler